تحلیل قیمت توکن میرور پروتکل: نشانه صعودی روی نمودار

تحلیل قیمت توکن میرور پروتکل: نشانه صعودی روی نمودار

میرور پروتکل (Mirror Protocol)، پلتفرم فعال در بخش امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، که بر بستر بلاک چین ترا (Terra) فعالیت می‌کند، به‌تازگی به‌دنبال یکی از بزرگترین افت‌های تاریخ بازارهای مالی و تحت‌تأثیر حمله روسیه به اوکراین، بخشی از ارزش خود را از دست داد.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت میرور پروتکل، در ۲۴ فوریه (۵ اسفند) به ۰.۹۹۳ دلار کاهش یافت که پایین‌ترین سطح قیمت آن تا به امروز است و این در حالی بود که بازار ارز دیجیتال نیز به‌طور کلی با فشار فروش گسترده‌ای روبه‌رو شده بود. در ادامه اما، توکن میرور بازگشت صعودی قدرتمندی را تجربه کرد و دو روز بعد قیمت آن به ۱.۴۱ دلار رسید که نسبت به کف ۰.۹۹۳ دلاری، ۴۰ درصد بیشتر است.

تحلیل قیمت میرور پروتکل: نشانه صعودی روی نمودار
نمودار قیمت میرور پروتکل؛ نمای ۴ ساعته بازار میرور پروتکل/ دلار.

مانند سقوط ۲۴ فوریه (۵ اسفند)، جهش توکن میرور نیز هم‌زمان با بهبود روند دیگر ارزهای دیجیتال اتفاق افتاد؛ اما نکته جالب اینجاست که بازدهی توکن میرور در این چند روز، نسبت به دیگر ارزهای مطرح بازار از جمله بیت کوین و اتریوم، بیشتر به نظر می‌رسد.

بیت کوین پس از سقوط اخیر که تا سطح قیمتی ۳۴٬۵۰۰ دلار ادامه پیدا کرد، تاکنون حدود ۱۸ درصد رشد داشته است. در عین حال، اتریوم نیز در همان دوره و از زمان سقوط تا ۲٬۳۰۰ دلار، کمی بیشتر از ۲۲ درصد افزایش قیمت داشته است.

از سوی دیگر، لونا (LUNA) که توکن اصلی بلاک چین ترا محسوب می‌شود، در همین بازه زمانی بیش از ۶۵ درصد جهش داشته است.

جالب اینجاست که توکن انکر پروتکل (Anchor Protocol)، یکی دیگر از پروتکل‌های مبتنی بر بلاک چین ترا، بیش از ۳۹ درصد از کف قیمتی ۲۴ فوریه (۵ اسفند)، یعنی ۲.۶۴ دلار، فاصله گرفته و اکنون با قیمتی حدود ۳.۶ دلار معامله می‌شود.

تقاطع صعودی روی نمودار میرور پروتکل

جهش اخیر میرور پروتکل، به شکل‌گیری یک تقاطع صعودی منجر شده است. به‌طور دقیق‌تر، میانگین متحرک نمایی (EMA) ۲۰ کندلی (خط سبز) در بازه ۴ ساعته، میانگین متحرک نمایی ۵۰ کندلی (خط قرمز) را به‌سمت بالا قطع کرده است. با توجه به تاریخچه اخیر روند قیمتی میرور پروتکل، این حرکت معمولاً با یک روند صعودی کوتاه‌مدت دنبال می‌شود.

شاخص قدرت نسبی (RSI) در بازه زمانی ۴ ساعته که در آخر هفته به بالای سطح ۷۰ رسیده بود، با نشانه‌هایی از «اشباع خرید» در بازار، سقوط روز گذشته قیمت را پیش‌بینی می‌کرد. این موضوع با یک اصلاح قیمتی در میرور پروتکل هم‌زمان شد، به‌طوری که قیمت توکن میرور روز گذشته در پایین‌ترین سطح به ۱.۲۸۲ دلار رسید.

تحلیل قیمت میرور پروتکل: نشانه صعودی روی نمودار
نمودار قیمت میرور پروتکل (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید).

همچنین بخوانید: چگونه از میانگین متحرک‌ ساده و نمایی برای ترید استفاده کنیم؟

اکنون قیمت پس از برخورد با سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی به‌سمت بالا بازگشته و مجدداً خود را به ۱.۴۱ دلار رسانده است. گفتنی است در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت نزولی قیمت از ۱.۵۸ دلار تا کف ۱ دلاری تنظیم شده است.

در صورتی که میرور بالاتر از میانگین‌های متحرک نمایی ۲۰ و ۵۰ کندلی باقی بماند، احتمال آزمایش مجدد سطح ۱.۵۸ دلار بیشتر می‌شود. چشم‌انداز صعودی آن نیز به چگونگی جریان درگیری‌های میان روسیه و اوکراین و تأثیر آن بر بازار بیت کوین بستگی دارد.

نمودار قیمت توکن میرور به دلار و اندیکاتور هم‌بستگی بیت کوین و توکن میرور در تایم‌فریم ۴ساعته
نمودار همبستگی بین قیمت بیت کوین و میرور پروتکل (بخش آبی‌رنگ درون تصویر).

شایان است که ضریب هم‌بستگی بین بیت کوین و میرور پروتکل، نزدیک به مثبت ۷۵ درصد است؛ به این معنی که قیمت توکن میرور در حال حاضر کم‌وبیش منعکس‌کننده حرکات بزرگترین ارز دیجیتال بازار است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
saleh fereidouni
saleh fereidouni
2 سال قبل

نیما خان ممنون از تحلیل دقیقتون 30 درصد در سودم

حمیدگودرز
حمیدگودرز
2 سال قبل

سلام به نظرتون بیت کوین تا نوروز به 60دلار میرسه