تِرا ۲.۰ راه‌اندازی شد؛ هرکس باید چه تعداد لونای جدید دریافت کرده باشد؟

تِرا ۲.۰ راه‌اندازی شد؛ هرکس باید چه تعداد لونای جدید دریافت کرده باشد؟

نسخه دوم شبکه تِرا ساعاتی قبل و با اعلام تیم توسعه این ارز دیجیتال، فعالیت خود را به‌طور رسمی آغاز کرد. همان طور که توسعه‌دهندگان ترا پیش‌تر گفته بودند، از توکن‌های شبکه جدید برای جبران خسارت هولدرهای لونا و «UST» استفاده می‌شود و امروز صبح هم اولین مرحله از توزیع لوناهای جدید میان هولدرهای خسارت‌دیده برگزار شد؛ اما هر کس باید چه تعداد لونای جدید در این ایردراپ دریافت کرده باشد و توکن‌های دریافتی را چگونه می‌تواند مشاهده کرد؟

به گزارش ارزدیجیتال، بلاک چین جدید ترا که ترا ۲.۰ (Terra ۲.۰) نام دارد، ساعات ۱۰:۳۰ صبح امروز به وقت تهران رسماً راه‌اندازی شد. همان طور که پیش‌تر گزارش شده بود، از توکن‌های شبکه جدید که همان لونا نام دارند، برای جبران خسارت هولدرهای لونا و UST قدیمی استفاده می‌شود. توزیع توکن‌های جدید میان هولدرهای ضررکرده نیز با روش ایردراپ انجام خواهد شد که مرحله اول آن صبح امروز هم‌زمان با راه‌اندازی شبکه جدید انجام شده است.

سؤالی که اکنون ذهن هولدرهای لونا و UST را درگیر کرده، این است که هر شخص به‌طور دقیق باید چه تعداد توکن در جریان این ایردراپ دریافت کرده باشد و چگونه می‌توان توکن‌های دریافت‌شده را مشاهده کرد.

برای پاسخ به این سؤال ابتدا سهم هر گروه از هولدرهای لونا و UST را از این ایردراپ، یک بار دیگر مرور خواهیم کرد و سپس طبق چیزی که تیم توسعه ترا گفته است، به این پرسش پاسخ خواهیم داد که هر هولدر باید دقیقاً چند توکن لونا دریافت کرده باشد و چگونه می‌توان توکن‌های دریافت‌شده را مشاهده کرد.

چه کسانی در ایردراپ لونا شرکت داده شده‌اند و سهم هر گروه چقدر است؟

طبق چیزی که تیم توسعه ترا گفته است، افرادی که قبل از سقوط لونا و UST و همچنین بعد از آن، در کیف پول شخصی یا حساب خود در صرافی‌های ارز دیجیتال لونا یا UST هولد می‌کردند یا اینکه سهام‌گذار این دو توکن بوده‌اند، در ایردراپ امروز شرکت داده شده‌اند.

تاریخ تهیه اسنپ شات (Snapshot) برای هولدرهای قبل از سقوط، روز ۷ مه (۱۷ اردیبهشت) و برای هولدرهای بعد از سقوط، ۲۶ مه (۵ خرداد) است. اسنپ شات روشی برای جمع‌آوری اطلاعات در بلاک چین است که می‌توان با استفاده از آن آمار مربوط به موجودی آدرس‌های مختلف را در زمانی مشخص گردآوری کرد. بنابراین کسانی در این ایردراپ شرکت داده شده‌اند که در روزهای ۱۷ اردیبهشت و ۵ خرداد در کیف پول یا حساب صرافی خود از این دو توکن نگهداری می‌کردند.

