رشد شدید قیمت برخی آلت کوین‌ها طی روزهای گذشته؛ علت چه بود؟

رشد شدید قیمت برخی آلت کوین‌ها طی روزهای گذشته؛ علت چه بود؟

اخیراً برخی از آلت کوین‌های بازار جهش قیمتی قابل‌توجهی را تجربه کرده‌اند و از آنجا که این جریان صعودی پراکنده بوده است و به دسته‌بندی خاصی از توکن‌ها مربوط نمی‌شود، می‌تواند نشانه‌ای برای آغاز آلت سیزن جدید باشد.

به گزارش کوین تلگراف، زمزمه‌های آغاز آلت سیزن یا همان فصل آلت کوین‌های جدید بیشتر از گذشته به گوش می‌رسد و روند بازار برخی از آلت کوین‌ها برای چند روز متوالی صعودی بوده است. این در حالی است که بیت کوین پایین‌تر از اوج تاریخی خود و در نزدیکی حمایت ۶۰,۰۰۰ دلاری نوسان می‌کند.

در بیشتر مواقع جهش قیمت آلت کوین‌ها با محوریت یک دسته‌بندی خاص از توکن‌ها، مانند میم کوین‌ها یا ارزهای فعال در حوزه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) اتفاق می‌افتد. با این حال بازار اخیراً شاهد جهش قیمت تمام دسته‌بندی‌ها بوده است و این می‌تواند نشانه‌ای برای شکل‌گیری و داغ‌ترشدن آلت سیزن دوم باشد.

رشد شدید قیمت برخی آلت کوین‌ها؛ آیا فصل آلت کوین‌هاست؟
۷ ارز برتر بازار که در ۲۴ ساعت گذشته بهترین عملکرد را داشته‌اند

داده‌های بازار نشان می‌دهد که ارزهای دیجیتال سکرت (Secret)، کرو فایننس (Curve Finance) و شیبا اینو، بهترین عملکرد را در ۲۴ ساعت گذشته داشته‌‌اند.

همکاری تأثیرگذار سکرت و بازار NFTهای اوپن سی

شبکه سکرت یک پروتکل بلاک چینی است که تمرکز اصلی آن بر حفظ امنیت اطلاعات قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز است و توکن اصلی آن با نماد اختصاری «SCRT» شناخته می‌شود. داده‌های بازار نشان می‌دهد که شرایط قیمتی ارز دیجیتال سکرت برای چند روز متوالی بسیار مطلوب بوده است.

شاخص امتیاز ورتکس (VORTECS) یک ابزار تحلیلی است که وب‌سایت کوین تلگراف آن را به‌صورت انحصاری ارائه می‌کند و سازوکار آن مبتنی بر مقایسه الگوریتمی سابقه تاریخی قیمت و وضعیت فعلی بازار است. این شاخص برای سنجش شرایط بازار یک ارز، از ترکیب چند نوع داده مختلف شامل احساسات بازار، حجم معاملات، نوسانات اخیر قیمت و فعالیت کاربران توییتر استفاده می‌کند.

در ادامه با کمک شاخص امتیاز ورتکس علل جهش اخیر قیمت سکرت و دیگر آلت کوین‌های بازار را بررسی خواهیم کرد.

رشد شدید قیمت برخی آلت کوین‌ها؛ آیا فصل آلت کوین‌هاست؟
نمودار مقایسه قیمت و امتیاز ورتکس سکرت

همان طور که از نمودار فوق پیداست، امتیاز ورتکس ارز دیجیتال سکرت در تاریخ ۲۲ اکتبر (۳۰ مهر) صعودی شده و حدود ۶ ساعت پیش از رشد ۶۵ درصدی قیمت و رسیدن به اوج تاریخی ۹.۶۶ دلاری در ۲ روز بعد، به اوج خود در سطح ۷۹ رسیده است.

جهش قیمت سکرت پس از عرضه اولین سری از توکن‌های غیرمثلی (NFT) ناشناس در شبکه این ارز دیجیتال رخ داد. به نظر می‌رسد که اضافه‌شدن این قابلیت به شبکه سکرت، مربوط به همکاری اخیر این پروتکل با بازار توکن‌های غیرمثلی اوپن سی (OpenSea) باشد.

