مدیرعامل سابق بنیاد موزیلا به عضویت استلار درآمد

مدیرعامل سابق بنیاد موزیلا به عضویت استلار درآمد

شرکت توسعه‌ی ارز دیجیتال استلار، از انتصاب دنل دیکسون (Denelle Dixon)، مدیر ارشد عملیات اسبق بنیاد غیر انتفاعی فناوری اطلاعات موزیلا به عنوان مدیرعامل و مدیر اجرایی جدید خود خبر داد. این شرکت، در تاریخ ۱۴ مارس (۲۳ اسفند)، خبر این انتصاب را در نشریه‌ای منتشر ساخت.

جد مک‌کالب (Jed McCaleb)، مدیر اجرایی و بنیان‌گذار کنونی استلار، در سمت معمار کامپیوتر اصلی، اکنون روی پروتکل شبکه و راهکارهای پذیرش تمرکز خواهد کرد.

در این خبر منتشرشده، دیکسون، طی فعالیت پیشین خود در شرکت موزیلا، به رهبری مبارزه‌ی این شرکت برای دستیابی به بی‌طرفی شبکه (net neutrality) و کنترل اطلاعات شخصی، مشغول بود. مک‌کالب در بیانیه‌ی مطبوعاتی اظهار داشت که دفاع از دیکسون برای دستیابی به اینترنت آزاد، رمزنگاری و حفظ حریم خصوصی، در کنار تجربه‌ای که در رهبری عملیات، تجارت و فعالیت روی حریم خصوصی دارد، برای سازمان امری ضروری خواهد بود.

موزیلا، در درجه‌ی اول برای ساخت مرورگر وب موزیلا فایرفاکس، یکی از مرورگرهای وب پیشرو که ۱۶ سال پیش در ماه سپتامبر ۲۰۰۲ در دسترس عموم قرار گرفت، به شهرت رسید. این شرکت همچنین در ماه آگوست اعلام کرد که در نسخه‌های بعدی خود، بدافزارهای استخراج‌کننده‌ی مبتنی بر مرورگر را مسدود خواهد کرد.

مدیرعامل سابق بنیاد موزیلا به عضویت استلار درآمد

دنل دیکسون، مدیر ارشد عملیات اسبق بنیاد موزیلا

به گزارش پیشین سایت خبرگزاری کوین تلگراف در ماه فوریه، شرکت تحقیق و توسعه‌ی پروتکل بلاک چین کسپرلبز (CasperLabs)، اعلام کرد که ولاد زمفیر (Vlad Zamfir)، پژوهشگر بنیاد اتریوم، معمار ارشد پروتکل اجماع خواهد بود. همچنین در ماه فوریه، مدیر اجرایی سابق گلدمن ساکس نیز به سمت شریک مدیریتی صندوق پوششی ارز دیجیتال و بلاک چین محور MaiCapital، واقع در هنگ‌کنگ، منصوب شد.

در همان ماه، شرکت فناوری مالی تورودیجیتال هلدینگز (TrueDigital Holdings) از انتصاب توماس کیم (Thomas Kim)، مدیر ارشد عملیات پیشین شرکت Bridgewater Associates به عنوان مدیر اجرایی جدید خود خبر داد.

منبع: cointelegraph
error in loading comments. please attention