عرضه اولیه کلاهبرداری ارز تلگرام !

عرضه اولیه کلاهبرداری ارز تلگرام !

ارز دیجیتال تلگرام و بلاک چینی شدن آن،‌ این روزها سر و صدای زیادی بین کاربران و شبکه های اجتماعی به پا کرده است. اما طبق معمول همیشه افراد کلاهبردار از موقعیت ها و مردم ناآگاه برای پر کردن جیبشان استفاده می‌کنند.

اصل ماجرا چیست؟

پیامرسان امن و محبوب تلگرام قصد دارد پلتفرم بلاک چین و ارز دیجیتال مخصوص به آن را راه اندازی کند که توسط آن قادر به انجام عملیات های پرداخت مستقیم در این پیامرسان خواهید بود . نام بلاک چین تلگرام TON (شبکه باز تلگرام) خواهد بود. بسیاری از خبرگزاری ها این بلاک چین را نسل جدید بلاک چین با قابلیت های ویژه معرفی کرده اند.

به گزارش سایت TechCrunch، قبل از شروع به کار سیستم مبتنی بر بلاک چین تلگرام،‌ به منظور جذب سرمایه و طی کردن مراحل اصلی کار، یک عرضه اولیه سکه (ICO) اجرا خواهد شد که در آن مقداری از توکن های TON پیش‌فروش می‌شود. برخی از گمانه زنی ها نام ارز دیجیتال تلگرام را Gram می‌دانند. به دلیل محبوبیت فوق العاده تلگرام،‌ احتمالا این ICO،‌به یکی از بزرگترین ICO های تاریخ بدل خواهد شد.

اختصاص یک ارز دیجیتال داخلی به تلگرام می‌تواند این شبکه را از هر بانک و نهادی بیش از پیش بی‌نیاز کند. این ارز دیجیتال می‌تواند نسل جدید فروشگاه ها و کسب و کارهای درون برنامه ای را به ارمغان آورد.

پتانسیل کاربرد این ارز دیجیتال در شبکه آزاد تلگرام بسیار زیاد است. کاربران می توانند در سرتاسر شبکه به یکدیگر پول بفرستند و از فروشگاه های درون برنامه ای با امنیت کامل خرید کنند. این کار یک اشتغال زایی ویژه هم برای علاقه‌مندان به کسب و کارهای دیجیتال، رقم می‌زد. با این وجود هنوز جزئیات رسمی از نحوه عملکرد و کاربردهای این شبکه اعلام نشده است.

البته دیروز (۲۰ دی ۹۶) خبری با عنوان گزارش عملکرد (WhitePaper) لو رفته از تلگرام منتشر شد. از صحت گزارش عملکرد منتشر شده اطلاعی در دسترس نیست،‌ اما در آن توضیحاتی بیان شده که این شبکه مشکلات بیت کوین و اتریوم را حل کرده خواهد کرد و با روش اثبات سهام، ادامه دهنده این راه خواهد بود.

درک شبکه باز تلگرام

عرضه اولیه کلاهبرداری ارز تلگرام !

ایده ی دورف راه اندازی یک بلاک چین جداگانه است. او قصد دارد از بیش از ۱۸۰ میلیون کاربر خود برای بهره گیری در پلتفرم به منظور بهتر و قدرتمند ساختن تلگرام در بین بقیه ارزهای دیجیتال استفاده کند.

طبق گزارش عملکرد اولیه لو رفته، نام ارز این شبکه Gram است و می تواند در برنامه چت تلگرام مورد استفاده قرار گیرد.

منابع خبری از تصمیم دورف برای ادغام تمرکز و تمرکز زدایی می گویند.

انتقال تلگرام به یک پلتفرم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین یک تیر و دو نشان است. هم یک حرکت اقتصادی مبتنی بر ارزهای دیجیتال در داخل نرم افزار آغاز می ‌شود و هم اینکه هیچ حکومتی دیگر توانایی مسدود سازی آن را نخواهد داشت.

در گزارش عملکرد تلگرام،‌ چهار برنامه در دستور کار است.

«خدمات TON» : یک پلتفرم برای سرویس های شخص ثالث که امکان ایجاد برنامه های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند را برای گوشی های هوشمند فراهم می‌کند.

