لیست بهترین بازی های کریپتویی در سال ۲۰۲۴

لیست بهترین بازی های کریپتویی در سال ۲۰۲۴

بازی های کریپتویی یا بازی های Play to Earn که به اختصار P۲E نامیده می‌شوند، بازی‌هایی هستند که بازیکن در ازای انجام آنها درآمدی به شکل توکن ارز دیجیتال به دست می‌آورد. در این مطلب قرار است با ۱۰ مورد از بهترین بازی‌های کریپتویی و بلاک چینی آشنا شویم.

بهترین بازی‌های کریپتویی در سال ۲۰۲۴ را می‌توان در لیست زیر خلاصه کرد:

  • اکسی اینفینیتی (Axie Infinity)
  • اوریویوم (Orivium)
  • ایلوویوم (Illuvium)
  • سندباکس (The Sandbox)
  • الین ورلدز (Alien Worlds)
  • استار اطلس (Star Atlas)
  • دیسنترالند (Decentraland)

بازی بلاک چینی چیست؟

بازی بلاک چینی که عموماً‌ با عنوان بازی‌های کریپتویی یا بازی برای کسب درآمد (P2E) شناخته می‌شوند‌، بازی‌هایی هستند که کاربران با صرف زمان در آنها می‌توانند آیتم‌ها و مواردی را به شکل توکن و NTF‌ دریافت کنند و آنها را با پول واقعی خرید و فروش و معامله کنند. این بازی‌ها پس از سروصدایی که صنعت گیمفای (GameFi) و وب ۳ به راه انداخت بر سر زبان‌ها افتادند.

بیشتر بخوانید: وب ۳ چیست؟

بازی‌های درآمدزا فرصت‌هایی عالی هم برای توسعه‌دهندگان بازی و هم برای گیمرها هستند و امکان تعامل و کسب سود را برای هر دو گروه فراهم می‌کنند. شرکت‌ها پلتفر‌م‌هایی را طراحی می‌کنند که بازیکنان می‌توانند در آن‌ها بازی کنند و بازی خود را توسعه دهند و معامله کنند و بازیکنان هم در ازای مشارکت خود درآمد به‌دست آورند.

بیشتر بخوانید: NFT یا توکن غیرمثلی چیست؟

چطور از بازی درآمد کریپتویی داشته باشیم؟

روش‌های کسب درآمد از بازی‌های بلاک چینی و P۲E زیاد است. در برخی بازی‌ها مثل موتودکس (MotoDEX) شما می‌توانید با مسابقه‌دادن و بازی‌کردن مستقیم کسب درآمد کنید و توکن بگیرید.

در برخی دیگر از بازی‌ها مثل اکسی اینفینیتی شما آیتم‌های داخل بازی را می‌فروشید و درآمد کسب می‌کنید. این آیتم‌ها عموماً به‌شکل NFT در اختیار شما قرار می‌گیرد و می‌توانید آنها را در بازارهای ثانویه خرید و فروش کنید.

در بعضی بازی‌ها هم شما زیرساخت‌های بازی را معامله می‌کنید. مثلاً در پلتفرم‌هایی مثل دیسنترالند (Decentraland) و سندباکس (Sandbox) می‌توانید زمین بخرید و سپس آنها را به کسانی که می‌خواهند روی زمین بازی بسازند اجاره دهید.

بیشتر بخوانید: گیمفای (GameFi) چیست؟

بهترین بازی‌های کریپتویی و بلاک چینی Play2Earn

در جدول زیر ۱۰ مورد از بهترین بازی‌های بلاک چینی را مشاهده می‌کنید. در مواردی که گزینه «نیاز به سرمایه اولیه» وجود دارد، منظور خرید توکن NFT یا یک توکن خاص است.

نام بازیبلاک چینپلتفرم‌های پشتیبانی‌شدهوضعیت پروژهنیاز به سرمایه اولیه
اکسی اینفینیتی (Axie Infinity)اتریوم و رونینویندوز، اندروید و iOSمنتشرشدهدارد
رادیکال چس (Radical Chess)بایننس اسمارت چینمک و ویندوزبتا (BETA)دارد
اوریویوم (Orivium)ایمیوتبل ایکسمک و ویندوزدر حال توسعهدارد
ایلوویوم (Illuvium)ایمیوتبل ایکس و اتریوممک و ویندوزبتا (BETA)ندارد
فارمرلند (FarmerLand)ایمیوتبل ایکس و اتریوم تحت وب و اندرویدپیش فروشدارد
سندباکس (The Sandbox)پالیگان و اتریومویندوز و تحت وببتا (BETA)دارد
الین ورلدز (Alien Worlds)اتریوم و بایننس چینتمام پلتفرم‌هامنتشرشدهندارد
استار اطلس (Star Atlas)سولاناویندوزآلفا (ALPHA)ندارد
موتودکس (MotoDEX)پالیگان، نیر و ایاستحت وببتا (BETA)ندارد
دیسنترالند (Decentraland)اتریومتحت وبمنتشرشدهندارد

اکسی اینفینیتی (Axie Infinity)

در اکسی اینفینیتی (AxieInfinity.com)، بازیکنان ابتدا موجوداتی به نام اکسی (Axie) را می‌خرند و پرورش می‌دهند و سپس آن‌ها را با یکدیگر وارد مبارزه می‌کنند تا ارز دیجیتال پاداش بگیرند. گفته می‌شود که این بازی از پوکمون (Pokemon) الهام گرفته است؛ چراکه در این بازی نیز بازیکنان از اکسی‌های خود مثل حیوان خانگی مراقبت می‌کنند.

گیم پلی بازی اکسی اینفینیتی

ازآن‌جاکه هریک از اکسی‌ها دارایی منحصربه‌فردی هستند، یکی از روش‌های اصلی کسب درآمد از این بازی، خریدوفروش اکسی‌ها به‌صورت NFT است. در‌حال‌حاضر، یکی از اکسی‌ها به نام انجل (Angel) که در سال ۲۰۲۰ به قیمت ۳۰۰ اتر فروخته شد، عنوان گران‌ترین اکسی را ازآنِ خود کرده است.

اوریویم (Orivium)

اوریویم اولین بازی رایگان و Play to Earn‌ است که روی شبکه آربیتروم ایجاد شده است. توکن این بازی ORIUM‌ نام دارد و روی شبکه لایه دوم آربیتروم کار می‌کند.

لیست بهترین بازی های بلاک چینی در سال ۲۰۲۴؛ مطمئن‌ترین‌های P2E‌ را بشناسید!

اطلاعات زیادی ارتباط با این بازی در دست نیست و در حال حاضر در مراحل توسعه قرار دارد. پیش‌بینی‌ها در ارتباط با اوریویم نشان می‌دهد که در زمان عرضه سروصدای زیادی به پا خواهد کرد.

ایلوویوم (Illuvium)

ایلوویوم (Illuvium.io) در حال حاضر یکی از بهترین بازی های کریپتویی است. ایلوویوم فقط یک بازی نیست، بلکه یک دنیای مجازی پویا و پر جنب و جوش است. در این دنیا، شما می‌توانید با دیگر بازیکنان تعامل داشته باشید، به عضویت انجمن‌ها و گروه‌های مختلف دربیایید و در ساختن آینده این بازی نقش‌آفرینی کنید.

لیست بهترین بازی های بلاک چینی در سال ۲۰۲۴؛ مطمئن‌ترین‌های P2E‌ را بشناسید!

بازی Illuvium با استفاده از فناوری بلاک چین، امکان مالکیت واقعی دارایی‌های دیجیتال را برای شما فراهم می‌کند. ایلوویال‌ها و سایر آیتم‌های بازی به عنوان توکن‌های NFT ثبت می‌شوند و شما می‌توانید به طور کامل آنها را کنترل و مدیریت کنید.

دیسنترالند (Decentraland)

دیسنترالند (Decentraland.org) یکی از جهان‌های مجازی ساخته‌شده روی بلاک چین اتریوم محسوب می‌شود که به‌سرعت در حال رشد است. از این بازی بارها به‌عنوان نسخه اولیه متاورس (جهان مجازی) یاد شده است. توکن مانا با نماد MANA ارز دیجیتال اصلی این بازی به‌شمار می‌رود. امکان خرید مانا یا توکن دیسنترالند تقریباً در تمام صرافی‌های مشهور و معتبر وجود دارد.

