شروع به کار اولین صرافی غیرمتمرکز و غیرامانی در ایران

شروع به کار اولین صرافی غیرمتمرکز و غیرامانی در ایران

با رشد فضای کریپتوکارنسی در کشور، روز به روز بر تعداد صرافی‌هایی که خدمات مربوط به این حوزه را ارائه می دادند بیشتر شد. با توجه به محدودیت هایی که به دلیل تحریم‌ها، کاربران ایرانی را هدف قرار داده، وجود صرافی‌های داخلی در کشور راهگشای حضور و بهره‌مندشدن کاربران ایرانی از دنیای کریپتوکارنسی است.

صرافی‌های ارز دیجیتال به دو دسته متمرکز و غیرمتمرکز تقسیم می‌شوند. صرافی متمرکز (Centralized Exchange) نوعی صرافی ارز دیجیتال است که توسط سازمان، نهاد یا فردی خاص اداره و کنترل می‌شود. این صرافی‌ها مبادله میان ارز فیات و ارز دیجیتال را تسهیل کرده‌اند و امکان نگهداری دارایی در کیف‌پول صرافی را به کاربر می‌دهند. تمام صرافی‌های ایرانی تا به امروز از نوع صرافی متمرکز بوده و با تبدیل ریال به رمزارز و ایجاد فضای مبادلات رمزارزی سعی در رشد این حوزه در کشور داشته‌اند؛ اما حوزه کریپتوکارنسی در کشور همچنان یک حوزه نوظهور است و کمبودهای بسیاری دارد. یکی از این کمبودها که همیشه در فضای بلاک‌چین کشور حس شده بود، عدم وجود یک صرافی غیرمتمرکز و غیرامانی ایرانی در داخل کشور بوده تا بتواند خدمات غیرامانی را به کاربران ایرانی ارائه دهد. 

صرافی غیرمتمرکز (Decentralized Exchange) نوعی از صرافی ارز دیجیتال است که توسط نهاد یا سازمانی کنترل نمی‌شود و تمام فرآیندها در آن بر بستر بلاک‌چین انجام می‌شود. در صرافی غیرمتمرکز امکان مبادله بین ارز فیات و ارز دیجیتال وجود ندارد و به همین علت نیازی به ارائه اطلاعات هویتی در آن نیست. امنیت بالا و حفظ حریم خصوصی کاربر از مهم‌ترین ویژگی‌های صرافی غیرمتمرکز است.

صرافی تهران اکسچنج به‌عنوان اولین صرافی غیرامانی ایرانی باتوجه‌به خلاء وجود یک صرافی غیرمتمرکز غیرامانی در کشور، با نوآوری خود توانسته اولین پلتفرم غیرمتمرکز و غیرامانی را برای تبادل رمزارزها در ایران راه‌اندازی کند.

ماجرای تهران اکسچنج از کجا شروع شد؟

شروع به کار اولین صرافی غیرمتمرکز و غیرامانی در ایران

باتوجه ‌به مشکلاتی که به دلیل تحریم‌ها برای کاربران ایرانی به وجود آمده است، صرافی‌های غیرمتمرکز نیز از این موضوع مستثنا نیستند و کاربران ایرانی را مسدود کردند. در بسیاری از موارد حتی اگر کاربر از لوکیشن ایران به صرافی‌های غیرمتمرکز خارجی وارد شود، احتمال بن‌شدن و از دست دادن دارایی‌ شخص را دارد و همین موضوع ریسک حضور کاربران ایرانی را در پلتفرم‌های خارجی بالا برده است.

فعالیت با صرافی‌های متمرکز نیز ریسک‌های خاص خود را دارد. مشکلاتی از جمله کلاهبرداری، ورشکستگی و هک در برخی صرافی‌های بزرگ دنیا و متضررشدن کاربران آن‌ها باعث شده تا گرایش افراد به سمت استفاده از خدمات غیرمتمرکز و غیرامانی بیشتر از قبل شود. علاوه بر مواردی که ذکر شد، فرآیندهای پیچیده ثبت‌نام و احراز هویت، خطر فریزشدن دارایی کاربران در کیف پول‌های صرافی و تنوع محدود در ارائه ارزها و محدودیت‌هایی که در مبادلات دارند، نیاز به وجود صرافی غیرمتمرکز را بیش از پیش کرده است.