به‌‌گفته تیم توسعه ترا، عرضه کل لوناهای جدید یک میلیارد توکن بوده و قرار است ۳۰۰ میلیون واحد آن به استخری ویژه برای جامعه لونا اختصاص داده شود. ۳۵۰ میلیون توکن به‌مرور بین آن دسته از هولدرهای لونا تقسیم خواهد شد که قبل از سقوط قیمت این ارز دیجیتال از این توکن در حساب صرافی یا کیف پول خود نگهداری می‌کردند و در اسنپ شات روز ۱۷ اردیبهشت نیز هولدر لونا بوده‌اند. ۱۰۰ میلیون واحد بین کاربرانی توزیع می‌شود که پس از سقوط قیمت‌ها اقدام به خرید لونا کرده‌اند و در اسنپ شات روز ۵ خرداد هولدر این ارز دیجیتال بوده‌اند.

۱۰۰ میلیون توکن دیگر سهم آن دسته از هولدرهای UST است که پیش از سقوط، از این استیبل کوین در انکور پروتکل (Anchor Protocol) نگهداری می‌کردند (یعنی هولدر aUST بوده‌اند) و کسانی هم که پس از سقوط اقدام به خرید UST کرده‌اند، در مجموع ۱۵۰ میلیون توکن از عرضه کل لوناهای جدید را در قالب ایردراپ دریافت خواهند کرد. گفتنی است درباره هولدرهای UST هم ملاک برای شرکت‌داده‌شدن در ایردراپ، این است که در تاریخ برگزاری اسنپ‌ شات از این توکن در حساب خود نگهداری کرده باشند.

طبق گفته‌های تیم ترا، هر چهار گروه نام‌برده‌شده ۳۰ درصد از سهم خود را همین امروز و در قالب یک ایردراپ دریافت کرد‌ه‌اند و ۷۰ درصد مابقی در طول دو سال آینده و هر ۶ ماه یک بار بین آنها توزیع خواهد شد.

تِرا ۲.۰ راه‌اندازی شد؛ هرکس باید چه تعداد لونای جدید دریافت کرده باشد؟
جدول توضیحات سهم هر گروه در ایردراپ لوناهای جدید.

نکته دیگری که برای شرکت‌‌کنندگان در این ایردراپ اهمیت دارد، محل نگهداری از لونا یا UST است. تیم ترا پیش‌تر مشخصاً گفته بود به‌دلیل مسائل فنی ممکن است نتوانند اطلاعات تمام هولدرهای لونا یا UST را در اسنپ شات‌های تهیه‌شده جمع‌آوری کنند و به همین خاطر فهرست زیر را منتشر کرده است که در آن نام صرافی‌ها یا پروتکل‌هایی که از این ایردراپ پشتیبانی می‌کنند، آورده شده است.

تِرا ۲.۰ راه‌اندازی شد؛ هرکس باید چه تعداد لونای جدید دریافت کرده باشد؟
فهرست صرافی‌ها و پروتکل‌هایی که از ایردراپ لونا پشتیبانی می‌کنند.

موضع‌گیری صرافی‌های متمرکز نسبت به این ایردراپ از پلتفرمی به پلتفرم دیگر متفاوت است؛ یعنی برخی از صرافی‌ها (داخلی یا خارجی) گفته‌اند از این ایردراپ پشتیبانی می‌کنند و تعدادی هم به کاربران خود اعلام کرده‌اند که در این ایردراپ شرکت نخواهند کرد.

هر کس باید چه تعداد توکن در ایردراپ جدید دریافت کرده باشد؟

طبق مطلبی که تیم توسعه ترا آن را در توییتر خود منتشر کرده است، آن دسته از هولدرهای لونا که قبل از سقوط قیمت‌ها از این ارز دیجیتال نگهداری می‌کردند و واجد شرایط شرکت در ایردراپ هستند، به‌ازای هر یک واحد لونای خود، «۱.۰۳۴۷۳۵۰۷۱» واحد لونای جدید دریافت خواهند کرد که یعنی دریافتی آنها، از نظر تعداد، تقریباً به‌اندازه همان موجودی قبلی‌شان خواهد بود.

