رکوردشکنی انباشت بیت کوین هم‌زمان با جهش قیمت؛ کسی بیت کوین‌هایش را نمی‌فروشد!

رکوردشکنی انباشت بیت کوین هم‌زمان با جهش قیمت؛ کسی بیت کوین‌هایش را نمی‌فروشد!

داده‌های تازه نشان می‌دهد که هم‌زمان با رکوردشکنی قیمت بیت کوین، سرمایه‌گذاران بلندمدت هم در حال انباشت سریع این ارز دیجیتال و تخلیه موجودی صرافی‌های متمرکز هستند. کارشناسان معتقدند این اتفاق می‌تواند نشانه‌ای برای ادامه روند صعودی باشد.

به گزارش کوین تلگراف، به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران بیت کوین به امید رسیدن قیمت‌ها به سطوح بالاتر، منتظر مانده‌اند و دست به فروش نمی‌زنند. از طرفی، سهم بیت کوین‌هایی که در سه ماه گذشته جابه‌جا نشده‌اند، به رکورد جدید ۸۵ درصد رسیده است.

مؤسسه گلسنود (Glassnode)، که در زمینه تجزیه و تحلیل‌ها داده‌های درون‌زنجیره‌ای فعالیت می‌کند، در گزارش هفتگی خود که روز گذشته منتشر شد، نقطه‌ عطف مهمی را شناسایی کرده است که نشان می‌داد سرمایه‌گذاران قصد ندارند بیت کوین‌های خود را بفروشند.

آدرس‌هایی که بیت کوین‌های خود را در ۱۲ ماه گذشته جابه‌جا نکرده‌اند و به‌عنوان دارندگان بلندمدت این ارز دیجیتال شناخته می‌شوند، از جمله سرمایه‌گذارانی هستند که با جدیت بیشتری به انباشت بیت کوین مشغول‌اند. گفته شده است که این آدرس‌ها روزانه ۶,۵۰۰ بیت‌ کوین جابه‌جا می‌کنند.

بیت کوین
نمودار حجم بیت کوین‌های انباشت‌شده توسط سرمایه‌گذاران بلندمدت؛ کسانی که حداقل یک سال موجودی خود را جابه‌جا نکرده‌اند

با وجود اینکه سهم موجودی بیت کوین در صرافی‌های متمرکز به پایین‌ترین سطح خود، یعنی ۱۲.۹ درصد رسیده است، به‌نظر نمی‌رسد که سرعت انباشت کاهش یابد، چراکه بیت کوین با روندی رو به رشد و همواره بیشتر از قبل به‌عنوان ابزاری برای ذخیره ارزش پذیرفته می‌شود.

گلسنود می‌گوید بیش از ۵,۰۰۰ بیت کوین، حدود ۳۳۸.۶ میلیون دلار، در هفته گذشته از صرافی‌های متمرکز خارج شده است.

این مؤسسه تحلیلی گفته است:

ظاهراً بازار همچنان در مرحله انباشت خاموش است. فعالیت کم، افزایش حجم خروجی صرافی‌ها و فروش بسیار اندک از سوی سرمایه‌گذاران باتجربه، از مشخصه‌های این مرحله است.

بیت کوین در ساعات ابتدایی امروز توانست به اوج قیمتی جدید خود، یعنی ۶۸,۵۳۰ دلار برسد. به همین خاطر ارزش بازار آن اکنون از شرکت‌هایی مانند تسلا و فیس‌بوک هم بیشتر شده است.

رکوردشکنی انباشت بیت کوین هم‌زمان با جهش قیمت؛ کسی بیت کوین‌هایش را نمی‌فروشد!
رده‌بندی باارزش‌ترین دارایی‌های جهان

در این گزارش گفته شده است که افزایش انباشت بیت کوین از سوی سرمایه‌گذاران بلندمدت، یکی از دلایل اصلی رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به اوج تاریخی جدید در ماه آوریل (فروردین) بود.

سهم دارندگان بلندمدت بیت کوین از عرضه کل در اوت ۲۰۲۰ (مرداد ۹۹) هم به بیشترین میزان خود یعنی ۸۰.۶ درصد رسیده بود و در ادامه باعث شد این ارز دیجیتال در آوریل ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰) به اوج قیمتی جدید خود در نزدیکی ۶۶,۰۰۰ دلار برسد.

درست زمانی که بیت‌ کوین قیمت ۶۶,۰۰۰ دلار را تجربه کرد، این دارندگان بلندمدت ۰.۷۳ درصد از بیت‌ کوین‌های خود را خرج کردند و سهم این گروه از عرضه کل هم به ۶۸ درصد سقوط کرد.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۶,۰۰۰,۰۰۰
off
۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA