آیا روسیه و چین بیت‌کوین را متلاشی می‌کنند؟

آیا روسیه و چین بیت‌کوین را متلاشی می‌کنند؟

ساکسوبانک پیش‌بینی کرد مسکو و پکن به دنبال این هستند تا بیت‌کوین را پایین بکشند و مانع از پیشرفت آن شوند در نتیجه این خواهد بود که سال آینده شاهد فروپاشی ارزهای مجازی خواهیم بود. این بانک برای پیش‌بینی‌هایی‌اش که محقق می‌شود مشهور است و هر دسامبر پیش‌بینی جدیدی را مطرح می‌کند.

ساکسوبانک پیش‌بینی می‌کند که در سال ۲۰۱۸ بیت‌کوین تا مرز ۶۰ هزار دلار هم فراتر خواهد رفت و میزان سرمایه‌گذاری‌های این حوزه به یک تریلیون دلار خواهد رسید اما پس از آن روسیه و چین با همکاری همدیگر این ارز را تقریباً از بین خواهند برد.

این بانک دانمارکی پیش‌بینی کرد افزایش بیت‌کوین و دیگر ارزهای مجازی به یک پدیده در بازارهای مالی طی سال‌های اخیر تبدیل شده است. بیت‌کوین همچنان به افزایش ارزش خود در سال ۲۰۱۸ ادامه خواهد داد اما روسیه و چین با مهندسی که می‌کنند این ارز را از بین خواهند برد.بر اساس پیش‌بینی‌های ساکسو، پس از آن بیت‌کوین تا سال ۲۰۱۹ به هزار دلار کاهش خواهد یافت.

در پایان سال ۲۰۱۶ این بانک پیش‌بینی خود را درباره افزایش بیت‌کوین اصلاح و پیش‌بینی کرد که ارزش ارزهای مجازی سه برابر می‌شود.

کشور چین معمولاً برای بیت‌کوین روی خوشی نشان نداده است و با منع پیشنهاد سکه‌های اولیه با این ارز مخالفت کرده است. نظام قانونی این کشور مبادلات بیت‌کوین را در ماه سپتامبر به  دلیل اینکه معامله با ارزهای مجازی می‌تواند به خروج ارز از کشور منجر شود مبادلات آن را ممنوع کرد.

پس از آن چین ۹۰ درصد معاملات بیت‌کوین را از دست داد و ارزش ارز مجازی در خبرها پایین آمد اما به سرعت رشد خود را باز گرفت. در روسیه هم بیت‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال هنوز قانونمند نشده است. دولت روسیه قرار است با دستوری که پوتین داده تا جولای سال آینده درباره قانونمند کردن این ارز اقدام کند.

وزیر اقتصاد روسیه تأکید دارد که ایجاد بیت‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال باید در مسیر قانونی هدایت شود چرا که کشف و ایجاد این نوع ارزها مانند شبکه‌های هرمی عمل می‌کنند که فعالیت‌های این شبکه‌های هرمی به هر روی در روسیه ممنوع هستند. بنابراین وزیر اقتصاد تأکید دارد که خرید ارزهای مجازی توسط قانون ممنوع نمی‌شود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

9 دیدگاه
Sara
Sara
6 سال قبل

نه التبه که نه !
ولی می توانند روی ارزش اون تاثیر زیادی بزارن

بابی یانکی
بابی یانکی
6 سال قبل

همین که روسیه و چین مخالفشن خوبه ...یعنی باقی میمونه ...جنگ بین ابرقدرتهای شرق و غرب

hrobert
hrobert
6 سال قبل

رسید به 60k بعدش بیوکنن مهم نیست
این چیزی از ارزش های بیت کوین کم نمیکنه :ی
ما رسید به 60 میفروشیم با این شرایط احتمالن دلاری 6 یا 8 تومان میفروشیم
مگه داریم؟ بله با کلید داریم !

Mahmood
Mahmood
6 سال قبل

ینی طاقت بیارم و نفروشمش?

COINIST.IR
COINIST.IR
6 سال قبل

البته همین شرور بودن بیتکوین از دید این دو کشور و شاید چند کشور دیگه میتونه دلیلی بر محبوبیتش بین عده‌ای خاص باشه.

بابک
بابک
6 سال قبل

ویژگی ی غیرمتمرکز بودن ارزهای دیجیتال هست که اونهارو تا به الان زنده نگهداشته و این چیزی نیست که روسیه، چین و یا هر کشور دیگه ای بتونه اون رو از بین ببره و یا محدود کنه...فقط خوده ارزهای دیجیتال هستن که میتونن خودشون رو از بین ببر

سارا اتابک
سارا اتابک
6 سال قبل

ساکسوبانک ... خورد !

سامان لطفی
سامان لطفی
6 سال قبل

چی خورد

ساسان
ساسان
6 سال قبل

یعنی تو نمی دونی