«TON DNS» : یک سرویس برای اختصاص اسامی به حساب ها، خدمات قرارداد هوشمند و نودهای شبکه است. با استفاده از TON DNS، دسترسی به خدمات غیر متمرکز می تواند مانند وبگردی در اینترنت باشد.

«پرداخت های TON» : یک پلتفرم برای ریزپرداخت ها است. هدف ایجاد راه ارتباطی امن برای پرداخت های بین افراد، رباتها و سایر سرویس هاست.

«بلاک چین TON» : شامل یک بلاک چین اصلی و شاخه های بلاک چینی دیگر است. این بلاک چین کاملا مقیاس پذیر و پر سرعت خواهد بود.

تلگرام قبل از ICO عمومی، برای یک پیش عرضه خصوصی برنامه ریزی کرده است. پیشبینی می شود در این عرضه خصوصی حدود ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه جذب شود. میزان جمع سپاری در عرضه عمومی را بین ۳ تا ۵ میلیارد دلار تخمین زده اند که احتمالا بزرگترین جذب سرمایه در تاریخ ارزهای دیجیتال خواهد بود.

در پیش عرضه خصوصی، نهنگ های بزرگ بازار (سرمایه گذاران ثروتمند) شرکت خواهند کرد و پس از آن ICO عمومی برای همه مردم اجرا می‌شود.

آغاز کلاهبرداری ها

عرضه اولیه کلاهبرداری ارز تلگرام !

با توجه به محبوبیت تلگرام و لحظه شماری بسیاری از کاربران برای شرکت در جمع سپاری، انتظار ظهور سایت ها و ICO های جعلی از این جریان را داشتیم اما نه به این سرعت!!

سایتی با آدرس gramcoin.tech، کلاهبرداری های این حوزه را آغاز کرد. این سایت با اجرای یک ICO تقلبی با نام TON،‌ در فقط چند ساعت هزاران یا شاید میلیون ها دلار به صورت اتریوم و بیت کوین از کاربران کلاهبرداری کرده است. متاسفانه در ایران هم عده زیادی قربانی این کلاهبرداری شدند.

عرضه اولیه کلاهبرداری ارز تلگرام !

همینطور که در عکس بالا مشاهده می کنید متاسفانه این کاربر عزیز بدون تحقیق و بررسی، ۱ اتریوم (معادل حدود ۶ میلیون تومان) از سرمایه خود را در جیب کلاهبرداران ریخته است و قطعا از این قبیل کاربران بسیار زیاد هستند. سایت مذکور با روش کد ریفرال یا همان زیرمجموعه گیری سریعا گسترش پیدا کرد و در عرض چند ساعت کلاهبرداری بزرگی انجام داد.

عجله و طمع را فراموش کنید

عرضه اولیه کلاهبرداری ارز تلگرام !

قطعا همه علاقه مندان به بلاک چین و ارزهای دیجیتال،‌ منتظر جمع سپاری بزرگ تلگرام هستند. خیلی ها برای سرمایه گذاری روی پلتفرم تلگرام لحظه شماری می کنند. کلاهبردارانی که شب گذشته هزاران دلار پول به جیب زدند،‌ دقیقا از این انتظار سوء استفاده کردند. قربانی واقعی شب گذشته کسانی بودند که به خیال خودشان برای جا نماندن از غافله ، دست به ابتکار عمل زدند !

عرضه اولیه سکه برای شبکه بلاک چین تلگرام یکی از بزرگترین اتفاقات در حوزه ارزهای دیجیتال خواهد بود. بنابراین اگر این اتفاق رخ دهد، اکثر سایت ها و خبرگزاری ها از آن خواهند نوشت. همچنین قبل از شروع، قطعا سایت رسمی تلگرام و توییر یا کانال تلگرام پاول دروف، مدیر تلگرام آن را اعلام خواهند کرد.

کانال تلگرام پاول دوروف موسس تلگرام : https://telegram.me/durov
توییتر پاول دوروف : https://twitter.com/durov
بخش اخبار وب سایت رسمی تلگرام : https://telegram.org/press

به جز بحث تلگرام متاسفانه این روزها ICO های تقلبی یا کم ارزش ( نسبت به مبالغی که برای توکن ها دریافت می کنند) از اصلی ترین مشکلات این حوزه هستند. همانطور که مخترع اتریوم،‌ویتالیک بوترین می‌گوید ما این روزها در حباب ICO قرار داریم. عدم قانونمندی ICO ها و آزاد بودن بلاک چین، باعث می شود که هر گروهی با چند خط برنامه نویسی و ایجاد قرارداد هوشمند،‌در یک ICO میلیون ها دلار پول بدست بیاورند. برخی دیگر از آن ها با فقط طراحی یک سایت، یک گزارش عملکرد خیالی و یک آدرس کیف پول،‌ کاملا کلاهبرداری می کنند.

