عربستان سعودی شاهزاده میلیاردر مخالف بیت کوین را بازداشت کرد

عربستان سعودی شاهزاده میلیاردر مخالف بیت کوین را بازداشت کرد

عدم ثبات سیاسی در خاورمیانه با بازداشت شاهزاده الولید بن طلال، ثروتمندترین فرد عرب در جهان، افزایش یافته است.
آیا این مسئله می تواند باعث ایجاد تغییر به سمت بیت کوین در خاورمیانه، پناهگاه دیجیتالیِ امن شود؟

عربستان سعودی شاهزاده میلیاردر مخالف بیت کوین را بازداشت کرد

شاهزاده ولید، میلیاردر سعودی

شدت عمل در عربستان سعودی

عربستان سعودی ظاهرا سرکوب شدید مفسدان اقتصادی را شروع کرده است. شاه سلمان دستور داده شاهزاده های عالیرتبه را بازداشت کنند و بسیاری از مقامات ارشد این کشور را که دارای سمت وزارت می باشند، برکنار کنند. شاهزاده الولید بن طلال، ثروتمندترین فرد عرب در جهان در این لیست قرار دارد.

شاهزاده الولید به دلیل نگرش منفی اش نسبت به بیت کوین اخیرا در صدر اخبار قرار گرفته است. او بر این باور می باشد که بیت کوین با فروپاشی نظیر شرکت انرون(Enron) مواجه خواهد شد.
یکی از دلایلی که شاه سلمان برای بازداشت این شاهزاده عنوان داشته اقدامات فاسد او می باشد. بسیاری از مفسران بر این باورند که شاه سلمان در حال پاکسازی مسیر برای پسرش شاهزاده محمد بن سلمان جهت تصدی عنوان پادشاهی است.

عربستان سعودی شاهزاده میلیاردر مخالف بیت کوین را بازداشت کرد

قطر، کشوری تحت محاصره

همسایگان قطر همچون عربستان سعودی، مصر، بحرین و امارات متحده از اوایل ژوئن ۲۰۱۷ موانعی را بر این کشور تحمیل کرده و آنرا به پناه دادن محاربان اسلام گرا و حفظ روابط خود با ایران که دشمن پروپا قرص عربستان سعودی است، محکوم کرده اند.
قطر کشور کوچکی در خاورمیانه است که بزرگترین ذخایر گاز طبیعی را در اختیار دارد. به گفته بانک جهانی، این کشور دارای بالاترین سرانه تولید ناخالص داخلی بر مبنای توان قدرت خرید می باشد (۱۲۷.۵ دلار در سال ۲۰۱۶). این کشور همچنین میزبان جام جهانی فیفا در سال ۲۰۲۲ خواهد بود.
بسیاری بر این باورند که دلیل واقعی تحمیل این موانع بر قطر از سوی کشورهای همسایه، حمایت آن از الجزیره است. یک نهاد خبری دیدگاه های مخالف با آنها را در خاورمیانه منتشر نموده است. با توجه به قدرت مطلق دولت ها(با اسامی مختلف) در خاورمیانه یک کانال مستقل خبری در این منطقه اقدام به افشا بسیاری از اخبار پنهان کرده است مورد علاقه هیچکس نیست.

عربستان سعودی شاهزاده میلیاردر مخالف بیت کوین را بازداشت کرد

بحرین، در آستانه سقوط

بحرین با پنج درصد تولید ناخالص ملی نسبت به عربستان سعودی، یکی از کوچکترین اقتصادها بر پایه نفت در خاورمیانه است. اقتصاد این کشور وابسته به نفت می باشد و کاهش اخیر قیمت نفت باعث شده اقتصاد آن تا حدی تحت فشار قرار گیرد.
بانک مرکزی بحرین پول در گردش خود را به دلار آمریکا نگهداری می کند (۰.۳۷۶ دینار بحرین = ۱ دلار آمریکار)، اما این مسئله با کاهش ذخایر ارز خارجی با مشکل مواجه شده است.
به گزارش بلومبرگ، بحرین از عربستان سعودی جهت جلوگیری از این بحران مالی و کاهش ارزش پول خود درخواست کمک کرده است. کاهش ارزش پول در بحرین موجب تاثیرات مخرب در خاورمیانه شده چراکه اکثر ارزها در آنجا به دلار آمریکا مبادله می شود.

عربستان سعودی شاهزاده میلیاردر مخالف بیت کوین را بازداشت کرد

بیت کوین بالا می رود وقتی دولت ها خراب می کنند

سوء رفتار دولت ها در فضای سیاسی و مالی باعث می شود افراد به دنبال پناهگاه امنی برای دارایی خود باشند

در دوران پیشین، طلا جزء دارایی ارزشمند افراد محسوب می شد اما امروزه این بیت کوین است که با ماهیت غیرمتمرکز و بدون مرز خود بعنوان پناهگاه امن به سرعت جای خود را باز کرده و در حال توسعه است.
خاورمیانه از لحاظ استراتژیکی هم به دلیل ذخایر عظیم گاز طبیعی و نفتی که در اختیار دارد و هم ثروت هنگفت افراد ساکن در آن از اهمیت خاصی برخوردار است. اگر شیوخ ثروتمند خاورمیانه تصمیم بگیرند بخش کوچکی از ثروت خود را به بیت کوین اختصاص دهند، با توجه به عدم ثبات در منطقه قیمت بیت کوین می تواند به مقیاس جدید و بالایی دست یابد.

 

 

نظر شما در اینباره چیست؟ آیا منازعات و مشاجرات سیاسی و اقتصادی به ورود مردم به مکان امنی که سرمایه های ارزی خود را فارغ از این مشاجرات حفظ کنند کمکی خواهد کرد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید

 

 

منبع: cointelegraph
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه