الیزابت وارن: قانون‌گذاران نباید با امید به اینکه ارزهای دیجیتال از میان می‌روند دست روی دست بگذارند

الیزابت وارن: قانون‌گذاران نباید با امید به اینکه ارزهای دیجیتال از میان می‌روند دست روی دست بگذارند

الیزابت وارن، نماینده ایالت ماساچوست در سنای آمریکا، در جلسه این مجلس که حول محور ارزهای دیجیتال ملی تشکیل شده بود، از قانون‌گذاران خواست تا مستقیماً با ارزهای دیجیتال روبه‌رو شوند. به‌گفته وی، این ارزها ناپدید نمی‌شوند و قانون‌گذاران نباید با تکیه بر این مسئله، دست روی دست بگذارند.

به گزارش «The Block»، ‌وارن در این جلسه اعلام کرد که ارزهای دیجیتال بخش بزرگی از حملات سازمان‌یافته و بزرگ باج‌افزارها، نظیر حمله به کلونیال پایپ لاین (Colonial Pipeline) یا شرکت تولید گوشت JBS را تسهیل می‌کنند. وارن در این باره گفت:

هر حمله هکری که در آن قربانی با ارزهای دیجیتال به هکرها پول می‌دهد، تبلیغی برای هکرهای بیشتری است تا حملات سایبری بیشتر ترتیب دهند.

صحبت‌های وارن را می‌توان تأکید دوباره بر رویکردهای کابینه بایدن در خصوص برخورد با ارزهای دیجیتال دانست. آن طور که پیداست، ارزهای دیجیتال در کابینه بایدن بیشتر و بیشتر به یک اولویت در بحث امنیت ملی تبدیل می‌شوند.

الیزابت وارن در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به مصرف انرژی بالای شبکه بیت کوین، ادعا کرد که مصرف انرژی استخراج بیت کوین از مصرف انرژی کشور هلند بیشتر است. او در این باره گفت:

بسیاری از ارزهای دیجیتال با استفاده از اثبات کار ایجاد می‌شوند. این قبیل استخراج‌ها تبعات مخربی برای محیط‌زیست دارند. برخی از تأسیسات استخراج در نزدیک معادن ذغال سنگ کار می‌کنند؛ آنها در ازای به دست آوردن احتمالی تعداد کمی ارز دیجیتال، آلودی تولید می‌کنند. مجموع مصرف انرژی [آنها] هوش از سر آدم می‌برد و روزبه‌روز تقاضا برای انرژی را بالاتر می‌برد.

او پیش از آن که به بحث اصلی این جلسه، ارزهای دیجیتال ملی، باز گردد، گفت:

کنگره و قانون‌گذاران فدرال نمی‌توانند همچنان دست روی دست بگذارند و امیدوار باشند که ارزهای دیجیتال یک روز ناپدید شوند. آنها ناپدید نمی‌شوند. وقت آن رسیده که به آنها روبه‌رو شویم.

وارن در بخشی دیگر از صحبت‌های خود گفت:

یک پول دیجیتال قانونی می‌تواند به از میان برداشتن پول‌های دیجیتال خصوصی که هدف درستی ندارند، کمک کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
محمود
محمود
۳ سال قبل

شک نکنید که به زودی فدرال رزرو ، برای یک ارز دیجیتال که تحت کنترل دولت ایالات متحده باشه ، ایجاد میکنه، تا بتونه بازار رو تحت کنترل داشته باشه. اهرم پول برای دولت ها حیاتی است و اجازه نمیدن تا کنترل اون رو از دست بدهند.

DIAMOND HANDS
DIAMOND HANDS
۳ سال قبل

فكرشو كنيد. راجب تكنولوژي روز. مادربزرگتون نظر بده. منطقي نيست

علی م
علی م
۳ سال قبل

یعنی ادم نچسب تر و دروغگو تر از این الیزابت وارن دیگه وجود نداره. گفته بود من اجدادم سرخپوست بودن ازش تست DNA گرفتن مشخص شد هیچ رگ و ریشه سرخپوستی نداره . ترامپ به همین خاطر مسخره اش میکرد بهش میگفت پوکوهانتاس
اینقدر این ادم نچسبه که هیلاری کلینتون جلوش بانویی هست برای خودش
یک کلام خانم پوکوهانتاس شما برو ماستت رو بخور