استارباکس از بلاک چین مایکروسافت برای تضمین اصالت قهوه استفاده می‌کند

استارباکس از بلاک چین مایکروسافت برای تضمین اصالت قهوه استفاده می‌کند

کمپانی استارباکس قصد دارد با استفاده از یک سامانه بلاک چین که دانه‌های قهوه را از «مزرعه تا فنجان» شما ردیابی کند تا ازاین‌پس اطلاعات بیشتری را درباره محصولاتش به مصرف‌کنندگان ارائه دهد.

مطابق اعلام مایکروسافت، این فروشگاه زنجیره‌ای قهوه با همکاری مایکروسافت و برای استفاده از سرویس بلاک چین آژور (Azure)، با هدف مشتری‌مداری بیشتر و ردیابی محموله‌های قهوه ارسالی از سراسر دنیا، قصد دارد «امکان رهگیری بلادرنگ و دیجیتال» را برای زنجیره‌های تأمین خود فراهم کند.

سرویس بلاک چین مایکروسافت در این همکاری دوجانبه تمام تغییرات رخ‌داده برای قهوه در طول زمان ارسال را در یک دفترکل به اشتراک گذاشته شده ثبت کرده و از این طریق نمای کامل‌تری از زنجیره تأمین را به شرکایش ارائه می‌دهد.

استارباکس از تمام این اطلاعات ثبت‌شده برای اضافه کردن یک قابلیت جدید به اپلیکیشن موبایل این شرکت استفاده خواهد کرد و مصرف‌کنندگان ازاین‌پس می‌توانند اطلاعاتی در مورد محل کشت و برشته شدن و همچنین یادداشت‌هایی در مورد مزه قهوه خود را مشاهده کنند.

استارباکس در راستای برآورده کردن بخشی از تعهد این شرکت برای «تأمین منصفانه منابع» خود، امیدوار است که این سامانه بلاک چین بتواند با ارائه اطلاعاتی مثل محل فروش دانه‌های قهوه به مصرف‌کنندگان، برای کشاورزان هم مفید باشد. بنابر این گزارش، دانه‌های قهوه استارباکس در سال ۲۰۱۸ از حدود ۳۸۰,۰۰۰ مزرعه قهوه تأمین شده است.

استارباکس از بلاک چین مایکروسافت برای تضمین اصالت قهوه استفاده می‌کند

مایکل بورنز، نایب‌رئیس ارشد بخش قهوه و چای جهانی استارباکس می‌گوید:

من واقعاً به این موضوع اعتقاد دارم که با مسلح کردن کشاورزان به دانش و اطلاعات از طریق این فناوری، می‌توان با ارتقای سطح معیشتی از آن‌ها پشتیبانی کرد.

مایکروسافت همچنین اشاره کرد که این اپلیکیشن، مصرف‌کنندگان را هم از چگونگی پشتیبانی استارباکس از کشاورزان، مطلع خواهد کرد.

بورنز افزود:

این سطح از شفافیت به مشتری این شانس را خواهد داد که ببینند لذتی که از نوشیدن قهوه ما می‌برند نتیجه مسئولیت‌پذیری و توجه دقیق افراد بسیاری بوده است.

با آنکه تاریخ آغاز به کار این سامانه هنوز مشخص نشده است اما می‌دانیم که مفهوم «امکان ردگیری بلادرنگ دیجیتال» در نشست سالانه استارباکس در ماه مارس برای سهامداران ابن شرکت به نمایش گذاشته‌ شده است.

استارباکس از بلاک چین مایکروسافت برای تضمین اصالت قهوه استفاده می‌کند

بورنز همچنین گفت:

شرکت در حال حاضر در حال مذاکره با کشاورزان در کاستاریکا، کلمبیا و روآندا است تا ببیند این پروژه چگونه می‌تواند برای آن‌ها بهترین فایده را داشته باشد.

قابل‌ذکر است که استارباکس برای این کار در حال همکاری با شرکت دارایی‌های دیجیتال Bakkt و پلتفرم قراردادهای آتی درحال‌توسعه توسط صرافی Intercontinental، دو شرکت مادر صرافی سهام نیویورک (NYSE)، است. در ماه آگوست گذشته بود که شایع شد این شرکت زنجیره‌ای فروش قهوه در حال کار روی کاربردهایی «عملی، قابل‌اطمینان و قانونمند» برای تبدیل دارایی‌های دیجیتال به دلار آمریکا برای مصرف‌کنندگانش است.

منبع: coindesk
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
گات
گات
5 سال قبل

فعلا که اپیزود 4 فصل جدید سریال گیم آف ترون دقیقه 16:35 از استارباکس حمایت کرده، و اسم رو گذاشتن سوتی سریال ?