همانطور که در دو مقاله «آموزش جامع بررسی ICO ها به زبان ساده» و «انواع کلاهبرداری در حوزه ارزهای دیجیتال؛ چگونه قربانی نشویم؟ + ویدیو» گفتیم، قبل از سرمایه گذاری در یک جذب سرمایه، حتما ابتدا گزارش عملکرد کامل آن را مطالعه و بررسی کنید تا از هدف پروژه و امکان اجرای آن کاملا مطلع شوید. همچنین از اخبار سایت های معتبر کمک بگیرید.

تیم توسعه دهنده یک پروژه خیلی مهم است. ابتدا رزومه تیم توسعه دهنده یک ICO را بررسی کنید و سپس با رفتن به صفحه اجتماعی آن ها مانند توییتر یا انجمن بیت کوین تاک،‌ از صحت اجرا پروژه توسط آن ها با خبر شوید. گرفتن مشاوره و سوال از افراد با تجربه را حتما سر لوحه کار خود قرار دهید.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

10 دیدگاه
Yaserdaryaa
Yaserdaryaa
5 سال قبل

سلام من در یک ربات تلگرم ۲ ارتورم دارم اما نمیدنم چجوری به بلاکچینم انتقال بدم

جیدات عرب
جیدات عرب
6 سال قبل

با سلام . من میخام بیت کوین بخرم ولی نمیدونم از کی و چگونه بخرم که کلاهبرداری نشه و اندک سرمایه ام رو از دست ندم. ایا شما وبسایت خاصی میشناسید معرفی کنید؟

مسعود
مسعود
6 سال قبل

سلام توي yobit
ارزي به نام gram داره معامله ميشه

یوسف
یوسف
6 سال قبل

جناب آذر نیوار اطلاعاتی درباره ارزجدیدی که داره ICO داره میفروشه به نام oil coinهیات مدیره داره ومیگن بر پایه فروش نفت و گازه و در روسیه هست میشه یک تحقیقی انجام بدین لطفا یا اطلاعاتی بهمون بدین تشکر

NET_Cracker
NET_Cracker
6 سال قبل

اگه اطلاع رسانی هستش کاش در چند سطر کوتاه اطلاع بدید داخل کانال تا این همه هزینه برای این کلاهبرداری ها ندیدم من دیشب وقتی 2% افزایش توکن داد خرید کردم یعنی بعد اینکه 100% توکن فروش رفت و تا 102% افزایش توکن داشت خرید کردم
اگه شما 98% اطلاع میدادید نمی خریدم
این حرفا الان فایده ای نداره
بعد اینکه ما خرید میکنیم شما داغمون رو تازه میکنید

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
6 سال قبل
پاسخ  NET_Cracker

دوست عزیز از ما انتظار دارید که نصف شب بهمون وحی بشه که دارن کلاهبرداری می کنن و بیاییم پست بذاریم ؟
قبول کنید که خودتون نسنجیده و عجولانه عمل کردید

Mahmoud
Mahmoud
6 سال قبل

واقعا مرسی از اطلاع رسانیتون
ارز دیجیتال واقعا داره عالی عمل میکنه و به منبع اصلی ارزهای دیجیتال تو‌ ایران تبدیل شده
پیشنهاد بنده اینه یه قسمت برای سرمایه گذاری هم راه اندازی کنید، یعنی یه قسمت برای تبادل نظر که چه ارزهایی بخریم یا چیا رو بفروشیم که بتونیم از نظر سایرین استفاده کنیم
مرسی

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
6 سال قبل
پاسخ  Mahmoud

سلام خواهش می کنم
ممنون که با ما همراه هستید
چشم نظرتون حتما بررسی میشه

edi km
edi km
6 سال قبل

آقای آدزنیوار به نظر شما ارز تلگرام کی به بازار میاد؟؟

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
6 سال قبل
پاسخ  edi km

نمیشه حدس زد اما احتمالا ico تا نهایتا 4 ماه دیگه انجام بشه