چین برای ترویج ارز دیجیتال ملی خود ۱.۵ میلیون دلار به عموم مردم اهدا خواهد کرد

چین برای ترویج ارز دیجیتال ملی خود ۱.۵ میلیون دلار به عموم مردم اهدا خواهد کرد

چین برای ترویج ارز دیجیتال ملی خود، ۱.۵ میلیون دلار از این ارز دیجیتال را در میان عموم مردم تقسیم خواهد کرد.

به گزارش کوین تلگراف، شهر شنژن (Shenzhen) که یکی از شهرهای بزرگ چین محسوب می‌شود، در حال اجرای یک برنامه آزمایشی با هدف ترویج یوان دیجیتال در بین مردم است.

خبرگزاری چینی سینافایننس (Sina Finance) در تاریخ ۹ اکتبر (۱۸ مهر) گزارش داد که مسئولان شهر شنژن با همکاری بانک مرکزی چین در حال برنامه‌ریزی برای توزیع ۱۰ میلیون یوان دیجیتال (معادل ۱.۵ میلیون دلار) هستند.

همان‌طور که در این گزارش بیان شده است، منطقه لوهو در شهر شنژن تأمین مالی این برنامه آزمایشی را بر عهده گرفته است. ظاهراً ارزهای اهدایی از طریق قرعه‌کشی بین ۵۰ هزار نفر توزیع خواهد شد. ساکنان شهر شنژن می‌توانند برای شرکت در قرعه‌کشی از تاریخ ۹ اکتبر به‌صورت آنلاین ثبت‌نام خود را انجام دهند.

طبق این گزارش، اهدای ارزها در بسته‌های حاوی ۲۰۰ یوان انجام می‌گیرد. دولت از عنوان «هدیه» برای این بسته‌ها استفاده می‌کند. گفتنی است افرادی که در قرعه‌کشی برنده می‌شوند می‌توانند از تاریخ ۱۲ اکتبر (۲۱ مهر) تا ۱۸ اکتبر (۲۷ مهر) در هر یک از ۳,۳۸۹ فروشگاه منتخب منطقه لوهو ارزهای خود را خرج کنند. بر اساس قوانینی که در نظر گرفته شده، این پول نمی‌تواند به شخص دیگری منتقل یا به‌حساب بانکی خود فرد واریز شود. پول‌هایی که در مدت‌زمان تعیین شده خرج نشده باشند، پس از ۱۸ اکتبر از برندگان پس گرفته خواهند شد.

گفتنی است برنامه آزمایشی جدید بخشی از برنامه دولت چین برای ترویج یوان دیجیتال در بین مردم است. پروژه یوان دیجیتال که به‌عنوان سیستم پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال یا DCEP نیز از آن یاد می‌شود، از آوریل سال ۲۰۲۰ (فروردین ۹۹) در چین به اجرا در آمد. همان‌طور که رسانه‌ها گزارش کرده‌اند این برنامه در حال حاضر در ۹ شهر چین از جمله شنژن، گوانژو (Guangzhou) و همچنین هنگ‌کنگ و ماکائو در حال آزمایش است.

آن‌طور که به نظر می‌رسد، ارز دیجیتال ملی چین با سرعت زیادی در حال پیشرفت است. فان یی فی (Fan Yi Fei) معاون بانک مرکزی چین در تاریخ ۵ اکتبر (۱۴ مهر) اعلام کرد که کیف پول‌های ارز دیجیتال ملی چین ۱.۱ میلیارد یوان (معادل ۱۶۲ میلیون دلار) را بین ماه‌های آوریل تا اوت (فروردین تا مرداد) سال جاری پردازش کرده‌اند. طبق اظهارات این مقام رسمی، بانک مرکزی چین ۱۱۳,۳۰۰ کیف پول دیجیتال شخصی و ۸,۸۵۹ کیف پول دیجیتال تجاری را در طرح ابتکاری یوان دیجیتال افتتاح کرده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
علی ولی پور
علی ولی پور
۳ سال قبل

اگر ایرانم ریال دیجیتال منتشر کنه اینقدر با ارزشه که بجای هر ریالش که بگیری باید ده ریال پول اینترنتشو بدی و اینجوری میشه که نه ریال هم باید از جیبت بزاری???

امین
امین
۳ سال قبل

اسمش چیه این ارز ؟!

ممد کریمی
ممد کریمی
۳ سال قبل

مام میشه بگیریم؟ از کجا؟

هایزنبرگ
هایزنبرگ
۳ سال قبل

?

علی
علی
۳ سال قبل

داداش این طرح فقط مخصوص شهروندان چینی هست