فروش تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال در ایران مجاز است !

فروش تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال در ایران مجاز است !

رییس اتحادیه فناوران رایانه گفت که فروش تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال مجاز است و استخراج ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین به صورت غیر علنی در بسیاری از سوله‌ها انجام می‌شود.

به نقل از ایبنا، سیدمهدی میرمهدی کمیجانی در گفتگویی در خصوص فروش تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال در کشور گفت:

با توجه به افزایش محبوبیت و آگاهی مردم ایران و جهان در زمینه ارزهای دیجیتال حوزه‌های زیر شاخه‌ای این بستر بزرگ فناوری نیز مورد توجه قرار گرفت و با توجه به این که متخصصین زیادی در ایران به سوی این حوزه جهت گیری کردند و ایران بسترهای مناسبی برای درآمدزایی از طریق استخراج ارزهای دیجیتال را دارد، بحث ماینینگ به صورت قابل توجهی در کشور مورد استقبال قرار گرفت و فروشندگان کالای آی تی نیز بالغ بر بیش از یک سال است که نسبت به تامین تجهیزات عمومی و تخصصی استخراج ارزهای دیجیتال اقدام کرده‌اند و روند تامین قطعات حتی با شرایط سخت ترخیص‌ها و کمبود قطعات در کشور ادامه دارد که البته در عین حال قیمت‌ها را به صورت چند برابری تا ۳۰۰ درصد افزایش داده است.

فروش تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال در ایران مجاز است !

سیدمهدی میرمهدی کمیجانی

رییس اتحادیه فناوران رایانه ادامه داد:

یکی از تجهیزات اصلی برای استخراج ارزهای دیجیتال کارت گرافیک قدرتمند است که با توجه به نیاز به این قطعات در بخش‌های دیگر از جمله سیستم‌های تخصصی تدوین و بازی در کشور تامین می‌شود و همواره در دسترس است بر همین اساس عمده قطعات تخصصی حوزه ماینینگ را قطعات عمومی و قدرتمند سخت افزاری تشکیل می‌دهد که تامین و فروش آنها بدون هیچ مشکلی قابل انجام است؛ در واقع استفاده از قطعات متفاوت است و برخی در زمینه استخراج ارزهای دیجیتال از این دسته تجهیزات استفاده می‌کنند.

فروش تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال در ایران مجاز است !

میرمهدی با اشاره به اطلاعیه شورای عالی مبارزه با پولوشویی در دی ماه سال گذشته در زمینه ارزهای دیجیتال گفت:

اعتقاد دارم اطلاعیه دستوری شورای عالی مبارزه با پولشویی ضررهای بزرگی به کشور وارد کرده چرا که با رگولاتوری در تمامی حوزه‌های ارزهای دیجیتال می‌توان به این صنعت بزرگ رسمیت بخشید و فعالیت گسترده در آن ارزش افزوده‌های اقتصادی متعددی ایجاد کرد، همانگونه که تمام دنیا در حال جهت گیری به سوی استفاده از این بستر بزرگ اقتصادی جدید است. در حال حاضر استخراج ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین به صورت غیر علنی در بسیاری از سوله‌ها و مراکز انجام می‌شود و در ایران برخی افراد از طریق فارم ماینینگ درآمدزایی می‌کنند.

فروش تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال در ایران مجاز است !

وی تاکید کرد:

فروش تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال مجاز است چرا که تمامی سخت افزارها و قطعات مورد نیاز در این حوزه در سایر بخش‌ها قابل استفاده است و البته از سوی برخی دیگر شرکت‌های رایانه‌ای تجهیزات تخصصی همراه با خدمات به صورت قانونی وارد کشور می‌شود و فروش این دسته از قطعات به هیچ وجه ممنوع نخواهد شد؛ البته در عین حال نیز تجهیزات مخصوصی برای استخراج ارزهای دیجیتال در قالب سخت افزارهای تخصصی به صورت محدود از کشورهای دیگر بدون هیچ پشتوانه فروش و خدمات به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود که باید نسبت به ورود این قطعات جلوگیری شود.

رییس اتحادیه فناوران رایانه با بیان این که بانک مرکزی و دولت باید در این زمینه تصمیم گیری‌های لازم را انجام دهند گفت:

در صورتی که قرار باشد استخراج ارزهای دیجیتال در ایران به عنوان یک صنعت پرورش پیدا کند اتحادیه، واردکنندگان و فروشندگان کالای رایانه این آمادگی را دارند که با همکاری دولت و بانک مرکزی زیرساخت‌ها و تجهیزات فنی بازیگران این حوزه را تامین کنند و از سویی دیگر این آمادگی وجود دارد تا نسبت به ورود قاچاق قطعات به کشور جلوگیری شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
عباس
عباس
۵ سال قبل

دوستان سی میلیون الان سرمایه گذاری کنید دستگاه بخرید فقط روزی 70 هزار تومن سود میکنید یه مغازه بزنید خیلی بهتره

Alimehdikhani
Alimehdikhani
۵ سال قبل

به لطف خدا هر روز تصمیمی جدید از طرف دولت عزیز درباره ارزهای دیجیتال گرفته میشه خدا اخر مونو خیر کنه

امیر
امیر
۵ سال قبل
پاسخ  Alimehdikhani

خوب دیگه یعنی هر روز قیمت اینها اضافه میشه و پول برق هم سر به فلک خواهد زد. راه درآمدزایی جدید است. در ضمن وارد کنندگان از امروز به اسم تجهیزات استخراج هم ارز دولتی میگیرند.

میثم
میثم
۵ سال قبل
پاسخ  امیر

گمرک که میگه غیر قانونیه و نمیذارن وارد بشه

هادی
هادی
۵ سال قبل
پاسخ  امیر

اگه ارز دولتی بدن بهش که خوبه ... با قبول شدنش به عنوان صنعت هم باید برق صنعتی هم بهش بدن ... ولی ازونطرف باید مواظب مالیاتچی ها بود!