سقوط قیمت ریپل به نزدیک پایین‌ترین رقم دو سال اخیر

سقوط قیمت ریپل به نزدیک پایین‌ترین رقم دو سال اخیر

ریپل (XRP)، نسبت به اوج قیمت چند ماه پیش خود که ۰.۳۱۵ دلار بود، ۳۵ درصد افت کرده است. سومین ارز دیجیتال بزرگ دنیا حالا در حال نزدیک شدن به کمترین قیمت خود در دو سال اخیر است.

به گزارش بیت کوینیست، در روز دوشنبه (۴ آذر) قیمت ریپل نسبت به دلار در صرافی بیت‌استمپ به ۰.۲۰۰۴۱ واحد رسید. روند نزولی قیمتِ ریپل نسبت به دلار، آن را به کمترین میزان خود در ۲۳ ماه اخیر که ۰.۱۹۷۷۶ دلار است، نزدیک کرده بود، اما بلافاصله با یک روند صعودیِ اصلاحی، اندکی از آن دور شد.

در نتیجه، احتمال برخورد قیمت ریپل به پایین‌ترین میزان در دو سال اخیر بالا رفته است، مخصوصاً با احساس فروش وسیعی که در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد.

در همین حال، اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودارهای هفتگی، در حال حاضر در کمترین میزان تاریخی خود قرار دارد. این عدد هفته گذشته از حمایت ۳۷.۱۵ واحدی پایین‌تر آمد که نشان می‌دهد احساس خرید در بازار ریپل نزدیک به صفر است.

معمولاً حرکت به سمت حباب منفی، دوباره علاقه خریداران برای ورود به بازار را جلب می‌کند، چون دارایی مورد نظر ارزان‌تر شده و به بازه‌های تقریباً جذاب نزدیک می‌شود. در حال حاضر این مورد برای ریپل هم صادق است.

سقوط قیمت ریپل در حالی اتفاق میفتد که حجم معاملات روزانه آن به تازگی به بیشترین میزان خود از زمان راه‌اندازی این ارز دیجیتال رسیده است. ترافیک شبکه ریپل در تاریخ ۲۳ نوامبر (۲ آذر)، به ۴ میلیون تراکنش رسید که این عدد از مجموع ترافیک رقبای بزرگ ریپل، یعنی بیت کوین، اتریوم و لایت کوین ۴ برابر بیشتر است.

افزایش شدید ترافیک شبکه ریپل
افزایش شدید ترافیک شبکه ریپل

ترافیک بالاتر نشان می‌دهد افراد بیشتری به صورت روزانه از ریپل استفاده می‌کنند، که به نوبه خود ماهیت صعودی این ارز دیجیتال در کوتاه مدت را نشان می‌دهد.

این افزایش ترافیک به دنبال اعلام رسمی سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیون دلاری ریپل بر روی «مانی‌گرام» (MoneyGram) اتفاق افتاد. مانی‌گرام یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات پرداخت است. این همکاری باعث می‌شود شرکت «دالاس» (Dallas) برای تراکنش‌های برون‌مرزی از ریپل استفاده کند. افرادی که روند بازار را صعودی می‌بینند، معتقدند که مشارکت ریپل با مانی‌گرام می‌تواند باعث تقویت روند پذیرش ریپل در سراسر جهان شود، و در نتیجه قیمت آن بالاتر برود.

با این وجود، همکاری ریپل و مانی‌گرام نتوانست خریداران تازه‌ای را وارد بازار کند. ریپل در یک سال گذشته با ۴۰ درصد افت قیمت نسبت به دلار مواجه شده است. در روز اعلام رسمی این خبر، قیمت فقط در یک بازه ۱.۴۶ درصدی نوسان کرد تا سودی که در آخر هفته و در دوشنبه‌ی بعد از آن حاصل شده بود، خنثی کند.

یکی از دلایلی که سرمایه‌گذاران علاقه‌ای به خرید ریپل در قیمت‌های پایین‌تر ندارند، احساس نزولی گسترده‌ای است که بر بازار حاکم است. طبق آمار، حجم کل بازار ارزهای دیجیتال از ۲۶۹ میلیارد دلار به کمتر از ۱۷۱ میلیارد دلار رسیده است.

همچین عامل دیگری که باعث بیشتر شدن سرعت نزول ریپل شده است، ترس عمیق دارندگان توکنِ XRP از فروش گسترده‌یِ این توکن توسط شرکت ریپل است. این شرکت در دو نوبت مقدار زیادی توکن به ارزش ۱۰۶.۸۷ و ۱۴۴.۶۴ میلیون دلار را به صورت مستقیم به موسسات مختلف فروخته است. این معضل باعث شده است بسیاری از سرمایه‌گذاران اولیه، کیف پول‌های خود را از ریپل خالی کنند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
امین
امین
4 سال قبل

کاشکی این دوست عزیزمون که الگوی سرو شانه می بینند. لینک به چارت می دادن تا بفهمیم این سرو شانه کجاست؟!!
دوستان همگی توجه کنید که اگر خودتون رو سرمایه گذار می دونید.بهتره بازه زمانی خودتون رو مشخص کنید و زمانی که به ارزشمندی هر چیزی معتقد میشید، خودتون رو درگیر این بحثهای حاشیه نکیند. اگر هم واقعا خودتون رو معامله گر میدنید که همیشه آماده دیدن این کاهش ها و افزایش های دوباره باشید. چرخه های بازارهای مالی 5، 10، 30 ساله است. در تمام این چرخه ها تا دلتون بخواد از این ریزشها و افزایش ها وجود داره

Alti
Alti
4 سال قبل

یه الگوی سر و شانه معکوس داره میسازه(نمیدونم اصطلاح دقیقش چیه) اینطوری احتمال قیمت 0.07دلار برای هر ریپل زیاده

آرمان
آرمان
4 سال قبل

هر وقت جو بازار و خبرهای منفی علیه یه ارزی زیاد میشه و اکثرا از اون ارز ناامید میشن وقت خریده هر چند کوتاه مدت ولی ۱۰ درصد زیر این قیمت واقعا وقته خریده

ابراهیم
ابراهیم
4 سال قبل
پاسخ  آرمان

با کدوم نت :)