پلیس آمریکا ناخواسته عبارت بازیابی کیف پول یک مظنون را منتشر کرد + ویدئو

پلیس آمریکا ناخواسته عبارت بازیابی کیف پول یک مظنون را منتشر کرد + ویدئو

بحران سقوط صرافی FTX به بسیاری از سرمایه‌گذاران یادآوری کرد که استفاده از کیف پول‌های غیرامانی مطمئن‌‌ترین راه نگهداری بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال است. حالا، پس از انتشار ناخواسته عبارت بازیابی کیف پول یک مضنون توسط پلیس آمریکا، بحث‌ها در مورد خطرات شیوه‌های مختلف ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال دوباره داغ شده است.

به گزارش کوین تلگراف، یک ویدئوی پربیننده در توییتر، دو افسر پلیس را نشان می‌دهد که در حال جستجوی خودروی یک مظنون، تکه‌هایی کاغذ پیدا می‌کنند. مشخص می‌شود که مظنون به استفاده از کیف پول‌های غیرامانی اعتقاد زیاده داشته است؛ زیرا پس از بازکردن کاغذها، عبارت بازیابی کیف پول او که بر روی کاغذی نوشته شده بود، ناخواسته افشا می‌شود. یک روش محبوب برای جلوگیری از افشای آنلاین اطلاعات.

پس از ثبت این اتفاق توسط دوربین‌ نصب‌شده بر روی لباس افسر پلیس، عبارت بازیابی کیف پول این مظنون دیگر به اطلاعات‌عمومی تبدیل می‌شود.

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس، پس از دیدن این ویدئو  به سرمایه‌گذاران در مورد یادگیری خطرات روش‌های مختلف موجود برای ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال هشدار داد. او گفت:

من طرفدار انتخاب آزاد هستم. آزادانه از هر روشی که دوست دارید برای نگهداری ارزهای دیجیتال خود استفاده کنید. اما خطرات هر روش را نیز بیاموزید.

این ویدیو باعث ایجاد بحث‌هایی در مورد بهترین روش ذخیره‌سازی عبارات بازیابی کیف پول شد، که به نظر می‌رسد حفظ‌کردن آن باشد. در حالی که ایده به‌خاطرسپردن عبارت بازیابی، یک ترکیب ۱۲ یا ۲۴ کلمه‌ای منحصربه‌فرد، بی‌خطر به نظر می‌رسد؛ ژائو خاطرنشان کرد که مسئله انتقال آن به دیگری (در صورت وقوع حادثه) و فراموشی، دو مورد از بزرگ‌ترین ایرادات شیوه ذخیره‌سازی اطلاعات مهم در مغز هستند.

دستگیری سم بنکمن فرید، مدیرعامل سابق صرافی FTX به اتهام سوءاستفاده از سرمایه مشتریان به‌عنوان زنگ خطری برای بازنگری در استراتژ‌ی‌های ذخیره‌سازی بلندمدت ارزهای دیجیتال تلقی شد.

در حالی که اولین واکنش کاربران خارج‌کردن دارایی‌های خود از صرافی‌های ارز دیجیتال بود، مدیر‌عامل‌های این صرافی برای برای اطمینان‌بخشیدن به ایمنی دارایی‌های سرمایه‌گذاران پیش قدم شدند؛ صرف نظر از اینکه آن‌ها قصد دارند ارزهای دیجیتال خود را کجا ذخیره کنند.

در سوی مقابل این طیف، ری یوسف، مدیرعامل صرافی ارز دیجیتال پکسفول، از ایده ذخیره‌کردن بیت کوین در کیف پول‌های غیرامانی پشتیبانی کرد. او قول داد تا هر هفته به سرمایه‌گذاران خروج دارایی‌هایشان از صرافی‌ها را یادآوری کند.

وی خاطرنشان کرد:

مسئولیت من، تنها کمک و خدمت به شماست. به‌همین دلیل است که امروز به همه کاربران خود پیام می‌دهم تا بیت کوین‌هایشان را  به کیف پول‌های غیرحضانتی منتقل کنند. شما نباید پس‌انداز خود را در پکسفول یا هر صرافی نگه دارید و فقط مقداری که در صرافی نگه دارید که با آن معامله می‌کنید.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

4 دیدگاه
مهراب
مهراب
1 سال قبل

من روی گوگل درایو توی یه فایل ذخیرش کردم 5 کا تترم توش دارم خیلی وقته هستش مشکلی پیش نیومده تا الان

Tami
Tami
1 سال قبل

<b>b:بنا به تجربه<b>
<b>b:کلمات کلیدی را در یادداشت گوشی خود ننویسید بسیاری از برنامه ها دسترسی به یادداشت گوشی شما دارند.<b>
<b>b:کلمات کلیدی را به ایمیل خود نفرستید و نگه ندارید.دسترسی به ایمیل شما یعنی رفتن دارایی شما.<b>
<b>b:کلمات کلیدی را در فایل وورد یا تکست با نام مشخص در لپ تاپ ذخیره نکنید.<b>
<b>b:کلمات کلیدی را روی کاغذ ظریف و در جای مستعد به دیده شدن یا رطوبت یا اسیب دیدن ننویسید.<b>
<b>b:راه پیشنهادی<b>
<b>b:کلمات کلیدی را روی کاغذ بنویسید و دوطرف آنرا چسب نوار بزنید(شاید خنده دار باشد اما گاهی همان تکه کاغذ ممکن است چند میلیارد ارزش داشته باشد).<b>
<b>b:اگر قصد نگه داری کلمات کلیدی در لپ تاپ دارید. فایل تکست یا وورد را با نرم افزار فشرده کنید و نام گمراه کننده برای ان تعیین کنید و در درایوی به جز درایو سیستم عامل نگه دارید.<b>
<b>b:در کل به این دقت کنید نگه داشتن کلمات کلیدی روی هارد یا حافظه گوشی خطر از کار افتادن دستگاه، سوختن هارد، سرقت و... را بدنبال دارد. <b>

خسرو خانXOSROV-XAN
خسرو خانXOSROV-XAN
1 سال قبل

بهترین روش، نوشتن عبارات بازیابی بر روی کاغذه ولی باید ترتیبش رو عوض کرد.
مثلا از آخر به اول بنویسی.
یا مثلا به جای دوازده کلمه از خودت سه کلمه اضافه کنی ولی بدونی که این سه کلمه رو در ابتدا یا انتهای اون دوازده کلمه آوردی یا مثلا در وسط.

پدرام جوان
پدرام جوان
1 سال قبل

اینکار اشتباه هست من تجربه اش دارم
مشکل چی بود ؟
بعد حدود یکسال کلا یادم رفت
خنده داره اما حتی ترتیبش فراموش کردم
از انتها به ابتدا بود در وسط یا انتهای عبارت کلمه ای اضافه کردم یا حرفی یا یکی از کلمات اضافه کردم یا ....

هر ترکیبی که به ذهنم میرسید انجام دادم نتونستم کیف پول بازیابی کنم چند صد دلار توش بود از دست دادمشون (باز خوبه زیاد نبود)
همین تجربه من میتونه صدها میلیون یا میلیاردها تومان پول کسی نجات بده و طرف با این روش سرمایه اش به خطر ندازه