درباره هولدرهایی که پس از سقوط اقدام به خرید لونا کرده‌اند، هر کاربر به‌ازای هر یک واحد لونای خود، «۰.۰۰۰۰۱۵۳۰۷۹۲۷» واحد لونای جدید دریافت خواهد کرد که به‌عقیده برخی از کاربران، رقم بسیار کمی است. دریافتی هولدرهای UST پیش از سقوط و بعد از سقوط قیمت‌ها نیز به ترتیب «۰.۰۱۸۲۷۷۱۲۱۴۳» و «۰.۰۲۳۵۴۸۰۰۰۸۴» لونای جدید به‌ازای هر یک UST خواهد بود.

گفتنی است دریافتی امروز هولدرهای لونا و UST باید معادل ۳۰ درصد از سهم کلی آنها از این ایردراپ باشد و مابقی آن، طبق گفته‌های تیم ترا، طی دو سال آینده توزیع می‌شود. برای مثال، اگر شخصی قبل از سقوط لونا هولدر یک واحد لونا بوده و واجد شرایط شرکت در ایردراپ باشد، باید امروز حدود ۰.۳۱ واحد لونای جدید دریافت کرده باشد.

تِرا ۲.۰ راه‌اندازی شد؛ هرکس باید چه تعداد لونای جدید دریافت کرده باشد؟
جدول توضیاحات میزان دریافتی هولدرهای واجد شرایط شرکت در ایردراپ لونا.

ضمن اینکه از طریق پلتفرم «Terrarity» نیز می‌توانید دریافتی خود را در ایردراپ لوناهای جدید محاسبه کنید.

لوناهای دریافت‌شده در ایردراپ را از کجا ببینیم و چطور انتقال دهیم؟

طبق توییت تیم ترا، کسانی که واجد شرایط شرکت در این ایردراپ هستند، می‌توانند با مراجعه به کیف پول ترا استیشن (Terra Station) یا اکسپلورر شبکه ترا به آدرس «finder.terra.money» و انتخاب شبکه مین نت (Mainnet)، پس از واردکردن آدرس کیف پول‌شان، موجودی لوناهای جدید خود را مشاهده کنند. گفتنی است زمان دریافت ایردراپ برای کاربران صرافی‌های متمرکز می‌تواند متفاوت باشد.

برای مثال، بایننس گفته است توزیع لوناهای جدید را دوشنبه این هفته آغاز خواهد کرد و سایر صرافی‌ها نیز ممکن است برنامه متفاوتی داشته باشند. بنابراین، کسانی که واجد شرایط شرکت در این ایردراپ هستند؛ اما از UST یا لوناهای خود در صرافی‌ها نگهداری می‌کردند، باید به اطلاعیه‌های صرافی میزبان خود مراجعه کنند.

تِرا ۲.۰ راه‌اندازی شد؛ هرکس باید چه تعداد لونای جدید دریافت کرده باشد؟
شبکه جدید در اکسپلورر ترا «Mainnet» و شبکه قدیمی «Classic» نام دارد.

برای انتقال لوناهای جدید اما، نیاز است تا از کیف پولی استفاده کنید که در حال حاضر از نسخه دوم شبکه ترا پشتیبانی می‌کند. برای مثال، کیف پول تراست والت (Trust Wallet) در حال حاضر از این شبکه جدید پشتیبانی نمی‌کند و به همین خاطر موجودی لوناهای جدید کاربران، با اینکه در شبکه ثبت شده است، در این کیف پول نمایش داده نمی‌شود. برای دسترسی به توکن‌های دریافت‌شده از این ایردراپ، دارندگان لوناهای جدید می‌توانند با نصب کیف پول «Terra Station» روی تلفن همراه خود و واردکردن کلمات بازیابی (Seed Phrase) همان تراست والت یا هر کیف پول دیگری که لونا و USTهای قدیمی‌شان در آن بوده است، به لوناهای جدید خود دسترسی داشته باشند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

