غول بانکداری اروپا استفاده از ریپل را گسترش می‌دهد!

غول بانکداری اروپا استفاده از ریپل را گسترش می‌دهد!

ابَر بانک اسپانیایی سانتاندر گروپ (Santander Group) میزان استفاده خود از محصولات ریپل را گسترش می‌دهد. به گفته مقامات رسمی، این بانک در حال ساختن یک «مسیر پرداخت» است که به مشتریانش در آمریکای لاتین این امکان را می‌دهد که با استفاده از برنامه موبایلی به نام One Pay FX، به‌طور فوری و رایگان به ایالات متحده پول ارسال کنند. این برنامه از نرم‌افزار xCurrent ریپل استفاده می‌کند.

به گزارش کوین‌دسک، در حال حاضر تنها مشتریان اسپانیایی و بریتانیایی می‌توانند با استفاده از این برنامه به ایالات متحده پول ارسال کنند.

این بانک تعداد و نام کشورهای آمریکای لاتین مورد نظرش برای اتصال به این مسر پرداخت را اعلام نکرده است، اما سانتاندر به طور کلی در کشورهای برزیل، اروگوئه، شیلی و مکزیک فعالیت دارد.

مانند تلاش‌های قبلی سانتاندر در زمینه دفترکل توزیع‌شده (DLT)، در این سرویس جدید هم از XRP استفاده نخواهد شد. در واقع XRP ارز دیجیتالی است که ریپل آن را به‌ طور دوره‌ای و به منظور تأمین سرمایه و قوی‌تر کردن محصول دیگر خود یعنی ایکس‌رپید (xRapid) به فروش می‌رساند. البته xCurrent قابلیت پشتیبانی از هر ارزی از جمله XRP را دارد اما به نظر می‌رسد که فعلا فقط ارزهای رایج ملی در این سیستم استفاده خواهد شد.

سانتاندر برنامه One Pay FX را سال گذشته در چهار کشور اسپانیا، انگلیس، برزیل و مجارستان راه‌اندازی کرد و بیش از نیمی از سود سال گذشته این بانک از همین راه به دست آمده است.

به گفته مقامات بانک، این سرویس جذابیت زیادی برای مشتریان دارد.

سدریک مناگر (Cedric Menager)، مدیرعامل One Pay FX در این باره اظهار داشت:

مشتریانی که تاکنون از انجام انتقال‌های پولی بین‌المللی خودداری می‌کردند حالا از این سرویس به‌ راحتی استفاده می‌کنند و کسانی که پیش از این نیز به انتقال پول بین‌المللی می‌پرداختند، یا وجود چنین برنامه‌ای رغبت بیشتری به این کار از خود نشان می‌دهند. حتی مشتریانی که به استفاده از ابزارهای مالی دیگر روی آورده بودند هم با مشاهده کارایی این نرم‌افزار به بانک ما روی آوردند.

غول بانکداری اروپا استفاده از ریپل را گسترش می‌دهد!

مناگر در ادامه افزود:

وان‌ پی اف‌ایکس (One Pay FX) برخلاف سیستم سوییفت (SWIFT) که بانک‌ها به‌ طور معمول برای انتقال‌های بین‌المللی از آن استفاده می‌کنند، به صورت فوری و بدون کارمزد عمل کرده و می‌تواند قبل از ارسال وجه، مشتری را از نرخ لحظه‌ای تبادل ارزها باخبر کند.

با وجود این‌که سانتاندر از افشای میزان دقیق حجم تراکنش‌های انجام‌شده از طریق این برنامه خودداری کرده است، اما طبق گفته آن‌ها حجم تراکنش‌های آن‌ها از ماه ژانویه تا ژوئن سال ۲۰۱۹ تا سه برابر شده است.

مدیرعامل One Pay FX اظهار داشت:

توسعه این برنامه برای مشتریان آمریکای لاتینی ما به این معناست که آن‌ها از این به بعد به جای انجام فرآیند انتقال وجه خود در شعبه‌های بانک‌، به‌صورت آنلاین و فوری انجام خواهند داد.

مناگر همچنین در ادامه خاطر نشان کرد:

تجربه پرداخت‌های بین‌المللی در بازارهای کشورهای آمریکای لاتین نسبت به بازارهای اروپایی کمتر توسعه یافته است. در بخش‌هایی از این منطقه حتی انجام یک پرداخت بین‌المللی هم تقریباً غیرممکن است.

این مسیر پرداخت قرار است که به صورت کشور به کشور راه‌اندازی شود و این بانک زمان دقیق راه‌اندازی و آغاز به کار در اولین کشور را اعلام نکرد.

این بانک همچنین در نظر دارد استفاده از برنامه One Pay FX را برای مشتریان آمریکایی خود نیز امکان‌پذیر کند اما هنوز تاریخ دقیقی برای راه‌اندازی آن در این کشور تعیین نکرده است. راه‌اندازی این سرویس در ایالات متحده به دلیل قانون‌گذاری‌های متفاوت این کشور، برای این بانک بسیار دشوارتر خواهد بود.

سانتاندر همچنین، با هدف جذب مشتری بیشتر از بانک‌های رقیب، به دنبال توسعه یک محصول جداگانه به اسم Pago FX است. این پلتفرم محصولی است که با استفاده از فناوری xCurrent امکان انجام پرداخت‌های بین‌المللی را برای مشتریان دیگر بانک‌ها نیز فراهم می‌کند.

مناگر در پایان صحبت‌هایش خاطر نشان کرد:

پرداخت‌های بین‌المللی روشی است که ما از طریق آن مشتریانی که تجربه ناخوشایندی از بانک‌های سنتی داشته‌اند را به‌سوی خود جذب می‌کنیم.

سانتاندر به‌عنوان بزرگترین بانک منطقه یورو محسوب می‌شود و یکی از بزرگترین بانک‌های جهان، از نظر میزان ارزش سرمایه به‌شمار می‌آید.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
سعيد
سعيد
4 سال قبل

اين موضوع روي قيمتش تاثير ميذاره؟

ارشام اریابد
ارشام اریابد
4 سال قبل
پاسخ  سعيد

نه خوشبختانه