کاهش موجودی بیت کوین صرافی‌های ارز دیجیتال؛ آیا فروش گسترده به پایان رسیده است؟

کاهش موجودی بیت کوین صرافی‌های ارز دیجیتال؛ آیا فروش گسترده به پایان رسیده است؟

داده‌های تازه نشان می‌دهد که روند تغییرات موجودی بیت کوین صرافی‌های متمرکز ارز دیجیتال، مجدداً نزولی شده است؛ موضوعی که نشان می‌دهد تمایل به فروش میان سرمایه‌گذاران رو به کاهش است.

به گزارش کوین تلگراف، خریداران با جذب سرمایه فروشندگان کوتاه‌مدت باعث شده‌اند تا فشار خرید بیت کوین با نزدیک‌شدن قیمت‌ها به ۳۰٬۰۰۰ دلار شدت بیشتری بگیرد.

داده‌های شرکت تحلیلی کریپتوکوانت (CryptoQuant) نشان می‌دهد که از اواخر دسامبر (آذر)، موجودی بیت کوین صرافی‌ها بار دیگر روند نزولی به خود گرفته است.

پس از یک دوره زمانی که معامله‌گران بیت کوین را به صرافی‌ها ارسال می‌کردند تا احتمالاً برای فروش بگذارند و برای پیش‌گیری از زیان‌های بیشتر از دست آنها خلاص شوند، اکنون صرافی‌ها بیشتر از واریز بیت کوین شاهد ثبت سفارش‌های برداشت هستند؛ به این معنی که مقدار بیت کوین‌هایی که از صرافی‌های متمرکز به کیف پول‌های شخصی منتقل می‌شود، از میزان ورودی بیت کوین به حساب‌های مربوط به این صرافی‌ها بیشتر شده است.

بین تاریخ ۷ تا ۲۸ دسامبر ۲۰۲۱ (۱۶ آذر تا ۷ دی)، حجم ذخایر بیت کوین ۲۱ پلتفرم معاملاتی اصلی که کریپتوکوانت آنها را پایش می‌کند، از ۲.۳۹۶ میلیون به ۲.۴۲۸ میلیون واحد افزایش یافت.

پس از آن روند نزولی بلندمدت از سر گرفته شد. با این حال روز دوشنبه، با وجود اینکه قیمت به پایین‌ترین حد خود در ۶ ماه گذشته رسیده بود، موجودی صرافی‌ها به ۲.۳۶۶ میلیون واحد سقوط کرد.

مقایسه ذخایر بیت کوین در صرافی‌ها با نمودار قیمتی بیت کوین به دلار
مقایسه موجودی بیت کوین صرافی‌ها با نمودار قیمت بیت کوین به دلار

در همین حال، کی یانگ جو (Ki Young Ju)، مدیرعامل کریپتوکوانت، معتقد است نهنگ‌های قدیمی‌تر با وجود اینکه در سال‌های اخیر تحرک کمی از خود نشان داده‌اند، همچنان می‌توانند جرقه‌ای برای تغییر روند قیمت‌ها ایجاد کنند.

یانگ جو با اشاره به اینکه مؤسسات احتمالاً از سال ۲۰۲۰ خریداران اصلی بازار بوده‌اند، در توییتر خود نوشت:

به نظر می‌رسد این نهنگ‌ها بوده‌اند که بیت کوین خود را به بازیکنان جدید در کف و یا سقف‌های قیمتی فروخته‌اند.

نهنگ‌ها بارها در کف قیمتی خرید کرده‌اند

در حالی که این موضوع بر کسی پوشیده نیست، اکنون کاهش موجودی صرافی‌ها با تقاضای محسوس درون‌شبکه‌ای سرمایه‌گذاران بزرگ هم‌زمان شده است.

همان طور که این هفته در حساب توییتر «CC15Capital» به این موضوع اشاره شد، حرکت قیمت به‌سمت کف ۳۳٬۰۰۰ دلاری، با خرید چند میلیون دلاری یک کیف پول بخصوص همراه بوده است.

از ماه اوت (مرداد) تاکنون، این حساب بیش از یک میلیارد دلار بیت کوین انباشت کرده است. گفتنی است حتی موجودی اولیه او صفر بوده و تا پیش از آن هیچ بیت کوینی در اختیار نداشته است.

این اتفاق بیشتر به‌خاطر عزم راسخ دارندگان بلندمدت مبنی بر نفروختن دارایی‌هایشان رخ داده است. بیت کوین‌هایی که در یک سال گذشته و یا حتی بیشتر از این مدت دست‌نخورده باقی مانده‌اند، اکنون ۶۰ درصد از کل عرضه این ارز دیجیتال را تشکیل می‌دهند.

انباشت نهنگ‌ها پس از سقوط بیت کوین از اوج تاریخی ۶۹٬۰۰۰ دلاری نیز بارها در آمارها مشاهده شده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

9 دیدگاه
ashkan
ashkan
2 سال قبل

خیر

مهدی اینده نگر
مهدی اینده نگر
2 سال قبل

همه چیز به نشست امشب فدرال رزرو بستگی داره. به احتمال زیاد تپرینگ رو اجرا خواهد کرد ولی به اهستگی که بازارها بهشون شوک وارد نشه.......نرخ بهره رو به اهستگی بالا خواهد برد......... بازار کریپتو در نبود QE و اجرای QT دیگه قدرت 2سال قبل رو نخواهد داشت ولی به اهستگی و زمان طولانی تر رشد خواهد کرد.  موفق باشید

مهدی اینده نگر
مهدی اینده نگر
2 سال قبل

همه چیز به نشست امشب فدرال رزرو بستگی داره. به احتمال زیاد تپرینگ رو اجرا خواهد کرد ولی به اهستگی که بازارها بهشون شوک وارد نشه.......نرخ بهره رو به اهستگی بالا خواهد برد......... بازار کریپتو در نبود QE و اجرای QT ذیگه قدرت 2سال ثبل رو نخواهد داشت ولی به اهستگی و زمان طولانی تر رشد خواهد کرد.  موفق باشید

Mohsen
Mohsen
2 سال قبل

همه چی فرداشب مشخص میشه،شاید آرامش قبل طوفانه واسه یه ریزش دیگه،که خیلی هم محتمله...
در کل باید تا فرداشب منتظر موند

رضا‌محمودی
رضا‌محمودی
2 سال قبل

باسلام ‌به‌ایرانیان‌ورشکستگی‌دراه‌است‌هردلار‌آمریکا‌۲۰۰۰۰۰تومان‌وسکه‌بهارآزادی‌۱۸۰۰۰۰۰تومان‌خواهدشد‌گرانترین‌خودروایران‌۲۷۰۰۰۰۰۰میلون‌تومان‌خواهد‌شدخبربزودی‌به‌اطلاع‌مردم‌خواهد‌رسید

فرهاد
فرهاد
2 سال قبل

با احترام به شما قبل اینم که ریزش بزرگ داشته باشیم موجودی صرافی ها کم بود و هی رکورد میزد ولی بازار بد ریخت

اصغر اسلامی
اصغر اسلامی
2 سال قبل

ببخشین !!!!! الان ۵ بهمن هستیم و مقاله در مورد خروج بیت کوین از صرافی به والت هست اونهم در بازه زمانی آذر تا ۷ دی ؟؟؟!!!! مقاله برای یکماه قبل هست ؟! من بعنوان خواننده تحلیل یکماه قبل رو بخونم ؟! بازار ارزدیجیتال یک بازار لحظه ای / دقیقه ای است . خبر چن ساعت قبل هم دیگه بدرد نمیخوره اون وقت خبر سی روز قبل منتشر میکنین ؟!!!!!

علیرضا.م.م
علیرضا.م.م
2 سال قبل

دقیق نگاه کنید از 7دی به بعد ذخایر نزولی شده.

ashkan
ashkan
2 سال قبل

نزولی مانده