گزارش: تقریباً نیمی از کیف پول‌های ارزهای دیجیتال به بازی‌های بلاک چینی متصل هستند

گزارش: تقریباً نیمی از کیف پول‌های ارزهای دیجیتال به بازی‌های بلاک چینی متصل هستند

داده‌های تازه نشان می‌دهد که بیش از ۸۰۴٬۰۰۰ بازیکن در ماه ژوییه (تیر) به بازی‌های مبتنی بر بلاک چین روی آورده‌اند و تقریباً نیمی از کل آدرس‌های فعال ارز دیجیتال به این بازی‌ها متصل هستند.

به گزارش کریپتو اسلیت، گزارش جدید وب‌سایت بلاک چین گیم الاینس (Blockchain Game Alliance) نشان می‌دهد که تقریباً نیمی از کیف‌ پول‌های ارز دیجیتال به بازی‌های بلاک چینی متصل هستند. با آغاز همه‌گیری کرونا ارتباط ما با جهان بیرون کمتر شد و بسیاری از مردم به دنیای بازی‌ها روی آوردند و علاقه عمومی نسبت به بازی‌های اینترنتی افزایش یافت.

بر اساس این گزارش، در طول سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی ۱.۵۴ میلیون کیف پول فعال منحصربه‌فرد در صنعت بلاک چین به ثبت رسیده است. این مقدار نسبت به سه‌ماهه قبلی ۲۵ درصد و نسبت به سال گذشته ۵۰۹ درصد رشد داشته است. به نظر می‌رسد انباشت و مبادله دارایی‌های درون‌برنامه‌ای بازی‌ها که قابلیت معامله با دیگر بازیکنان را دارند، عاملی مهم در افزایش تقاضا برای ساخت کیف پول‌های جدید است.

این موضوع منجر به افزایش علاقه به بازی‌های بلاک چینی و شیوه کار بازی‌های مبتنی بر کسب درآمد شده است. طبق گزارش که اخیراً توسط بلاک چین گیم الاینس منتشر شده است، بیش از ۸۰۴٬۰۰۰ بازیکن در ماه ژوییه (تیر) به بازی‌های مبتنی بر بلاک چین متصل شده‌اند.

در گزارش اخیر دی‌اَپ ریدر (DappRader)، رشد بازار توکن‌های غیر مثلی (NFT) و بازی‌های مبتنی بر کسب درآمد، به‌عنوان دو عامل اصلی افزایش تقاضا در این حوزه معرفی شده‌اند.

چرا بازی اسپلینترلندز اخیراً محبوب شده است؟

بازی بلاک چینی اسپلینترلندز (Splinterlands) با جذب ۲۴۵,۰۰۰ کاربر در ماه سپتامبر (تیر)، بیشترین میزان جذب کاربر را در سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی را داشته است.

اسپلینترلندز، به‌عنوان یک بازی مبتنی بر بلاک چین به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا با کارت‌هایی که به‌صورت توکن‌های غیرمثلی عرضه شده‌اند در سراسر جهان خرید، جمع‌آوری، بازی و معامله کنند. محبوبیت این بازی مبتنی بر کسب درآمد به‌راحتی قابل پیش‌بینی بود، چراکه جمع‌آوری کارت‌های معاملاتی به‌صورت آفلاین و سنتی هم محبوبیت زیادی دارد.

این بازی که بر بستر بلاک چین هایو (Hive) ساخته‌شده است، از مدل سنتی کارت‌های معاملاتی استفاده کرده و آن را دیجیتالی کرده است. ارزش هرکدام از این کارت‌ها مطابق با ویژگی‌هایی که در بازار عرضه می‌کنند در قالب یک NFT قفل‌شده و می‌توان آنها را جمع‌آوری کرد.

همچنین بخوانید: پرطرفدارترین اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز: از دیفای تا بازی‌های ویدیویی

بازی‌های مبتنی بر بلاک چین روزبه‌روز محبوب‌تر می‌شوند

از اسپلینترلندز گرفته تا کارت‌های معاملاتی دکتر هو (Dr. Who)، بازی‌های مبتنی بر کسب درآمد به‌سرعت محبوب‌تر می‌شوند. به نظر می‌رسد استفاده از فناوری بلاک چین در شرکت‌های سنتی بازی‌سازی که به حفظ بازیکن اهمیت می‌دهند، باعث می‌شود گیمرها هم دلایل بیشتری برای بازی‌کردن داشته باشند.

در حال حاضر انتقال از بازی‌های معمولی به بازی‌های دارای جنبه درآمدی، برای پلتفرم‌هایی که به‌دنبال حفظ کاربرانشان هستند و می‌خواهند برای بازی‌های خود یک سازوکار اقتصادی تعریف کنند، اجتناب‌ناپذیر است. کریپتو پرافسیز (Crypto Prophecies)، استار اتلس (Star Atlas) و مای کریپتو هیروز (My Crypto Heroes) تنها تعدادی از بازی‌های جدیدتر بازار هستند که فضایی هیجان‌انگیز و بازیکنانی وفادار ایجاد کرده‌اند و اکنون از NFTها به عنوان دارایی‌های درون‌برنامه‌ای بازی‌های خود استفاده می‌کنند.

وجود موانع کم برای ورود به بازی و سرگرم‌کننده بودن آنها، این حوزه را به بستر مناسبی برای دنیای توکن‌های غیرمثلی و آینده بازی‌های مبتنی بر کسب درآمد تبدیل کرده است و باید دید که این سازوکار جدید در ادامه به مؤلفه اصلی تمام بازی‌های آینده تبدیل خواهد شد یا خیر.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
Ehsan Ghorbani
Ehsan Ghorbani
2 سال قبل

سپاس