atlasarzdigital

راهکار محققین دانشگاه استنفورد برای حفظ حریم خصوصی در قراردادهای هوشمند

راهکار محققین دانشگاه استنفورد برای حفظ حریم خصوصی در قراردادهای هوشمند

بر اساس مقاله‌ی منتشر شده در وبسایت گروه رمزنگاری دانشگاه استنفورد روز 20 فوریه (1 اسفند)، محققان ویزا و دانشگاه استنفورد، موفق شدند راهکاری برای حفظ حریم خصوصی در قراردادهای هوشمند اتریوم ارائه دهند.

بر اساس این مقاله، محققان یک مکانیسم کاملا غیرمتمرکز و محرمانه‌ برای پرداخت به نام زیتر (Zether) توسعه دادند که از اتریوم و سایر پلتفرم‌های قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کند. تیم توسعه‌دهندگان همچنین قرارداد هوشمند جدیدی ایجاد کرده‌اند که می‌تواند به صورت مستقل و یا توسط قراردادهای دیگر اجرا شود. این قرارداد، محرمانگی موجودی حساب‌ها را حفظ کرده و امکان واریز وجوه، انتقال و باز پس‌گرفتن سرمایه را از طریق الگوریتم‌های رمزنگاری فراهم می‌کند.

راهکار محققین دانشگاه استنفورد برای حفظ حریم خصوصی در قراردادهای هوشمند

نویسندگان در این مقاله ادعا می‌کنند که تراکنش‌های زیتر کاملا محرمانه هستند. کارمزد هر تراکنش به طور متوسط در زمان انتشار این خبر، 0.014 اتر معادل 1.51 دلار است. محرمانگی در این پلتفرم از طریق گزینه‌ی قفل کردن سرمایه‌ی حساب در یک قرارداد هوشمند فراهم می‌شود. زیتز شبیه به ارز دیجیتال مونرو، محرمانگی را فراهم می‌کند. در این مقاله اینچنین آمده است:

ما یک افزونه در پلتفرم زیتر تعبیه کردیم که می‌تواند هویت فرستنده و گیرنده را در گروه کاربرانی که توسط فرستنده انتخاب می‌شود، محرمانه نگه دارد. با اضافه شدن کاربران این گروه،  به هیچ‌گونه تنظیمات اضافی و یا تغییراتی در زیرساخت این قرارداد هوشمند نیاز نبوده و حفظ محرمانگی در آن مقیاس‌پذیر است.

قرارداد زیتر هیچ‌گاه بدون بررسی موجودی کافی در حساب و یا تایید ارسال، وجهی را  ارسال نمی‌کند حتی اگر این درخواست از سمت قرارداد دیگری آمده باشد. یک نوشته‌ی جعلی و یا یک قرارداد هوشمند ناامن نیز نمی‌تواند بر عملکرد زیتر تاثیر سویی بگذارد.

ارزهای دیجیتال حریم‌خصوصی محور که ناشناسی کاربران را فراهم می‌کنند، با برخوردهای ناهمگونی از سوی جامعه‌ی ارزهای دیجیتال و دولت‌ها رو‌به‌رو هستند. ماه گذشته چارلی لی خالق لایت کوین اعلام کرد که بر روی قابلیت معاوضه و حریم خصوصی این ارز دیجیتال تمرکز خواهد کرد. او اعلام کرد که تراکنش‌های محرمانه می‌توانند از طریق یک سافت‌فورک در سال 2019 به شبکه‌ی لایت کوین اضافه شوند.

در آوریل 2018، قانون‌گذاران سازمان خدمات مالی (FSA) ژاپن پیشنهاد کردند که جلوی معاملات ناشناس دش و مونرو در صرافی ارزهای دیجیتال گرفته شود. یکی از اعضای گروه FSA اظهار کرد:

باید به شکل رسمی راجع به اینکه آیا صرافی‌های معتبر امکان قرار دادن چنین ارزهایی را در معاملات خود دارند و یا خیر بحث شود.

منبع: cointelegraph

1
دیدگاه کاربران

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 رشته دیدگاه‌ها
0 پاسخ‌های
0 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
1 نویسندگان دیدگاه‌ها
جواد محقق نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها
جواد محقق
جواد محقق

سلام خانم پروانه سادات من میخوام تو بیت کوین و‌اتریم و ترون کلاسیک سرمایه گذاری کنم اگر ممکنه من را راهنمایی کنید ،متشکرم

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه راهکار محققین دانشگاه استنفورد برای حفظ حریم خصوصی در قراردادهای هوشمند ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.