باتوجه‌به وجود چنین مشکلات و موانعی، گروهی از بهترین برنامه‌نویسان و متخصصان بلاکچین در داخل کشور تصمیم به ارائه راه‌حل گرفتند و این‌گونه تهران اکسچنج به‌عنوان اولین صرافی غیرمتمرکز و غیرامانی ایرانی متولد شد.

تهران اکسچنج به‌عنوان یک پلتفرم دانش‌بنیان و حرفه‌ای با حفظ حریم خصوصی کاربران، نقدینگی بالا در انجام تبادلات و سرعت عمل در لیست‌کردن رمزارزهای جدید توانسته خلأ وجود یک صرافی غیرمتمرکز غیرامانی را در کشور پر کند. باتوجه‌به ماهیت غیرمتمرکز و غیرامانی صرافی تهران اکسچنج، اکثر فرآیندها در این پلتفرم به‌صورت غیرمتمرکز، بدون واسطه و بر بستر بلاکچین انجام می‌شود.

مزیت تهران اکسچنج چیست؟

در تهران اکسچنج شما می‌توانید تبادل خود را در شبکه‌های بلاک‌چینی متفاوت و با استفاده از فناوری میان‌زنجیره‌ای (Cross-chain) انجام دهید. لیست‌شدن رمزارزها با سرعت بالا انجام می‌شود و حتی برخی توکن‌ها در همان روزِ ریلیزشدن لیست می‌شوند و مبادله امکان‌پذیر است. همچنین برای حل مشکل نقدینگی، تهران اکسچنج به چندین استخر نقدینگی متصل است و با پشتوانه مالی کافی پاسخگوی تراکنش‌های کاربران خود است.

یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های تهران اکسچنج کارمزد بسیار پایین آن است که از اکثر صرافی‌های غیرامانی کمتر است و قیمت عادلانه‌تری ارائه می‌هد. جهت مقایسه کارمزدها، بدون نیاز به انجام تبادل می‌توانید از مبدل تهران اکسچنج استفاده کنید و تفاوت کارمزدها را بررسی کنید.

باتوجه‌به ماهیت غیرمتمرکز غیرامانی این صرافی، اکثر فرآیندها بر بستر بلاک‌چین و توسط قراردادهای هوشمند انجام می‌شود. همین امر باعث می‌شود حریم شخصی و امنیت دارایی‌های کاربران حفظ شود، چرا که دارایی کاربر به امانت گرفته نشده و تبادل‌ها به‌صورت همتا به همتا انجام می‌شود.

خطر هک، ورشکستگی، مشکل نقدینگی، کلاهبرداری، فریزشدن کیف‌پول به دلیل تحریم‌ها و بسیاری از مشکلات دیگر در صرافی غیرامانی تهران اکسچنج وجود ندارد.

امنیت در صرافی غیرامانی تهران اکسچنج

باتوجه‌به غیرمتمرکز بودن عمده فرآیندها در تهران اکسچنج، اکثر تراکنش‌ها توسط قراردادهای هوشمند انجام شده و کاربران دارایی خود را در اختیار صرافی قرار نمی‌دهد و صرفاً تبادل بین کیف پول کاربران انجام می‌شود که این خود امنیت بسیاری برای فعالیت کاربران ایجاد می‌کند.

در تهران اکسچنج اطلاعات و دیتابیسی از کاربر ذخیره نمی‌شود، همچنین تمام آزمون‌های امنیتی وب‌سایت توسط یک تیم متخصص امنیت انجام شده و موفقیت‌آمیز بوده است.

یکی از امکانات تهران اکسچنج امکان مبادله با پروتکل والت کانکت (WalletConnect) است. پروتکل والت کانکت توسط تعداد زیادی از کیف‌پول‌های رمزارز مورد استفاده قرار می‌گیرد و این امکان را برای کاربر فراهم می‌کند تا بتواند به ‌آسانی به برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) متصل شود. 

در واقع والت کانکت یک پروتکل متن‌باز برای برقراری ارتباط امن بین کیف پول‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز است. این مورد بسیار حائز اهمیت است که در پروتکل والت کانکت هیچ دسترسی به کلیدهای خصوصی شما وجود ندارد و یک پروتکل کاملاً امن و حفاظت شده است.

سایت و اپلیکیشن غیرامانی تهران اکسچنج

شروع به کار اولین صرافی غیرمتمرکز و غیرامانی در ایران

شاید بتوان گفت یکی از بزرگترین چالش‌های صرافی‌های غیرمتمرکز در دنیا پیچیدگی رابط کاربری آنها برای استفاده افراد است. تهران اکسچنج با طراحی یک رابط کاربری ساده و حرفه‌ای و همچنین قراردادن توضیحات کافی در سایت و مبدل، امکان استفاده آسان از پلتفرم را برای همه فراهم کرده است و در طول مسیرِ تبادل، کاربران خود را راهنمایی می‌کند.