گسترش اکوسیستم کرو فایننس

کرو فایننس یک صرافی غیرمتمرکز برای استیبل کوین‌هاست که از بازارساز خودکار برای مدیریت استخر نقدینگی پروتکل خود استفاده می‌کند.

داده‌های مربوط به امتیاز ورتکس نشان می‌دهد که این شاخص، چشم‌انداز صعودی ارز دیجیتال کرو فایننس را چند روز قبل از افزایش قیمت اخیر و در ۲۵ اکتبر (۳ آبان) شناسایی کرده است.

رشد شدید قیمت برخی آلت کوین‌ها؛ آیا فصل آلت کوین‌ها شروع شده است؟
نمودار مقایسه قیمت و امتیاز ورتکس کرو فایننس

همان طور که در نمودار بالا دیده می‌شود، امتیاز ورتکس کرو فایننس در تاریخ ۲۵ اکتبر (۳ آبان) صعودی شده و تقریباً هم‌زمان با آغاز رشد ۳۱.۶۶ درصدی قیمت تا روز بعد، به اوج خود در سطح ۷۷ رسیده است.

می‌توان گفت دلیل اصلی رشد قیمت کرو فایننس ادامه همکاری‌ها و مشارکت این پروتکل با شبکه‌های لایه اول و لایه دوم اکوسیستم ارزهای دیجیتال است.

رشد قیمت شیبا اینو با راه‌اندازی طرح‌های جدید در حوزه NFT

شیبا اینو اواخر سال ۲۰۲۰ به‌عنوان یک میم کوین وارد بازار ارزهای دیجیتال شد، اما در ادامه با راه‌اندازی صرافی غیرمتمرکز شیبا سواپ (ShibaSwap) و یک خط تولید NFT، نام خود را به‌عنوان یک اکوسیستم نوپا مطرح کرد.

شاخص امتیاز ورتکس توانسته چشم‌انداز صعودی شیبا اینو را چند روز قبل از افزایش قیمت اخیر و در ۲۴ اکتبر (۲ آبان) شناسایی کند.

رشد شدید قیمت برخی آلت کوین‌ها؛ آیا فصل آلت کوین‌ها شروع شده است؟
نمودار مقایسه قیمت و امتیاز ورتکس شیبا اینو

همان طور که از نمودار فوق پیداست، امتیاز ورتکس شیبا اینو در تاریخ ۲۳ اکتبر (۱ آبان) صعودی شده و تقریباً ۷ ساعت پیش از رشد ۴۰.۷ درصدی قیمت و رسیدن به سطح ۰.۰۰۰۰۴۹ دلار در دو روز بعد، به اوج خود در سطح ۸۹ رسیده است. گفتنی است که قیمت شیبا اینو امروز اوج تاریخی جدیدی ثبت کرده و به ۰.۰۰۰۰۵۹ دلار رسیده است.

یکی از دلایل اصلی رشد قیمت شیبا اینو در روزهای اخیر راه‌اندازی طرح شیبوشی سوشیال کلاب (Shiboshi Social Club) است. این طرح به‌طور اختصاصی برای دارندگان توکن‌های غیرمثلی مجموعه شیبوشی ارائه شده و امتیازات ویژه‌ای را در اختیار این بخش از جامعه شیبا اینو قرار می‌دهد.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال اکنون به ۲.۶۲۱ تریلیون دلار رسیده و نرخ تسلط بیت کوین ۴۵ درصد است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

5 دیدگاه
تراب
تراب
2 سال و 5 ماه قبل

چرت وپرت می گی

ممد
ممد
2 سال و 5 ماه قبل

سلام من این پلتفرم ورتکس رو پیدا نمیکنم

sمهر
sمهر
2 سال و 5 ماه قبل

البته ابن را هم باید اضافه کنیم که سایت رابین هود نیز با اعلام اینکه شیبا این میم کوین را به زودی به لیست خود اضافه خواهد نمود نیز یکی از دلایل رشد شیبا بوده است.

علی رحمانی
علی رحمانی
2 سال و 5 ماه قبل

سلام

امیرعلی
امیرعلی
2 سال و 5 ماه قبل

بازاری که میم کوین ها توش جولان بدن و سلاطینی مثل پولکادات توش ساکت باشن یعنی خیلی جا داره که به بلوغ برسه