ارز دیجیتال > قوانین > آسیا و اقیانوسیه > بانک‌های مرکزی عربستان سعودی و امارات به دنبال آزمایش ارزهای دیجیتال
آسیا و اقیانوسیه اخبار بلاکچین

بانک‌های مرکزی عربستان سعودی و امارات به دنبال آزمایش ارزهای دیجیتال

بانک‌های مرکزی عربستان سعودی و امارات به دنبال آزمایش ارزهای دیجیتالReviewed by بهزاد ناصرفلاح on Dec 14Rating: 5.0

در ماه‌های اخیر گزارشات متعددی از شروع آزمایشی طرح‌هایی از جانب بانک‌های مرکزی عربستان سعودی و امارات متحده عربی در رابطه با استفاده از ارزهای دیجیتال در معاملات برون مرزی به گوش می‌رسد. این گزارشات حاکی از اجرای طرح‌های ابتدایی به منظور استفاده از این ارزها در برخی معاملات و پرداخت‌هایشان هستند. در ادامه با ارز دیجیتال همراه باشید.

در جدیدترین گزارش منتشر شده، «مبارک رشید المنصوری»، رئیس بانک مرکزی امارات متحده عربی در نشست صندوق پول کشورهای عربی از اجرای طرح‌های اولیه به همین منظور خبر داد. این نشست مستقیما با ارزهای دیجیتال در ارتباط نبود و فناوری های مالی بحث اصلی گروه های اقتصادی و بانک های مرکزی بود. المنصوری از تلاش هایی که برای برگزاری این نشست برای اولین بار در منطقه، تشکر کرد:

این اولین باری است که سران مالی دو کشور برای استفاده از فناوری بلاک‌ چین بایکدیگر همکاری می‌کنند.

به نقل از وب‌سایت خبری «نشنال»، المنصوری هدف این پروژه را «دیجیتالی کردن فعالیت هایی که بین بانک های مرکزی دو کشور و بانک های داخلی صورت می‌گیرد» توصیف کرد.

شرکت کردن بانک مرکزی عربستان سعودی در این نشست قابل توجه است، که نشان می دهد  این کشور دربرابر این فناوری تفریطی ندارد و کاربردهای بالقوه آن را بررسی کرده است.

در مقابل، امارات متحده عربی برای چند طرح خصوصی و عمومی از جمله شورای جهانی بلاک چین دبی، برنامه ریزی کرده است.
تعدادی از موسسات مالی امارات هم در ماه های اخیر استفاده از این تکنولوژی را مورد بررسی قرار داده اند که از آن ها می توان به Emirates NBD، اشاره کرد.

print
امتیاز خوانندگان
[Total: 0 Average: 0]

بانک‌های مرکزی عربستان سعودی و امارات به دنبال آزمایش ارزهای دیجیتال

درباره نویسنده

بهزاد ناصرفلاح

بهزاد ناصرفلاح

دیدگاه کابران

avatar
  اشتراک  
اطلاع از