همچنین اپلیکیشن تهران اکسچنج برای اندروید و iOS در دسترس کاربران قرار گرفته است و از تمام امکانات سایت برخوردار است که می‌توان از مارکت‌های معتبر دانلود کرد.

تجربه مبادله در یک صرافی غیرامانی با رعایت کامل حریم خصوصی قطعاً تجربه‌‌ای رضایت‌بخش و حرفه‌ای خواهد بود. تبادل امن و سریع در معاملات از مهم‌ترین دغدغه‌های فعالان کریپتوکارنسی در ایران است که تهران اکسچنج برای کاربرانش به بهترین نحو تأمین می‌کند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

58 دیدگاه
tehran exchange
tehran exchange
11 ماه قبل

درود وقت بخیر
همراه عزیز، تهران اکسچنج به هیچ عنوان اسکم نخواهد شد و هر روز توسط تیم فنی متخصص در حال بررسی و ارتقا هستیم. و تنها هدف ما در تهران اکسچنج ارائه بهترین خدمات به کاربران است.

با احترام | پشتیبانی تهران اکسچنج

علی اسماعیلی
علی اسماعیلی
1 سال قبل

بلاخره بعد از مدت‌ها توی ایران یه صرافی ارزدیجیتال با کارایی جدید ارائه شد، تجربه شخصی من این بود که دیشب توی این سایت ۲ تا تبادل زدم یکی با وصل کردن ولتم به سایت و یکی بصورت تبادل مستقیم که هر دو خیلی سریع انجام شد، نرخ‌های این سایت بهتر از سواپ تراست‌ولت یا پنکیک‌سواپ بود، دم سازنده‌هاش گرم، متاسفم واسه افرادی که الکی کامنت منفی میزارن یا نظر منفی میدن، من خودم اگه پروژه‌ای جدید بیاد کامل زیر و رو میکنمش و بعدش نظرمو میدم، جای این سایت توی ایران واقعا بین صرافی ها کم بود، به امید پیشرفت های بیشتر!

tehran exchange
tehran exchange
1 سال قبل

درود وقت بخیر
همراه عزیز، ممنونیم از اینکه سایت تهران اکسچنج را برای تبادل خود انتخاب کردید و خوشحالیم که تجربه خوبی از سایت ما دارید.

با احترام | پشتیبانی تهران اکسچنج

امیر حبیبی
امیر حبیبی
1 سال قبل

واقعا موافقم. من هم تجربم بی نظیر بود، پشتیبانی عالی ، نرخ عالی، سایت خوشکل. پرچم ایرانی ها همیشه بالاس. دم سازندهاش گرم

tehran exchange
tehran exchange
1 سال قبل

درود وقت بخیر
امیر عزیز، سپاس از حسن توجه شما، رضایت شما افتخار ماست.

با احترام | پشتیبانی تهران اکسچنج

Amir Khazaei
Amir Khazaei
1 سال قبل

واقعا تبریک میگم به این کار قوی. من با این سایت تازه اشنا شدم. ترید هم انجام دادم و واقعا از سرعت، قیمت و پشتیبانیشون لذت بردم. واقعا جای تاسف خوندن بعضی از کامنت ها که منفی هستن. این یه فن آوری نیست یک نو آوری و واقعا جای تشویق داره. به امید موفقیت شما.

tehran exchange
tehran exchange
1 سال قبل
پاسخ  Amir Khazaei

درود وقت بخیر
امیر عزیز، خرسندیم که توانستیم نیاز جامعه کریپتوکارنسی را برطرف کنیم.
همچنین باعث افتخار است که همراهانی نکته سنج در کنار تیم تهران اکسچنج حضور دارند.

با احترام | پشتیبانی تهران اکسچنج

SAM
SAM
1 سال قبل

سایت جالب و کاربردیه . من چند تا ارز رو تست کردم . نسبت به بقیه سایتا و صرافی ها نرخ بهتری میده .

tehran exchange
tehran exchange
1 سال قبل
پاسخ  SAM

درود وقت بخیر
سام عزیز، رسالت تهران اکسچنج، ارائه خدمات به کاربران با پایین‌ترین نرخ و کارمزد شبکه است.
از اینکه سایت تهران اکسچنج را انتخاب کردید، صمیمانه سپاسگزاریم.

