مقام کره جنوبی: کره شمالی از سال ۲۰۱۹ حدود ۳۱۰ میلیون دلار ارز دیجیتال سرقت کرده است

مقام کره جنوبی: کره شمالی از سال ۲۰۱۹ حدود ۳۱۰ میلیون دلار ارز دیجیتال سرقت کرده است

یکی از سیاستمداران ارشد حزب مخالف در کره جنوبی مدعی شده است که هکرهایی از کره شمالی در ۲ سال گذشته در حملاتی به کیف پول‌های متعلق به شهروندان کره جنوبی، حدود ۳۱۰ میلیون دلار ارز دیجیتال سرقت کرده‌اند.

به گزارش کریپتو نیوز، ها تائه-کیونگ (Ha Tae-keung)، رهبر پیشین حزب محافظه‌کار جدید کره جنوبی و نماینده فعلی حزب قدرت خلق (حزب اصلی مخالف دولت) در پارلمان این کشور، که قصد کاندید شدن برای انتخابات ریاست جمهوری را دارد، این مطلب را در مصاحبه با روزنامه چوسون در میان گذاشته است.

کیونگ ادعا می‌کند شواهدی در دست دارد که نشان می‌دهد طی دو سال گذشته هکرهای مورد حمایت حکومت کره شمالی، ۳۱۰ میلیون دلار ارز دیجیتال از کیف پول‌های مربوط به شهروندان کره جنوبی سرقت کرده‌اند و علاوه بر این در سال ۲۰۱۹ میلادی ۳۵ مورد هک به ارزش ۲ میلیارد دلار توسط سازمان ملل شناسایی شده است.

او افزود که هکرهای کره شمالی همچنین حملات موفقیت‌آمیزی را علیه آژانس اینترنت و امنیت کره جنوبی (KISA) انجام داده‌اند. آژانس اینترنت و امنیت یک نهاد اطلاعاتی دولتی در کره جنوبی است که وظیفه آن مقابله با جرایم سایبری است.

جینا کیم (Gina Kim)، متخصص امنیت فناوری اطلاعات اهل سئول، در مصاحبه‌ای گفته است:

درست است که صرافی‌های ارز دیجیتال زمانی اهدافی آسان و دارای پروتکل‌های امنیتی ضعیف بودند و وجوه کاربران در کیف پول‌های داغ رها شده بود، اما در دو سال گذشته چیزهای زیادی تغییر کرده است. برخی از صرافی‌ها اکنون تمهیدات امنیتی بسیار خوبی را اتخاذ کرده‌اند و کارمندان کاملاً آموزش‌دیده‌ای دارند. به همین دلیل است که اکثر مهاجمان اکنون دیگر خود مشتریان را با حملات پیچیده فیشینگ هدفمند و فیشینگ تلفنی یا حملات مهندسی اجتماعی هدف قرار می‌دهند. نمی‌توانم بگویم که این مهاجمان اهل کره شمالی بوده‌اند یا خیر، اما مطمئناً آنها کره‌ای‌زبان هستند.

کیونگ گفته است در صورتی که به ریاست جمهوری برسد، آژانس اینترنت و امنیت کره را به حریف سرسخت‌تری برای هکرها تبدیل خواهد کرد. او تأکید کرد که این نهاد باید تحکیم شود و به‌طور مستقیم زیر نظر نهاد ریاست جمهوری قرار گیرد.

وی از اقدامات دولت فعلی انتقاد کرد و گفت با اینکه میلیون‌ها دلار از پول مردم این کشور از کیف پول‌هایشان به سرقت رفته است، این دولت کار چندانی در این رابطه انجام نداده است.

کیونگ با بیان این‌که حوادث این‌چنینی به اعتبار بین‌المللی كره جنوبی خدشه وارد كرده است، گفت:

من جمهوری کره را به امن‌ترین کشور منطقه تبدیل و از آن در برابر تهدید جرایم اینترنتی ازجمله هک محافظت خواهم کرد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه