کدام ارزهای دیجیتال در توییتر محبوب‌تر هستند؟

کدام ارزهای دیجیتال در توییتر محبوب‌تر هستند؟

داده‌های تازه نشان می‌دهد که بیشتر گفت‌وگوهای توییتریِ یک ماه اخیر که با موضوع ارزهای دیجیتال انجام شده، به شیبا اینو مربوط بوده است. بیت کوین، اتریوم و دوج کوین هم در رده‌های بعدی قرار دارند.

به گزارش کریپتو گلوب، رسانه تحلیلی آی‌سی‌او آنالیتیکس (ICO Analytics) اخیراً مطلبی را در توییتر منتشر کرده است که نشان می‌دهد شیبا اینو در ماه اکتبر (مهر) محبوب‌ترین ارز دیجیتال توییتر بوده است.

در این تحقیقات وضعیت ۲۰ ارز دیجیتالی که بیشتر از همه در توییتر مورد بحث قرار گرفته‌اند بررسی شده است. آن‌طور که پیداست شیبا اینو ۲۲ درصد از گفت‌وگو‌های توییتری مربوط به ارز دیجیتال را به خود اختصاص داده است. سهم اتریوم و بیت کوین هم از بحث‌های توییتری، به‌ترتیب ۸.۱ و ۷.۲ درصد بوده است.

بیت کوین و اتریوم،‌ دو ارز دیجیتال برتر بازار هستند و هر دوی آنها اخیراً اوج‌های تاریخی جدید ثبت کرده‌اند. یک ماه پیش هم اولین صندوق قابل معامله در بورس (ETF) آتی بیت کوین تاریخ آمریکا، با عنوان «ProShares Bitcoin Strategy ETF» کار خود را در بورس نیویورک آغاز کرد که درمجموع باعث رشد چشمگیر قیمت بیت کوین شد.

کدام ارزهای دیجیتال در توییتر محبوب‌تر هستند؟
‌سهم هر ارز از گفت‌وگوهای توییتری که با موضوع ارز دیجیتال انجام شده است

رقیب شیبا اینو، یعنی دوج کوین با ۴.۸ درصد در رتبه چهارم قرار گرفته و ارز دیجیتال سیف مون (SafeMoon) با ۴.۶ درصد،‌ رتبه پنجم گفت‌وگوهای توییتری را به خود اختصاص داده است. سولانا و کاردانو هم علیرغم عملکرد قیمتی خوبی که در یک ماه گذشته داشتند، به‌ترتیب با ۳.۸ و ۲.۹ درصد در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

افزایش قیمت شیبا اینو در یک‌سال گذشته، عمدتاً به‌دلیل هیجانات ناشی از معاملات سرمایه‌گذاران خرد بوده است که باعث شد تعداد آدرس‌های حاوی این ارز دیجیتال از ۹۰۰,۰۰۰ عبور کند. طرفداران این ارز دیجیتال که به شیب آرمی (SHIBArmy) معروف هستند، در تلاش‌اند تا این ارز دیجیتال را به بازار پلتفرم‌های معاملاتی بیشتری اضافه کنند.

پیش از این پویشی شکل گرفته بود که در آن از پلتفرم معاملاتی بدون‌ کارمزد رابین‌هود (Robinhood) خواسته شد تا شیبا اینو را به بازار خود اضافه کند. متن درخواست این پویش در ادامه به امضای ۵۰۰,۰۰۰ نفر رسید که از این ارز دیجیتال حمایت می‌کردند.

یک مرد ۳۵ ساله که پیش‌تر مدیر انبار یک سوپرمارکت بود، داستانی را درباره رشد عجیب‌وغریب قیمت شیبا اینو برای رسانه‌ها تعریف کرده است که می‌گوید وقتی داشت با هدف «بیشترکردن پس‌انداز چند ده‌هزار دلاری خود»، درباره ارزهای دیجیتال تحقیق می‌کرد، توانست به‌لطف این میم کوین سرمایه خود را تا ۱.۵ میلیون دلار افزایش دهد.

تعداد آدرس‌هایی که این ارز دیجیتال را با قیمتی معادل ۲۰ درصد اوج تاریخی اخیر خریده‌اند، در چند هفته اخیر شش‌برابر شده و به ۱۱۶,۵۶۰ مورد رسیده است. داده‌های تازه نشان می‌دهد که احساس ترس میان معامله‌‌گران در حال افزایش است.

شرکت تحلیلی «IntoTheBlock» در خبرنامه هفتگی خود گفته است:

آخرین باری که الگوی مشابه این دیده شد ماه مه (اردیبهشت) بود که قیمت شیبا اینو ۹۰ درصد سقوط کرد.

با اینکه عملکرد قیمتی تاریخی لزوماً مسیر حرکات آینده را تضمین نمی‌کند، داده‌ها نشان می‌دهد که یک تفکر هیجانی درباره قیمت شیبا اینو وجود دارد.

دِلفی دیجیتال (Delphi Digital)، شرکت تحقیقاتی فعال در حوزه ارزهای دیجیتال، هم درباره عملکرد شیبا اینو گفته بود توکن‌هایی که از تصویر مشهور مربوط به سگ شیبا اینو الهام گرفته‌اند، برای همیشه «یک نمونه خوب از بازارهای بیش از حد داغ خواهند بود».

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

14 دیدگاه
محمد
محمد
1 سال قبل

من ارزی که اسمش رو زبونا افتاد نمیخرم معمولا.....فعلا ape قیمت ۳دلار خریدم

mohsen
mohsen
2 سال قبل

فقط کاردانو.

سجاد مرادی
سجاد مرادی
2 سال قبل

من همیشه گفتم.چند ساله دیگه ۵۰۰هزارتا داشتن شیبا اینو ارزو میشه.کسی بتونه تا سال ۲۰۲۵ یا ۶ حتی یک دونه شیباشو نفروشه مثلا ۵میلیون عدد ازش داشته باشه به خدا اصلا احتیاج نداره کار کنه.با رشد دلار در کشور ما خیلی زودتر به هدف یک سنتی میرسیم.الان که یک سنت ۲۸۰ تومنه با گرونی دلار در کشور ما خیلی زودتر به هدف ۲۸۰تومنی میرسید خیالتون راحت

amir
amir
2 سال قبل

از ارز dogezilla غافل نشید

فریدون محمدی
فریدون محمدی
2 سال قبل

شیبا عشقه ما را پولدار می کنه

Mansour
Mansour
2 سال قبل

فقط slp💪
آماده پرواز تا 1 دلار شدن🚀🚀🚀

ستاره سهیل
ستاره سهیل
2 سال قبل

🥇shib🥇

HIVA
HIVA
2 سال قبل

فقط سیفمون عالیه 👌👌👌🚀🚀🚀🚀

ماهان
ماهان
2 سال قبل

فقط سیفمون

علی ترشیزی
علی ترشیزی
2 سال قبل

خوب از همش من دارم

عاشق دوج کوین
عاشق دوج کوین
2 سال قبل

خب به چیز اسب زورو که داری😂😂😂