با احترام | پشتیبانی تهران اکسچنج

نیما
نیما
1 سال قبل

خداییش یا نمیدونین دکس چیه، یا چقدر گرفتین ازش که دارین تبلیغش رو میکنین
وقتی با آدرس کانترکت یک ارز نمیشه اون رو خرید، چه دکسی؟

tehran exchange
tehran exchange
1 سال قبل
پاسخ  نیما

درود وقت بخیر

نیما عزیز، به علت وجود ریسک کلاهبرداری از این طریق، از طرف افراد دیگر امکان وارد کردن اسمارت کانترکت یک توکن خاص که در تهران اکسچنج لیست نشده، برای تبادل آن رمزارز وجود ندارد، به دلیل اینکه همانطور که می‌دانید ممکن است افرادی اسمارت‌کانترکت پروژهای اسکم را در سایت وارد کنند و افراد دیگری را برای خرید یک رمزارز کلاهبرداری ترغیب کنند، لذا در حال حاضر این امکان در تهران اکسچنج قرار ندارد!

بطور مثال شخصی می‌تواند یک توکن با یک اسمارت کانترکت ایجاد کند و اسم آن را نزدیک به اسم تتر انتخاب کند و لوگو USDT قرار دهد و شخص بی اطلاعی را فریب دهد و از این طریق کلاهبرداری کند. از این رو با توجه به سیاست‌های داخلی مجموعه، اضافه کردن اسمارت کانترکت برای انجام تبادل در تهران اکسچنج امکانپذیر نیست.
 تهران اکسچنج به دلیل قوانین حاضر در کشور نمی‌تواند این خدمات رو ارائه بدهد و هیچ گونه مسئولیتی در قبال این نوع اسمارت کانترکت‌ها ندارد.

با احترام | پشتیبانی تهران اکسچنج

پرو تریدر
پرو تریدر
1 سال قبل
پاسخ  نیما

عزیز تو کدوم صرافی میتونی مستقیماً با یک آدرس قرارداد هوشمند ارز دیجیتال بخرید؟ آدرس قرارداد هوشمند برای اجرای عملکردها و شرایط از پیش تعریف شده در یک شبکه بلاک چین استفاده میشه. اسمارت کانترکت برای تسهیل خرید مستقیم ارز دیجیتال طراحی نشده است. نظرتون کاملا اشتباهه. ضمنا من این سایت رو بررسی کردم، ۱- پشتیبانی بسیار خوبی داره ۲- امیدوارم در آینده امکانات بیشتری به سایتشون اضافه بشه، ۳- من یک سواپ کوچیک انجام دادم بسیار سریع انجام شد راضی هستم. مرسی از سایت ارزدیجیتالبابت معرفی پروژه های خوب!!!

ali
ali
1 سال قبل
پاسخ  نیما

حق

امیر علی
امیر علی
1 سال قبل

من باهاش به تراست ولت کانکت شدم . مبادله کردم و اوکی بود

tehran exchange
tehran exchange
1 سال قبل

وقت بخیر

امیرعلی عزیز، خوشحال هستیم که همراه ما هستید.

با احترام | پشتیبانی تهران اکسچنج

tehran exchange
tehran exchange
1 سال قبل

وقت بخیر
امیرعلی عزیز، خوشحال هستیم که همراه ما هستید.

با احترام | پشتیبانی تهران اکسچنج

حنانه کلهر
حنانه کلهر
1 سال قبل

مرسی از نشر این خبر. من از سایت دیدن کردم و ۲ ترید هم انجام دادم که تست کنم واقعا عالی بود سریع و با نرخ بینظیر. پشتیبانیشون بی نظیره. تمام سوالات منو با حوصله و سریع جواب دادن. به نظر من سایت بسیار موفقی میشه. دست مریزاد به تیم سازندش. ایرانیها تو همه چیز بهترینن.

tehran exchange
tehran exchange
1 سال قبل

وقت بخیر

حنانه عزیز، همراهی و ارائه خدمات به همراهانی همچون شما باعث افتخار ما است.

