تتر روند حسابرسی خزانه USDT را طی چند ماه آینده آغاز می‌کند

تتر روند حسابرسی خزانه USDT را طی چند ماه آینده آغاز می‌کند

قرار است در ماه‌های آینده یک حسابرسی رسمی از خزانه تتر صورت گیرد. به گفته مشاور حقوقی تتر، این بار دیگر حسابرسی این ارز دیجیتال به سال‌های آینده موکول نمی‌شود.

به گزارش کوین تلگراف، طبق اظهارات مشاور حقوقی تتر، طی چند ماه آینده یک حسابرسی رسمی از محبوب‌ترین استیبل کوین جهان انجام خواهد شد.

حسابرسی از سومین دارایی دیجیتال بزرگ جهان برای چندین سال به تعویق افتاده بود و به نظر می‌رسد افزایش فشار نهادهای نظارتی روند این کار را تسریع کرده است.

پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیر ارشد فناوری تتر، و استو هوگنر (Stu Hoegner)، مشاور حقوقی این پروژه، با حضور در شبکه تلویزیونی سی‌ان‌بی‌سی (CNBC)، به سؤالات چالشی مجری برنامه در خصوص پشتیبانی و شفافیت USDT پاسخ دادند.

هوگنر در پاسخ به این سؤالات گفت:

ما در حال تلاش برای انجام حسابرسی‌های مالی هستیم، کاری که تاکنون هیچ شرکتی در حوزه استیبل کوین‌‌ها انجام نداده است.

هوگنر گفته که تتر امیدوار است نخستین شرکتی باشد که این کار را انجام می‌دهد و افزود که حسابرسی طی ماه‌های آتی انجام خواهد شد و به سال‌های آینده موکول نخواهد شد. او همچنین گفته است که واحدهای تتر با ذخایر خود و به‌صورت یک‌به‌یک پشتیبانی می‌شود، اما اعتراف کرد که همه این ذخایر به صورت دلار آمریکا نیست. بر اساس گفته‌های هوگنر ذخایر تتر با معادل دلاری آن یکسان است اما شامل معادل پول نقدی، اوراق قرضه، وام‌های تضمین‌شده، دارایی‌های دیجیتال و دیگر سرمایه‌گذاری‌ها نیز می‌شود.

بر اساس گزارش شفاف‌سازی تتر، ارزش کنونی بازار USDT به ۶۲ میلیارد دلار می‌رسد. این آمار رشدی ۱۹۵ درصدی را از آغاز سال جاری نشان می‌دهد، با این حال USDT از این نظر از رقبای خود یعنی یواس‌دی‌ کوین (USDC) و بایننس یواس‌دی (BUSD) عقب مانده است.

شرکت سیرکل (Circle)، عرضه کننده ارز دیجیتال باثبات یو‌اس‌دی کوین، گزارش افشای ذخایر خود را در تاریخ ۲۱ ژوییه (۳۰ تیر) منتشر کرد و در آن نشان داد که ۶۱ درصد از ذخایر USDC به‌صورت پول نقد یا معادل پول نقد و باقی‌مانده آن به صورت اوراق تجاری، اوراق خزانه‌داری و اوراق قرضه نگهداری می‌شود.

در اتفاقی مرتبط، شرکت پکسوس (Paxos) در گزارشی که روز ۲۱ ژوییه (۳۰ تیر) منتشر کرد، انگشت اتهام را به سمت سیرکل و تتر نشانه رفت و مدعی شد که آنها به‌صورت کامل و جامع از سوی نهادهای قانون‌گذار امور مالی تحت کنترل قرار نمی‌گیرند.

در این گزارش آمده است:

نه یواس‌دی‌ کوین و نه تتر هیچ‌یک دارایی دیجیتال قانون‌گذاری شده به حساب نمی‌آیند، به این دلیل که هیچ‌یک از آنها تحت نظارت هیچ قانون‌گذاری نیستند. در واقع توکن‌های یواس‌دی‌ کوین و تتر به‌جز اسمشان هیچ شباهتی به یک استیبل کوین ندارند.

پکسوس ادعا می‌کند که ۹۶ درصد از ذخایر استیبل کوینی که ارائه کرده پول نقد و یا معادل پول نقد است.

تتر در ماه مه (اردیبهشت) در پی افزایش حساسیت قانون‌گذاران آمریکایی و برای اولین بار ترکیب ذخایر خود را اعلام کرد. این شرکت از زمان دستیابی به توافق با دادستان کل نیویورک در ماه فوریه (بهمن)، گزارش‌های دوره‌ای مربوط به ذخایر خود را ارائه می‌دهد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه