تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۱ مه (۲۱ اردیبهشت)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۱ مه (۲۱ اردیبهشت)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، دوج کوین، ریپل، کاردانو، پولکادات، بیت کوین کش، لایت کوین و چین لینک را برای امروز (۲۱ اردیبهشت) در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در دو روز گذشته بین میانگین‌های متحرک و مقاومت ۵۸,۹۶۶ دلار گرفتار شده بود. محدوده نوسان کوچک بیت کوین نشان می‌دهد که بین خریداران و فروشندگان تعادل وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۱ مه (۲۱ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در صورتی که این بلاتکلیفی در نهایت به کاهش قیمت منجر شود، احتمال سقوط قیمت بیت کوین تا ۵۲,۳۲۳ دلار وجود دارد. در صورتی که خریداران به‌دنبال دفاع از این حمایت باشند و موفق شوند، بیت کوین می‌تواند فاز تثبیت خود را از ۵۲,۳۲۳ دلار تا ۵۸,۹۶۶ دلار گسترش دهد و این روند را تا چند روز ادامه دهد.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۵۶,۶۱۱ دلار در حال افزایشی تدریجی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی بخش میانی نمودار قرار دارد که نشان‌دهنده تعادل میان عرضه و تقاضا است.

در صورتی که قیمت بالای ۵۸,۹۶۶ دلار تثبیت شود، این احتمال وجود دارد که اوضاع به نفع خریداران تغییر کند. این موضوع می‌تواند به رسیدن قیمت بیت کوین به اوج تاریخی ماه گذشته در ۶۴,۸۴۹ دلار بینجامد. شکستن این مقاومت می‌تواند نشان‌دهنده تداوم جهش صعودی باشد.

در سوی دیگر، کاهش قیمت به زیر ۵۲,۳۲۳ دلار احتمال دارد بیانگر اصلاح شدیدتر قیمت به ۴۶,۹۸۵ دلار باشد. شکستن این حمایت ممکن است باعث فروش از روی اضطراب معامله‌گران شود.

 • مقاومت‌ها: ۵۸,۹۶۶ – ۶۴,۸۴۹.۲۷
 • حمایت‌ها: ۵۲,۳۲۳ – ۴۶,۹۸۵

تحلیل تکنیکال اختصاصی اتریوم

اتریوم در روزهای گذشته بدون توقف جهش خود را ادامه داد. روز یک‌شنبه شاهد تشکیل الگوی کندلی دوجی در نمودار بودیم. دیروز هم خریداران با افزایش سلطه خود بر بازار، قیمت اتریوم را تا اوج تاریخی جدید بالا بردند. جهش اخیر باعث شد تا شاخص قدرت نسبی اتریوم هم با بالای ۸۳ برسد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۱ مه (۲۱ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

محدوده اشباع خرید در شاخص قدرت نسبی نشانه آن است که تب‌وتاب فروش در بازار اتریوم بیشتر شده است و معامله‌گران واهمه دارند که از رالی عقب بمانند. به‌طورکلی، چنین رالی‌هایی زمانی که خریداران به خرید خود پایان دهند، متوقف خواهند شد. این احتمال وجود دارد که قیمت اتریوم تا ۴,۵۲۸ دلار و پس از آن تا مقاومت روانی ۵,۰۰۰ دلار صعود کند.

اصلاح متوالی برای ۳ روز می‌تواند اولین نشانه از کاهش شتاب صعودی بازار باشد. سقوط قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۳,۱۷۳ دلاری هم می‌تواند نشانه‌ای از آغاز یک اصلاح شدیدتر باشد.

 • مقاومت‌: ۴,۵۲۸ – ۵,۰۰۰
 • حمایت‌: ۳,۱۷۳

تحلیل تکنیکال اختصاصی بایننس کوین

بایننس کوین دیروز موفق شد که اوج تاریخی جدید در ناحیه ۶۹۱ دلاری ثبت کند، اما خریداران در حال حاضر تلاش می‌کنند تا قیمت را بالای سطح ۶۸۰ دلاری که جهش از آنجا آغاز شده بود، تثبیت کنند. شادو بلند کندل دیروز نشان می‌دهد که در سطوح بالاتر تقاضای چندانی وجود ندارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۱ مه (۲۱ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شیب روبه‌بالای میانگین‌های متحرک بیانگر آن است که خریداران کنترل بیشتری بر بازار دارند، اما واگرایی منفی در شاخص قدرت نسبی، نشان می‌دهد که احتمال تضعیف شتاب قیمت بایننس کوین وجود دارد. شکستن و تثبیت زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۵۹۹ دلاری ممکن است نشانه‌ای از اصلاح شدیدتر باشد.

در طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه افزایش یابد، خریداران یک بار دیگر تلاش می‌کنند تا قیمت بایننس کوین را به بالای ۶۸۰ دلار برسانند. در صورت موفقیت، بایننس کوین می‌تواند تا ۷۸۰ دلار و پس از آن تا ۸۰۸ دلار اوج بگیرد.

 • مقاومت‌ها: ۶۸۰ – ۷۸۰ – ۸۰۸
 • حمایت‌ها: ۵۹۹

تحلیل تکنیکال اختصاصی دوج کوین

دوج کوین روز یکشنبه شاهد اصلاحی شدید بود، اما همان طور که از شادو بزرگ کندل روزانه پیداست، خریداران با قدرت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۰.۴۴ دلاری محافظت کردند. این در حالی است که خریداران نتوانستند احیا را ادامه دهند و قیمت دوج کوین در حال ادامه حرکت به‌سمت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۱ مه (۲۱ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

خط میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به‌آرامی در حال صاف‌شدن است و شاخص قدرت نسبی هم به زیر ۵۸ رسیده است که نشان‌دهنده تضعیف شتاب قیمت است.

در صورتی که دوج کوین از سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه احیای شود، نشان‌دهنده آن است که در سطوح پایین‌تر شاهد خرید‌هایی با حجم بالا هستیم. چنین نوسانات می‌تواند باعث تغییرات قیمت در یک بازه ثابت در چند روز آینده شود.

در صورتی که فروشندگان قیمت را تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش دهند، این تحلیل اعتبارش را از دست خواهد داد. در این صورت، قیمت ممکن است تا فیبوناچی ۶۱.۸ درصدی در سطح ۰.۳۸ دلار سقوط کند.

 • مقاومت‌ها: ۰.۶۰ – ۰.۷۰
 • حمایت‌ها: ۰.۴۴ – ۰.۳۸

تحلیل تکنیکال اختصاصی ریپل

قیمت ریپل از ابتدای ماه گذشته میلادی تا به حال، چندین بار خط روند نزولی خود را شکسته است، ولی خریداران موفق به تثبیت قیمت بالای این ناحیه نشده‌اند. این موضوع ممکن است به این معنی باشد که معامله‌گران برای سبک‌ترکردن موقعیت‌های خرید خود، از رالی‌های قیمت بهره می‌برند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۱ مه (۲۱ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

خریداران قیمت را تا بالای ۱.۶۶ دلار بالا خواهند کشید و سعی بر تثبیت در این ناحیه خواهند داشت. این اقدام با هدف تست دوباره اوج ۱.۹۶ دلاری (بیشترین قیمت طی ۵۲ هفته پیش) صورت می‌گیرد. شیب‌رو به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ناحیه ۱.۴۵ که و شاخص قدرت نسبی در محدوده ۵۶ هم نشان‌دهنده آن است که قدرت خریداران کمی بیشتر از فروشندگان است.

در صورتی که قیمت سقوط کند و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این تحلیل از درجه اعتبار ساقط خواهد شد. چنین نوساناتی بیانگر این خواهد بود که عرضه بیشتر است تقاضا است. قیمت ریپل ممکن است پس از آن به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) در سطح ۱.۱۶ دلاری سقوط کند.

 • مقاومت‌ها: ۱.۶۶ – ۱.۹۶
 • حمایت‌ها: ۱.۴۵ – ۱.۱۶

تحلیل تکنیکال اختصاصی کاردانو

کاردانو روز یکشنبه یک الگوی پوشاننده (اینگولفینگ) را تشکیل داد که نشان‌دهنده حجم بالای خرید در ناحیه ۱.۴۸ دلار است. این در حالی است که خریداران موفق نشدند شتاب قیمت را حفظ کنند و قیمت کاردانو یک الگوی اینساید دی را تشکیل داد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۱ مه (۲۱ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در صورتی که خریداران در سطح فعلی دست از فعالیت‌های خود نکشند، نشان‌دهنده قدرت آنها خواهد بود و می‌تواند احتمال تداوم جهش قیمت را تقویت کند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۱.۴۵ دلاری و شاخص قدرت نسبی در محدوده اشباع خرید هم نشان می‌دهد که صعود ساده‌ترین مسیری است که کاردانو در پیش دارد. شکستن مقاومت ۱.۸۳ دلاری، راه را برای رسیدن به ۲ دلار و پس از آن ۲.۲۵ باز می‌کند.

در طرف دیگر، اگر قیمت کاردانو به زیر میانگین متحرک ۲۰ روزه برسد، نشان‌دهنده تله گاوی خواهد بود. این اتفاق می‌تواند قیمت را تا ۱.۲۸ دلار پایین بکشد.

 • مقاومت‌ها: ۱.۸۳ – ۲.۲۵
 • حمایت‌ها: ۱.۴۸ – ۱.۲۸

تحلیل تکنیکال اختصاصی پولکادات

قیمت پولکادات بین میانگین‌های متحرک و مقاومت ۴۲.۲۸ دلار گرفتار شده است. دامنه نوسان کم در نزدیکی این مقاومت نشانه‌ای مثبت است؛ چراکه نشان می‌دهد معامله‌گران عجله‌ای برای بستن موقعیت‌های لانگ خود ندارند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۱ مه (۲۱ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در صورتی که خریداران بتوانند قیمت را بالای ۴۲.۲۸ دلار تثبیت کنند، نشان‌دهنده آن خواهد بود که تقاضا بیشتر از عرضه است. چنین اتفاقی می‌تواند باعث افزایش قیمت به اوج تاریخی در ۴۸.۳۶ دلار شود. در این سطح، فروشندگان مقاومت قدرتمندی را تشکیل داده‌اند.

این در حالی است که اگر خریداران قیمت را تا بالای ۴۸.۳۸ دلار بالا ببرند، پولکادات می‌تواند روند خود به‌سمت ۵۸.۰۶ دلار را آغاز کند.

علاوه بر این، در صورتی که قیمت به زیر میانگین‌های متحرک برسد، احتمال سقوط به ۳۴.۳۶ دلار و پس از آن به ۳۲.۵۶ دلار وجود دارد. در این صورت، قیمت پولکادات ممکن است برای چند روز در محدوده ۲۶.۵۰ تا ۴۲.۲۸ دلار نوسان کند.

 • مقاومت‌ها: ۴۲.۲۸ – ۴۸.۳۶ – ۵۸.۰۶
 • حمایت‌ها: ۳۴.۳۶ – ۳۲.۵۶ – ۲۶.۵۰

تحلیل تکنیکال اختصاصی بیت کوین کش

قیمت بیت کوین کش در نزدیکی اوج ۵۲ هفته‌ای خود در سطح ۱,۶۰۰ دلاری با مقاومت شدیدی همراه است؛ این مقاومت را می‌توان از شادو کندل روز گذشته فهمید. در صورتی که قیمت بیت کوین کش به زیر ۱۴۰۰ دلار برسد، احتمال سقوط تا فیبوناچی ۳۸.۲ درصدی در سطح ۱,۲۶۳ دلار وجود دارد. در این صورت، ممکن است این ارز دیجیتال برای چند روز نوسانات عرضی داشته باشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۱ مه (۲۱ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

اولین نشانه ضعف، شکستن حمایت ۱,۲۶۳ دلاری خواهد بود. در صورتی هم که قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۱,۱۳۴ دلار برسد، ورق به نفع فروشندگان برمی‌گردد.

این در حالی است که شیب میانگین‌های متحرک روبه‌بالا است و شاخص قدرت نسبی در محدوده اشباع خرید وجود دارد و این موضوع نشان‌دهنده آن است که صعود، محتمل‌تر از سقوط است.

در صورتی که قیمت از این سطح یا ۱,۴۰۰ دلار جهش کرده و ۱,۶۰۰ را بشکند، قیمت بیت کوین کش می‌تواند روندی صعودی را آغاز کند؛ در این صورت هدف اصلی ۲,۱۴۷ خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۱,۶۰۰ – ۲,۱۴۷
 • حمایت‌ها: ۱۴۰۰ – ۱,۲۶۳ – ۱,۱۳۴

تحلیل تکنیکال اختصاصی لایت کوین

لایت کوین روز یک‌شنبه موفق شد تا خط مقاومت الگوی وج (کنج) صعودی را بشکند که حاکی از افزایش شتاب قیمت است. قیمت لایت کوین دیروز با ثبت ۴۱۲ دلار، اوج تاریخی تازه‌ای را ثبت کرد، ولی شادو بلند نمودار نشان می‌دهد که معامله‌گران به‌دنبال برداشت سودهایی هستند که از بازار به دست آورده‌اند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۱ مه (۲۱ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در صورتی که لایت کوین از سطحی که جهش را از آنجا آغاز کرده بود، جهش کند، نشان‌دهنده آن خواهد بود که خریداران در هر کف قیمت، اقدام به خرید می‌کنند. در چنین حالتی، احتمال تداوم روند صعودی وجود دارد و ۴۶۳ دلار و ۵۰۰ دلار، اهداف پیش رو خواهند بود.

در طرف مقابل، اگر قیمت دوباره وارد الگوی وج شود، نشان‌دهنده آن است که جهش روز یک‌شنبه تله گاوی بوده است. در این حالت، احتمال سقوط به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۳۰۹ دلار وجود دارد. احیای گسترده قیمت در این سطح بیانگر آن خواهد بود که احساسات حاکم بر بازار لایت کوین صعودی است. به‌علاوه، رسیدن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، راه را برای سقوط به خط حمایت الگوی وج باز می‌کند.

