نامه سرگشاده ریپل به دولت آمریکا: منصفانه قانون‌گذاری کنید!

نامه سرگشاده ریپل به دولت آمریکا: منصفانه قانون‌گذاری کنید!

مدیرعامل شبکه‌ی پرداختی مبتنی بر بلاک چین ریپل (Ripple) روز ۲۸ جولای (۶ مرداد) پیش از برگزاری جلسه‌ی دادرسی کنگره آمریکا در خصوص قانون گذاری ارزهای دیجیتال، نامه‌ی سرگشاده‌ای را خطاب به قانون گذاران این کنگره امضا و ارسال کرد.

به گزارش کوین تلگراف، به دنبال نظرات مثبت و منفی کنگره‎ی آمریکا در خصوص لیبرا (Libra) و سایر ارزهای دیجیتال، برد گارلینگ‎هاوس (Brad Garlinghouse) مدیر عامل ریپل از دولت آمریکا خواست تا رویکرد ملایمی را در قبال قانون‌گذاری این ارزها در پیش بگیرند. وی در این در‎خواست، از نگرانی‎های اخیر خود سخن گفته و اظهار داشت:

بسیاری از افراد صنعت ارزهای دیجیتال و بلاک ‎چین، مسئول هستند. ما نسبت به قوانین ایالات متحده و جهان مسئول هستیم. حتی اگر جامعه به ما سودی نرساند، ما مسئولیم تا به جامعه خدمت کنیم.

ریپل، یکی از مالکین اصلی ارز دیجیتال XRP، از این توکن برای انجام پرداخت‌های شبکه و پروژه‌های مرتبط با آن استفاده می‌کند. این شبکه به دلیل تمایل شدید بانک‌ها به کاهش هزینه‌ی تراکنش‌های بین‌المللی، مورد توجه قرار گرفته است.

در همین حال، این شرکت و مدیران آن گاهی درگیر جدال‎های حوزه‎ی ارزهای دیجیتال می‎‌شوند که دلیل عمده آن وجود سوالاتی در خصوص رابطه‎ی ریپل و XRP و نیز اختلافات موجود برسر عدم تمرکز شبکه‌ی آن است. در ادامه‎ی این درخواست، گارلینگ‎هاوس به تحسین بانک مرکزی و سیاست‎های پولی دولت، چیزی که بیت کوین (BTC) برای مقابله با آن طراحی شده، پرداخت.

به نظر می‎رسد که شرکت ریپل به‎ دنبال کاهش تاثیرات منفی قانون‎گذاری‎های کنگره‌ی ایالات متحده آمریکا روی XRP است.

به نظر می‎رسد که شرکت ریپل به‎ دنبال کاهش تاثیرات منفی قانون‎گذاری‎های کنگره‌ی ایالات متحده آمریکا روی XRP است.

او همچنین اعتماد را عنصر ضروری برای پذیرش گسترده‎تر ارزهای دیجیتال و بیت کوین را نمونه‎ی موفقی از این ارزها دانست زیرا هم بر پایه‎ی ریاضیات بوده و هم نیاز به وجود واسطه برای انجام تراکنش را از میان برده است. گارلینگ‎هاوس افزود:

ما نقش حیاتی بانک‌های مرکزی در صدور ارز و تعیین سیاست‎های پولی را با پویایی پیچیده‌ی اقتصاد دنیای امروز مقایسه نمی‌کنیم. قرن‎هاست که دولت‎ها برای این نقش مناسب بوده‎اند زیرا مهم‎ترین رکن پذیرش هر ارزی اعتماد است. به اعتقاد او، توجه جهانیان به واکنش آمریکا در قبال حوزه‌ی ابتکاری ارزهای دیجیتال جلب شده است.

وی افزود:

از شما تقاضا داریم تا مقرراتی را وضع کنید که به شرکت‎های آمریکایی که از این فناوری بهره می‌برند، آسیبی نرسد. همچنین می‎خواهیم که ارزهای دیجیتال را بر اساس تفاوت‎های بنیادی آن‌ها طبقه‌بندی کرده و تر و خشک را باهم نسوزانید.

این هفته، قانون‌گذران ایالات متحده بار دیگر در رابطه با سیاست‎های حوزه‎ی ارزهای دیجیتال و بیت کوین به مباحثه می‎پردازند. این جلسه به ‎طور اختصاصی در خصوص بررسی مقررات و چارچوب‎های ارزهای دیجیتال و بیت‎کوین امروز برگزار خواهد شد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
Masoud
Masoud
4 سال قبل

بعید نیست بزودی از Ripple Messenger رونمایی بشه : )