بزر‌گترین بانک سنگاپور صرافی ارز دیجیتال راه‌اندازی می‌کند

بزر‌گترین بانک سنگاپور صرافی ارز دیجیتال راه‌اندازی می‌کند

بانک سنگاپوری «DBS»، یکی از بزرگ‌­ترین ارائه‌­دهندگان خدمات مالی و بانکی در جنوب شرق آسیا، در حال پیاده‌سازی طرحی برای راه‌اندازی یک صرافی خرید و فروش ارز‌های دیجیتال است.

به گزارش کوین دسک و بر اساس اطلاعیه‌ای که DBS در وب‌سایت خود منتشر کرده است، این بانک سنگاپوری در نظر دارد تا سیستمی یک­پارچه، متشکل از مجموعه‌­ای از را‌ه‌­حل‌­ها با هدف بهر‌ه‌­برداری از ظرفیت‌­های موجود در بازار‌های خصوصی و بازار ارز‌­های دیجیتال راه‌­اندازی کند. به نظر می‌رسد که این اطلاعیه به‌اشتباه منتشر شده است؛ چرا که کمی بعد از روی وب‌سایت این بانک برداشته شد.

این صرافی کار خود را با پشتیبانی از ارز­‌های فیاتی همچون دلار سنگاپور، دلار هنگ کنگ، ین ژاپن، دلار آمریکا و ارز­های دیجیتال بیت کوین، بیت کوین کش، اتر و ریپل آغاز خواهد کرد. سخنگوی DBS بانک در این رابطه اعلام کرد:

DBS‌ طبق برنامه موجود کار بر روی صرافی دیجیتال خود را ادامه می‌دهد و هنوز مجوز‌های قانونی لازم را دریافت نکرده است.

DBS در ادامه افزود، تا زمانی ­‌که مجوز‌­های قانونی فعالیت صرافی تأیید نشود هیچ اطلاعیه دیگری از سوی آنها منتشر نخواهد شد.

در این اطلاعیه آمده بود که این صرافی خدمات توکن‌سازی (Tokenization) را نیز به کسب‌وکارها ارائه می­‌دهد. این سرویس به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد که با عرضه سهام و دارایی‌های توکن‌سازی‌شده، بودجه مورد نیاز خود را تأمین کنند.

شایان ذکر است که وظیفه نگه‌داری از دارایی‌های کاربران بر عهده صرافی نیست، بلکه یک نهاد ویژه با نام «DBS Digital Custody»، این وظیفه را بر عهده خواهد داشت. این شرکت یکی از شرکت‌های تابعه DBS‌ است.

مقررات فعالیت این صرافی از سوی نهاد نظارتی بخش مالی سنگاپور و بانک مرکزی این کشور تنظیم می‌شود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
pedram
pedram
3 سال قبل

خب ترونو هم قرار بده چون جاستین سان خودش ملیتش سنگاپوریه و میتونن همکاری خوبی داشته باشن