 • مقاومت‌ها: ۴۱۲ – ۴۶۳ – ۵۰۰
 • حمایت‌ها: ۳۰۹

تحلیل تکنیکال اختصاصی چین لینک

خریداران هفته گذشته قیمت چین لینک را تا خط مقاومت کانال صعودی پیش بردند، اما نتوانستند استفاده چندانی از این جهش ببرند. بعد از تعلل چندروزه، روز یکشنبه شاهد آن بودیم که خریداران با حرکتی قاطع، قیمت چین لینک به ۵۲.۴۲ دلار رساندند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۱ مه (۲۱ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

با این حال، خریداران بار دیگر نتوانستند پس از جهش، قیمت را تثبیت کنند و فروشندگان حالا به دنبال آن هستند که قیمت را به داخل کانال صعودی بازگردانند. در صورت موفقیت آنها، احتمال سقوط به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۴۳ دلاری وجود دارد.

در صورتی که قیمت از میانگین متحرک ۲۰ روزه احیا شود، این احتمال وجود دارد که خریداران بار دیگر تلاش کنند تا روند صعودی را ادامه دهند. در طرف دیگر، سقوط قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نشان‌دهنده آن خواهد بود که جهش فعلی تله گاوی بوده است. احتمال سقوط قیمت چین لینک به خط حمایت کانال وجود دارد.

 • مقاومت‌ها: ۵۲.۴۲
 • حمایت‌ها: ۴۳
guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

21 دیدگاه
آزاده صمدیفر
آزاده صمدیفر
1 سال پیش

دوسنتن من تازه اومدم .حتما استفاده از کیف پول واجبه؟

Afs_mrt
Afs_mrt
1 سال پیش

عالی بود . ممنون

avenger
avenger
1 سال پیش

شما پرفسور بالتازا رو میشناسی آدرسشو میخام

Mahmood
Mahmood
1 سال پیش

سلام ، نقطه مقاومت هارو بگید کافیه !!!تحلیل ها همگی سنگی در تاریکی هست و نمیشه چیزی فهمید دو پهلو وشاید هستند 😈 خب چه کاری این تحلیل در یک جمله بگید آنچه گذشت دوباره می آید وسلام . تایید کن بامرام🤨🤨🤨

cardinal
cardinal
1 سال پیش

کاش تحلیل در مورد ترون رو هم میزاشتید.. ممنون میشدیم

mani
mani
1 سال پیش

سلام من به این بازار تازه واردم و الان بین کیف پول دیجیتال نمیدونم کدوم یکی رو انتخاب کنم. لطفا راهنمایی کنید

آرمان
آرمان
1 سال پیش
پاسخ  mani

تراست والت بیشترین ارز پشنیبانی دارع

Fodi
Fodi
1 سال پیش

عالی بود لطفا در آخر نتیجه گیری برای ورود و خروج هم بفرماییید این که دیگه بورس وطن نیست که زد و بنداشون دست و پا گیرمون کنه…اگر اینکار را انجام بدید از همه ی سایتها جلوتر میوفتید و شما لیاقتشو دارید

IQ signal
IQ signal
1 سال پیش

یک پیش بینی وجود دارد که قیمت دوج کوین را به ۱۰۰۰ دلار خواهد رساند در یک ماه اینده

Hb
Hb
1 سال پیش
پاسخ  IQ signal

حتما همینطوره

فرشید
فرشید
1 سال پیش
پاسخ  IQ signal

منظورشون ۱،۰۰ هست حتما …😇

darkshah
darkshah
1 سال پیش
پاسخ  IQ signal

100% همینطوره

Yotaka
Yotaka
1 سال پیش
پاسخ  IQ signal

اره برو جلو هست بیا…….

Javad
Javad
1 سال پیش
پاسخ  IQ signal

حالت خوبه …؟؟؟؟

حسین زارعی
حسین زارعی
1 سال پیش

دوج به زودی به یه دلار میرسه

مهران
مهران
1 سال پیش

رو 24 سنت میبینتمش دادا اخه دوج چیه همتون کلتون پر شده از دوج ؟؟؟؟

Mohammad
Mohammad
1 سال پیش

👍

A00
A00
1 سال پیش

دوج به زودی مقاومت ۰.۸۲ سنت رو تاچ میکنه

⏰🚀

احد نهری
احد نهری
1 سال پیش
پاسخ  A00

من خریدم ای کاش ان جوری بشه که شما میگین

ذبیح اله جعفری زاده
ذبیح اله جعفری زاده
1 سال پیش

مرسی

محمد
محمد
1 سال پیش

ممنونم از تحلیلهایی که در اختیار مان گذاشتید من همیشه استفاده نموده ام

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.