تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال؛ بازار پس از اصلاح بیت کوین به کجا می‌رود؟

تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال؛ بازار پس از اصلاح بیت کوین به کجا می‌رود؟

بیت کوین هفته جاری را با کندل‌های مثبت آغاز کرد و تلاش می‌کند تا بالای سطح ۷۰,۰۰۰ دلار باقی بماند. تحلیلگران امیدوارند پس از پنج روز متوالی خروج نقدینگی از صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) بیت‌کوین در هفته گذشته، این هفته شاهد معکوس شدن روند باشیم.

گلدمن ساکس (Goldman Sachs)، یکی از بزرگ‌ترین مؤسسات مالی جهان اعلام کرد مشتریان این شرکت اشتیاق زیادی برای محصولات معاملات آتی و آپشن آن دارند. مکس مینتون (Max Minton)، مدیر دارایی‌های دیجیتال شرکت گلدمن ساکس گفته است که مشتریان بزرگ این شرکت پس از راه‌اندازی ETFهای بیت کوین، علاقه بیشتری به بخش ارزهای دیجیتال نشان می‌دهند.

کوین ۳۶۰

تقاضا برای ETFهای بیت کوین احتمالا تا زمانی که سقوط شدیدی در قیمت بیت کوین رخ ندهد، همچنان قوی باقی خواهد ماند. این می تواند باعث شود تا اصلاح قیمت‌ها در بازار کم‌عمق باشد؛ چراکه فعالان بازار برای خرید در نقاط اصلاح قیمت اقدام خواهند کرد.

حال سؤال اصلی اینجاست که سطوح مقاومت کلیدی که باید در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال مورد توجه قرار گیرند، کدام‌اند؟ بیایید با تحلیل نمودارها به این پرسش پاسخ دهیم.

تحلیل شاخص اس‌اند‌پی ۵۰۰ (S&P ۵۰۰)

شاخص اس‌اند‌پی ۵۰۰ همچنان در داخل الگوی کانال صعودی در حال افزایش است که نشان می‌دهد خریداران همچنان سلطه را در اختیار دارند.

تحلیل شاخص اس‌اند‌پی ۵۰۰ (S&P 500)

احتمالا افزایش قیمت با فروش در محدوده مقاومتی کانال (سقف کانال) مواجه شود. اگر قیمت از خط مقاومتی کانال برگردد، شاخص می‌تواند همچنان در داخل کانال باقی بماند. شکست روبه‌بالا از سقف کانال می‌تواند به روند صعودی شتاب ببخشد و شاخص را تا ۵,۴۵۰ واحد بالا ببرد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت همچنان کاهش یابد و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA20) در محدوده ۵,۱۴۷ عبور کند، نشان می‌دهد خریداران در حال خروج از بازار هستند. این موضوع می‌تواند فشار فروش را تشدید کند و قیمت را تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) در محدوده ۵,۰۱۸ پایین بکشد. واگرایی منفی در شاخص قدرت نسبی (RSI) هشدار می‌دهد که ممکن است در کوتاه مدت شاهد اصلاح قیمت باشیم.

تحلیل شاخص دلار آمریکا (DXY)

فروشندگان یا همان خرس‌های بازار در ۲۰ مارس موفق شدند شاخص دلار آمریکا (DXY) را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۳ واحد) برسانند؛ اما نتوانستند این سطوح پایین را حفظ کنند و شاخص تنها برای مدت کوتاهی زیر EMA20 باقی ماند.

تحلیل شاخص دلار آمریکا (DXY)

این شاخص در ۲۱ مارس رشد قابل توجهی داشت و موفق شد دوباره از EMA20 و SMA50 عبور کند که نشان‌دهنده فشار خرید در سطوح پایین است. احتمالا شاخص تا محدوده مقاومت کلیدی ۱۰۵ واحد افزایش خواهد یافت. اگر قیمت از این سطح برگردد، شاخص دلار ممکن است مدتی در محدوده ۱۰۲.۵۰ تا ۱۰۵ واحد به‌صورت رنج حرکت کند.

از سوی دیگر، اگر خریداران قیمت را به بالای ۱۰۵ واحد هدایت کنند، شاخص می‌تواند یک روند صعودی تا ۱۰۷ واحد را آغاز کند. لازم به ذکر است که یک مقاومت جزئی در ۱۰۶ واحد وجود دارد، اما احتمالا از آن عبور خواهد کرد.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

بیت کوین از الگوی پرچم روزهای اخیر خود خارج شده که نشان می‌دهد خریداران کنترل بازار را در دست گرفته‌اند.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

اگر خریداران قیمت را بالای ۶۹,۰۰۰ دلار نگه دارند، جفت‌ارز BTC/USDT احتمالا تا مقاومت ۷۳,۷۷۷ دلار صعود خواهد کرد. این سطح می‌تواند مقاومت قابل توجهی برای قیمت بیت کوین باشد؛ اما اگر خریداران پیروز شوند، این جفت‌ارز می‌تواند تا ۸۰,۰۰۰ دلار افزایش یابد.

در مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی برگردد، این موضوع نشان می‌دهد که این شکست مقاومت تنها یک تله گاوی بوده است. فروشندگان (خرس‌ها) تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر الگوی پرچم بکشانند. اگر در این کار موفق شوند، این جفت ارز می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در محدوده قیمتی ۵۹,۰۱۸ دلار سقوط کند.

بیشتر بدانید: برای خرید بیت کوین روی این لینک کلیک کنید

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)

اتر در ۲۵ مارس از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳,۵۲۱ دلار) عبور کرد که نشان می‌دهد خریداران برتری خود را اعمال کرده‌اند.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)

اگر خریداران قیمت اتریوم را بالای میانگین متحرک ۲۰ روزه نگه دارند، نشان می‌دهد که فاز اصلاح قیمت ممکن است تمام شده باشد. جفت‌ارز ETH/USDT می‌تواند تا ۳,۶۷۹ دلار صعود کند و پس از آن تا مقاومت ۴,۰۹۴ دلار افزایش یابد.

این دیدگاه صعودی در صورتی که قیمت از ۳,۶۷۹ دلار برگردد و به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه سقوط کند، نقض می‌شود. در صورت وقوع این اتفاق می‌توانیم شاهد آغاز یک اصلاح عمیق‌تر تا ۳,۰۵۶ دلار و سپس ۲,۸۶۸ دلار باشیم.

بیشتر بدانید: برای خرید اتریوم روی این لینک کلیک کنید

تحلیل قیمت بی‌ان‌بی (BNB)

ارز دیجیتال بی‌ان‌بی پس از اصلاحی که داشت موفق شد رالی صعودی خود را آغاز و از مقاومت ۵۹۰ دلار عبور کند؛ سطحی مهم که باید مورد توجه قرار گیرد.

تحلیل قیمت بی‌ان‌بی (BNB)

شیب صعودی میانگین متحرک‌های EMA20 و SMA50 و قرار گرفتن RSI در منطقه مثبت نشان می‌دهد که این مسیر صعودی با کم‌ترین مقاومت‌ها روبه‌رو است. اگر خریداران قیمت را بالای ۵۹۰ دلار نگه دارند، جفت‌ارز BNB/USDT احتمالا شتاب می‌گیرد و تا ۶۴۵ دلار افزایش خواهد یافت. این سطح می‌تواند چالش قوی برای قیمت بی‌ان‌بی باشد؛ اما در صورت عبور از آن، توقف بعدی ممکن است در ۶۹۲ دلار باشد.

اگر خرس‌های بازار بخواهند از روند صعودی جلوگیری کنند، باید قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۳۴ دلار) بکشانند. در این صورت، این جفت‌ارز ممکن است تا سطح ۵۰ درصد فیبوناچی اصلاحی در محدوده قیمت ۵۰۰ دلار کاهش یابد.

بیشتر بدانید: برای خرید بی‌ان‌بی روی این لینک کلیک کنید

تحلیل قیمت سولانا (SOL)

سولانا در ۲۴ مارس از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در محدوده ۱۶۸ دلار بازگشت که نشان می‌دهد حس مثبت در بازار همچنان حاکم است و معامله‌گران در زمان اصلاح و ایجاد کف‌های قیمتی خریدار هستند.

تحلیل قیمت سولانا (SOL)

خریداران تلاش خواهند کرد تا جفت‌ارز SOL/USDT را تا سطح مقاومت کلیدی ۲۰۵ دلار بالا ببرند. اگر قیمت از ۲۰۵ دلار برگردد، قیمت سولانا می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد و برای چند روز در این محدوده باقی بماند.

شکست و بسته شدن قیمت بالای سطح ۲۰۵ دلار، نشانه آغاز موج بعدی روند صعودی خواهد بود. در صورت وقوع این شکست، قیمت سولانا می‌تواند تا ۲۴۳ دلار و در نهایت تا ۲۶۰ دلار افزایش یابد. مهم‌ترین حمایت برای این جفت‌ارز EMA20 است که در صورت شکست روبه‌پایین از آن، قیمت می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۳۴ دلار) کاهش یابد.

بیشتر بدانید: برای خرید سولانا روی این لینک کلیک کنید

تحلیل قیمت ریپل (XRP)

قیمت ریپل چند روز اخیر در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۶۲ دلار) در حال نوسان بوده که نشان‌دهنده کشمکش بین خریداران و فروشندگان است.

تحلیل قیمت ریپل (XRP)

شیب مسطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرار گرفتن RSI نزدیک به نقطه میانی، مزیت خاصی را به خریداران یا فروشندگان نمی‌دهد. این موضوع نشان می‌دهد که جفت‌ارز XRP/USDT ممکن است مدتی در محدوده خط روند صعودی تا ۰.۶۷ دلار نوسان داشته باشد.

اگر خریداران قیمت را بالای ۰.۶۷ دلار هدایت کنند، این جفت‌ارز می‌تواند تا مقاومت ۰.۷۴ دلار صعود کند. انتظار می‌رود فروشندگان (خرس‌ها) به شدت از این سطح مقاومتی دفاع کنند.

از سوی دیگر، سقوط زیر خط روند صعودی، فرمان هدایت را به دست خرس‌های بازار می‌دهد. در صورت وقوع این اتفاق، قیمت ریپل می‌تواند تا ۰.۵۲ دلار سقوط کند.

بیشتر بدانید: برای خرید ریپل روی این لینک کلیک کنید

تحلیل قیمت دوج کوین (DOGE)

قیمت دوج کوین پس از یک اصلاح رالی خود را شروع کرد و اکنون به مقاومت کلیدی ۰.۱۹ دلار رسیده که انتظار می‌رود خرس‌ها از این سطح مقاومتی دفاع کنند.

تحلیل قیمت دوج کوین (DOGE)

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۵ دلار) روبه‌بالا است و RSI در منطقه مثبت قرار گرفته که نشان می‌دهد خریداران سلطه را در اختیار دارند. اگر خریداران از سطح فعلی عقب‌نشینی نکنند، احتمال افزایش قیمت به بالای سطح ۰.۱۹ دلار بیشتر می‌شود. در این صورت جفت‌ارز DOGE/USDT ممکن است تا ۰.۲۳ دلار و پس از آن تا ۰.۳۰ دلار جهش کند.

در مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی ریزش کند، این موضوع نشان می‌دهد که این جفت‌ارز همچنان در محدوده ۰.۱۲ تا ۰.۱۹ دلار به‌صورت خنثی حرکت خواهد کرد.

بیشتر بدانید: برای خرید دوج کوین روی این لینک کلیک کنید

تحلیل قیمت کاردانو (ADA)

احیای قیمت کاردانو پس از یک اصلاح به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۶۶ دلار) رسیده است که یک مقاومت کلیدی و قابل توجه برای آن محسوب می‌شود.

تحلیل قیمت کاردانو (ADA)

اگر قیمت از این سطح مقاومتی برگردد، نشان می‌دهد که خرس‌ها همچنان رالی‌های بازیابی را فرصت فروش می‌بینند. در این صورت، جفت‌ارز ADA/USDT می‌تواند دوباره تا ۰.۵۷ دلار کاهش یابد. اگر این حمایت از دست برود، یک الگوی سر و شانه نزولی برای این جفت‌ارز تکمیل می‌شود.

از سوی دیگر، اگر قیمت از ۰.۷۰ دلار عبور کند، نشان می‌دهد که خریداران دوباره پا به میدان گذاشته‌اند. این جفت‌ارز سپس تلاش می‌کند تا مسیر صعودی خود را تا مقاومت ۰.۸۱ دلار ادامه دهد. اگر از این سطح عبور کند، توقف بعدی احتمالا ۰.۹۲ دلار خواهد بود.

بیشتر بدانید: برای خرید کاردانو روی این لینک کلیک کنید

تحلیل قیمت آوالانچ (AVAX)

قیمت آوالانچ در چند روز گذشته موفق شده بالای سطح مقاومت ۵۰ دلار که شکسته است و اکنون به‌عنوان یک حمایت برای آن محسوب می‌شود باقی بماند. این موضوع نشان‌دهنده تقاضای زیاد از سوی خریداران است.

تحلیل قیمت آوالانچ (AVAX)

هر دو میانگین متحرک EMA20 و SMA50 شیب صعودی دارند و RSI در منطقه مثبت قرار گرفته که نشان می‌دهد خریداران سلطه را در اختیار دارند. یک مقاومت جزئی در ۵۸ دلار وجود دارد، اما اگر قیمت از آن عبور کند، جفت‌ارز AVAX/USDT می‌تواند مقاومت کلیدی ۶۵ دلار را دوباره تست کند. انتظار می‌رود خرس‌ها در این سطح دفاع قدرتمندی داشته باشند، اما اگر قیمت از آن عبور کند، این جفت ارز می‌تواند موج بعدی روند صعودی خود تا محدوده ۸۷ دلار را آغاز کند.

اگر فروشندگان می‌خواهند از روند صعودی جلوگیری کنند، باید قیمت را دوباره زیر ۵۰ دلار بکشانند. این می‌تواند به شدت‌گرفتن فشار فروش منجر شده و این جفت‌ارز را تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۴۴ دلار) کاهش یابد.

بیشتر بدانید: برای خرید آوالانچ روی این لینک کلیک کنید

اگر به‌دنبال تحلیل‌های بیشتر درباره ارزهای دیجیتال مختلف هستید می‌توانید به بخش “تحلیل ارزهای دیجیتال” در وب‌سایت ارزدیجیتال مراجعه کنید. در این بخش، تحلیلگران مختلف به‌طور مستمر آخرین روندها، الگوها و نقاط کلیدی را در بازارهای مختلف بررسی کرده و به اشتراک می‌گذارند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
علی رضائی کلج
علی رضائی کلج
۳ ماه قبل

ممنون

Zamwa
Zamwa
۳ ماه قبل

Spas