atlasarzdigital

احساس نیاز به کریپتو: جریمه 650 میلیون دلاری برای مستر کارت به دلیل کارمزدهای بالا !

احساس نیاز به کریپتو: جریمه 650 میلیون دلاری برای مستر کارت به دلیل کارمزدهای بالا !

شرکت بزرگ پرداخت‌ و صادرکننده کارت‌های اعتباری بین‌المللی، به دلیل دریافت کارمزدهای بالا به 650 میلیون دلار جریمه محکوم شد.

یکی از عوامل محرک ابتدایی که در پشت پرده‌ی پذیرش ارزهای دیجیتال این است که بتوانیم خودمان را از هزینه‌های گزاف بانکی و هزینه‌های مرتبط با کارت‌های اعتباری برهانیم. اخبار امروز حاکی از آن است که به‌تازگی اتحادیه‌ی اروپا شرکت مستر کارت را به دلیل افزایش کارمزد، مبلغ 650 میلیون دلار جریمه کرد و این خبر سندی بر مطلب گفته شده است.

احساس نیاز به کریپتو: جریمه 650 میلیون دلاری برای مستر کارت به دلیل کارمزدهای بالا !

به گزارش وال‌استریت ژورنال (WSJ)، کمیسیون اروپا، شرکت کارت اعتباری مستر کارت را به دلیل نقض قوانین ضد انحصار با افزایش ساختگی کارمزد پرداختی درگاه که برای خرده‌فروشان و مصرف‌کنندگان افزایش قیمت تمام شده را در پی داشته است، 570 میلیون یورو (در حدود 650 میلیون دلار) جریمه کرد.

یکی از قانون‌گذاران اروپایی در کمسیون اروپا تصریح کرد که شرکت مستر کارت اجازه جستجوی نرخ‌های پایین‌تر در دیگر کشورها را به خرده فروشان نداده است. این امر سبب شد تا رقابت برون مرزی محدود شود و افزایش قیمت را برای مشتریان و خرده‌فروشان رقم بزند.

مارگارت وستاگر (Margrethe Vestager)، مقام ارشد کمیسیون اروپا در امور رقابت‌های بازرگانی، چنین اذعان داشت که:

اقدامات شرکت مستر کارت با سد کردن راه بازرگانان در قبال گشتن به دنبال شرایط بهتری که امکان داشت بانک‌های دیگر اعضای اتحادیه ارائه دهند، به‌طور ساختگی هزینه‌های پرداختی کارت‌ها را افزایش داد و باعث ضرر رساندن به مصرف‌کنندگان و خرده‌فروشان اتحادیه‌ی اروپا شد.

شرکت مستر کارت در طی تلاش برای شانه خالی کردن از زیر مسئولیت‌ها گفت که این عمل را متوقف کرده است و بدون هیچ بحثی این جریمه را متقبل خواهد شد. این شرکت اظهار داشت:

این تصمیم تنها در قبال فعالیت‌های پیشین گرفته شده است و تنها به یک دوره زمانی کمتر از دو سال مربوط شده و فعالیت‌های تجاری کنونی شرکت نیازی به اصلاح ندارند.

احساس نیاز به کریپتو: جریمه 650 میلیون دلاری برای مستر کارت به دلیل کارمزدهای بالا !

این اولین بار نیست که شرکت‌های ارائه دهنده کارت‌های اعتباری شناخته‌شده به دلیل دریافت کارمزد بالا به دردسر میافتند. در سپتامبر سال گذشته ویزا کارت و مستر کارت جز شرکت‌هایی آمریکایی بودند که با پرداخت 6.2 میلیارد دلار جریمه برای کارمزدهای کارت‌های اعتباری موافقت کردند.

شرکت پی‌پل نسبت به دیگر شرکت‌های فعال، زمان انتقال کندتر و کارمزد دریافتی بیشتری دارد و این دلیل خوبی برای استفاده نکردن از این درگاه پرداختی و در عوض، انتخاب ارزهای دیجیتال است.

منبع: ethereumworldnews
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه احساس نیاز به کریپتو: جریمه 650 میلیون دلاری برای مستر کارت به دلیل کارمزدهای بالا ! ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x