28 دیدگاه
ali akramian
ali akramian
1 سال قبل

سلام من مقداری لونا ۲ توی اتمیک ولت چنج کردم و خریدم به رغم اینکه توی سوابق تراکنشم هست ولی موجودی رو صفر نشون میده . کسی میدونه دلیلش چیه

Farhadniknam
Farhadniknam
2 سال قبل

سلام استاد من لونا کلاسیک رو خریدم قبل ایردراپ الانم تو ترا فیندر ۱۳۶۰۰۰تا واسم نشون میده و نوشته ۲۵درصدشو بعد شش ماه و بقیه تا دو سال بعد دریافت میکنی الان به نظرتون نمیشه هیچ برداشتی کرد؟

مریم اسداله
مریم اسداله
2 سال قبل

سلام
پس طبق مقالتون داستان این چیه؟

مریم اسداله
مریم اسداله
2 سال قبل

این سایتی که معرفی کردین ادرسمو زدم این اومده ،این چی هست؟

Amirreza
Amirreza
2 سال قبل

سلام
پروژه لونا کلاسیک شکست خورد و مدیران اون تمام انرژی رو برای لونا 2 گذاشتن! به نظر شما ارزش لونای کلاسیک با این تفاسیر بالا میره یا معامله در یک پروژه شکست خورده بی فایده و غیر سود ده هست؟

هادی فتحعلی زاده
هادی فتحعلی زاده
2 سال قبل

سلام ،من ترا استیشن را گرفتم و کلمات بازیابی تراست ولت را زدم ولی موجودی لونایی نیست
میزنه که کیف شما خالی هست

بهزاد یوسفی
بهزاد یوسفی
2 سال قبل

من لونا سقوط کرد خریدم الان 165000هزار تا لونا قدیمی دارم یعنی چقدر لونا جدید بهم تعلق میگیره

علوی
علوی
2 سال قبل

سلام
به این صورت میشه حساب و کتاب کرد:
حاصل = (تعداد توکن ایردراپ جدید) * (تعداد لونایی قدیمی)
2.52580796=0.000015307927*165000
و مقدار کلی که به شما تعلق می گیرد 2.52580796 هست و با توجه به اینکه فقط به 30 درصد از دارایی خود دسترسی دارید:
0.75774239=30%*2.52580796
پس مقدار 30 درصد لونای جدید شما هست 0.75774239
اگر قیمت لونا جدید را 6 دلار در نظر بگیریم ارزش 30 درصد دارایی شما هست 4.55 دلار
با فرض اینکه دوباره قیمت لونا در یک سال آینده به 85دلار هم برسد، ارزش صد درصد دارایی شما می شود 215 دلار.
کلاً همه کسانی که قبل و بعد از سقوط این ارز را خریداری کرده اند با این ایردراپ به 1 درصد سرمایه شان هم نمی رسند.
سرمایه شما ذوب شده و دیگه با این وضعیت هیچ امیدی نداشته باشید که به اصل سرمایه خودتان برسید.

sam
sam
1 سال قبل
پاسخ  علوی

خیلی خیلی ممنون

محمدصالح عبدالهی
محمدصالح عبدالهی
2 سال قبل

سلام من چند روز پیش ترا اونا گرفتم الان ینی پولم به فنا رفته یا راه برگشت داره¿

جعفر رنجبری
جعفر رنجبری
2 سال قبل

سلام من تو بیت پین ترالونا خریدم قبل سقوط الان چیزی به من تعلق میگیره

Mhmet_Nri
Mhmet_Nri
2 سال قبل

من چند روز پیش به کیف ترا استیشن انتقال دادم و امروز بعد از ایردراپ فقط ارز لونا به کلاسیک تبدیل شده و هیچ لونای ۲ ای در کار نیست 😑😑😑

حسین
حسین
2 سال قبل

دوستان ، من بعد از سقوط شدید لونا از طریق پنکیک سواپ مقداری BNB دادم به جاش luna portal گرفتم و توی تراست ولتم ذخیره کردم . آیا این ایر دراپ به من تعلق میگیره ؟