با احترام | پشتیبانی تهران اکسچنج

علی کاردانو
علی کاردانو
1 سال قبل

ولتهای که از اون پشتیبانی میکنه همشون شبیه اپلکیشنهای ایرانی مثل ایتا- بله- روبیکا و ... هست یه دونه ولت مشهور توش نیست همگی دروپیتی و ولتهای هستند که منی که 4 سال تو این حوزه هستم برای اولین بار اینها رو می بینم.

tehran exchange
tehran exchange
1 سال قبل

درود وقت بخیر
علی عزیز، جهت اطلاع شما سایت تهران اکسچنج در حال حاضر بیش از ۳۰۰ کیف‌پول توسط پروتکل ولت‌کانکت پشتیبانی می‌کند. به‌طور مثال: کیف‌پول رینبو، تراست‌ولت، یونی سواپ، متاماسک، اسپات، اتمیک، کوینومی و ...

در صورت وجود هرگونه ابهام ما در پشتیبانی تهران اکسچنج به صورت ۲۴ ساعته در خدمت شما هستیم.

با احترام | پشتیبانی تهران اکسچنج

Dayimamed
Dayimamed
1 سال قبل

آیا از لدجر هم پشتیبانی می کند؟

tehran exchange
tehran exchange
1 سال قبل
پاسخ  Dayimamed

درود وقت بخیر
همراه عزیز، بله در نسخه دسکتاپ کیف پول لجر پشتیبانی می‌شود.

با احترام | پشتیبانی تهران اکسچنج

علی رضاوند
علی رضاوند
1 سال قبل

عزیز چرا حرف الکی میزنی، همه‌ی کیف پولای معروف رو داره تراست ولت و متاماسک اتمیک کوینومی ، بجای حمایت از سایتای خوب ایرانی که خدمات خوب میدن الکی حرف منفی میزنن، اطلاعت غلظ داری میدی برادر

alirezaz
alirezaz
1 سال قبل

سوال من اینجاست نهادهای امنیتی چطور با پیاده شدن همچین صرافی غیرمتمرکزی مشکل ندارن و اجازه دادن پروژه لانچ بشه؟توی صرافی های متمرکز به اندازه کافی سخت گیری روی احراز هویت دارن.

tehran exchange
tehran exchange
1 سال قبل
پاسخ  alirezaz

درود وقت بخیر
علیرضا عزیز، ما در تهران اکسچنج براساس قوانین کشور عمل می‌کنیم و ریال جهت تبادل در صرافی ما قابل قبول نیست.
ضمن اینکه باید فضای رقابتی ایجاد شود و پروژه های جدید به بازارهای ایران عرضه شود.

با احترام | پشتیبانی تهران اکسچنج

j b
j b
1 سال قبل

جلب اعتماد عمومی توسط صرافی های متمرکز و غیر متمرکز واقعا کار سختیه، بخصوص که صرافی ایرانی باشه، هزار تا احتمال رو باید در نظر گرفت، ممکنه روشی برای کلاهبرداری وفیشینگ باشه مثل صرافی های cc

تری اینوست Treenvest

ویکینگ ترون یا ویکینگ گروپ Waykingtron

پای نتورک Pi Network

بیت کوین بلک Bitcoin Black

یونیک فایننس Unique Finance

دابل وی Double Way

ایر تریدز Airtrades

جی سی جی آسیا GCG Asia

اکو اسمارت Eco Smart

بیتمن فارم Bitmain farm

ATC

Bixbcoin

CCN

Wojak

TNT

به بهانه تحریمها واقعا مجبوریم چنین ریسک خطرناکی کنیم؟

tehran exchange
tehran exchange
1 سال قبل
پاسخ  j b

درود وقت بخیر
همراه عزیز، این پروژه هایی که ذکر شده جزو پروژه‌های پانزی، توکن‌های اسکم و یا کلاهبرداری هستند. و هیچگونه ارتباطی با نحوه فعالیت تهران اکسچنج ندارد.
لازم به ذکر است که تهران اکسچنج چه در زمان حال و چه در آینده قصد ارائه توکن و یا امثال این موارد را نخواهد داشت.

با احترام | پشتیبانی تهران اکسچنج

پرو تریدر
پرو تریدر
1 سال قبل
پاسخ  j b

عزیز اینایی که معرفی کردی صرافی نیستن پروژه های کلابرداری هستن که توکن ایجاد کردن و توکن رو توی پاچه افراد بی اطلاع کردن، چه ربطی به این سایت داره! عجیبه کامنتای مردم

tehran exchange
tehran exchange
1 سال قبل

وقت بخیر
همراه عزیز، سپاس از همراهی و حمایت شما.

با احترام | پشتیبانی تهران اکسچنج