درخواست ۵۰۰ بیت کوین از تتر به‌عنوان باج؛ هکرها تهدید کردند اطلاعات مهمی را افشا می‌کنند

درخواست ۵۰۰ بیت کوین از تتر به‌عنوان باج؛ هکرها تهدید کردند اطلاعات مهمی را افشا می‌کنند

شرکت تتر با درخواست باج‌خواهی به ارزش ۵۰۰ واحد بیت کوین مواجه شده است. باج‌گیر تهدید کرده است که در صورت پرداخت‌نکردن ۲۴ میلیون دلار بیت کوین درخواستی آنها، اطلاعات حساسی را منتشر می‌کند. این در حالی است که تتر از این درخواست باعنوان «اخاذی پوچ» یاد کرده است.

به گزارش کریپتوپوتیتو، شرکت تتر اعلام کرده که یک باج‌گیر آنها را تهدید کرده است که اگر ۵۰۰ بیت کوین درخواستی را به وی پرداخت نکنند، اسنادی را منتشر می‌کند که به اکوسیستم بیت کوین «آسیب» خواهد رساند.  

تتر در توضیح این باج‌خواهی نوشت:

اسنادی ساختگی در حالی در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شوند که در آنها ادعا می‌شود کارکنان تتر و نمایندگان دلتک بنک اند تراست (Deltec Bank & Trust) و شرکت‌های دیگر با هم ارتباط داشته‌اند. این اسناد جعلی هستند.

این شرکت با اشاره به باج درخواستی ۲۳.۶ میلیون دلار باج‌گیر نوشت:

باج‌گیر ادعا کرده است که در صورت پرداخت نکردن بیت کوین‌های درخواستی، در تلاش برای آسیب رساندن اکوسیستم بیت کوین، اسناد را به‌صورت عمومی منتشر می‌کند.

تتر همچنین اعلام کرد که این شرکت هیچ قصدی مبنی بر پرداخت باجِ درخواستی ندارد.

در حال حاضر اطلاعات بیشتری در دسترس نیست ولی تتر گفته است که درخواست باج و گفتگوهای ساختگی باج‌گیر را به مراجع قانونی گزارش کرده است. تتر همچنین اعلام کرده که این شرکت هیچ قصدی مبنی بر پرداخت باجِ درخواستی ندارد.

هنوز مشخص نیست که این اتفاق یک اخاذی ساده است که دیگر شرکت‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال را هم هدف قرار می‌دهد یا با هدف آسیب به تتر و جامعه ارزهای دیجیتال تدارک دیده شده است. هر مورد که باشد، آنهایی که به‌دنبال آسیب‌رساندن به تتر هستند، روزبه‌روز ناامیدتر می‌شوند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که یک هفته پیش دعوی قانونی بین تتر و بیتفینکس (Bitfinex) و دادستانی نیویورک با توافق طرفین بسته شد. تتر از شرکت‌های تابعه بیتفینکس است. دعوی قانونی این شرکت‌ها و دادستانی نیویورک به یک سال قبل باز می‌گردد. در نهایت بیتفینکس و تتر موافقت کردند که جریمه درخواستی ۱۸.۵ میلیون دلاری دادستانی نیویورک را بپردازند. به‌علاوه، این شرکت موافقت کرد که دیگر به شهروندان نیویورکی خدمات ارائه نکند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
آرین
آرین
۳ سال قبل

خخخخخخ دوستان اینا همه یه بازیی هست که میخوان قیمتو بیتو بکشن پایین خرید بزنن

محمد مهدی
محمد مهدی
۳ سال قبل

بیا آخر گند این درومد امیدوارم به فنا بره. از اول هم ازش بد میومد، ارز دیجیتال متمرکز

مسعود
مسعود
۳ سال قبل

هیچ گندی در نیامده، دقیقا این موضوع یه شایعه کذب هست از طرف شرکت ها و افرادی مثل شما که این اورده ها خوشایند سلیقه شون نیست