لیست بهترین بازی های بلاک چینی در سال ۲۰۲۴؛ مطمئن‌ترین‌های P2E‌ را بشناسید!

اصلی‌ترین منبع درآمد گیمرها در دیسنترالند خریدوفروش زمین‌های مجازی است که نمادشان LAND است. هر قطعه زمین مجازی در دیسنترالند ۱۶ متر در ۱۶ متر وسعت دارد و به‌صورت توکن غیرمثلی مبتنی‌بر استاندارد ERC-۷۲۱ ایجاد شده است. درمجموع، ۹۰,۰۰۰ قطعه زمین در این بازی وجود دارد.

بیشتر بخوانید: متاورس (Metaverse) چیست؟

سندباکس

وقتی صحبت از بهترین بازی بلاک چینی و کریپتویی می‌شود، بازی سندباکس (Sandbox.game) جزو اولین گزینه‌هاست. این بازی نیز مانند دیسنترالند مبتنی‌بر ساخت جهانی مجازی برای مشارکت مردم و تجارت حین بازی است. در این جهان مجازی، ۱۶۶,۰۰۰ قطعه زمین مجازی به‌صورت توکن غیرمثلی روی بلاک چین اتریوم وجود دارد. مالکان این زمین‌ها می‌توانند روی آن‌ها بازی و موزه مجازی و دیگر محتواهای خلاقانه‌‌شان را بسازند.

لیست بهترین بازی های بلاک چینی در سال ۲۰۲۴؛ مطمئن‌ترین‌های P2E‌ را بشناسید!

علاوه‌براین،‌ بازیکنان می‌توانند همه این‌ها را با استفاده از توکن سندباکس (SAND) خریدوفروش کنند. سندباکس ابزار دیگری به نام «بازی‌ساز سندباکس» (Sandbox Game Maker) نیز در‌اختیار کاربران قرار می‌دهد که می‌توانند با استفاده از آن، بازی مخصوص خود را بسازند.

استار اطلس

در گوشه‌ای دیگر از دنیای بازی‌های بلاک چینی، جهان استار اطلس (Staratlas.com) قرار دارد. این بازی درآمدزا که روی بلاک چین سولانا (Solana) ساخته شده، نمایی مجازی از منظومه‌هاست و محور اقتصادش کاوش‌های فضایی است. بازیکنان استار اطلس با خریدوفروش اقلامی مثل سفینه فضایی و زمین‌های مجازی در سیاره‌‌ها و کهکشان‌های مختلف و مشارکت در کارهایی مثل استخراج از معادن و تجارت و اکتشاف درآمد کسب می‌کنند.

لیست بهترین بازی های بلاک چینی در سال ۲۰۲۴؛ مطمئن‌ترین‌های P2E‌ را بشناسید!

همه این فعالیت‌ها با دو ارز دیجیتال بومی این بازی انجام می‌شود: یکی توکن استار اطلس (ATLAS) که ارزی تورمی برای مبادله دارایی‌های داخل بازی محسوب می‌شود و دیگری توکن استار اطلس دائو (POLIS) که ارزی با عرضه ثابت است. هرچه مشارکت بازیکنان در بازی استار اطلس بیشتر باشد، پول بیشتری هم به‌دست می‌آورند.

الین ورلدز (Alien Worlds)

الین ورلدز (Alien Worlds) یک بازی متاورسی مبتنی بر بلاک چین است که در آن شما به عنوان یک کاوشگر فضایی، پا به دنیایی ناشناخته و پر رمز و راز می‌گذارید. در این بازی، شما می‌توانید سیارات مختلف را کاوش کنید، با موجودات فضایی دوستانه و دشمنان خطرناک روبرو شوید و به دنبال منابع ارزشمندی مانند Trilium بگردید.

بازی‌های بلاک چینی تلگرام و تون (TON)

یکی از بهترین فرصت‌هایی که برای کسب درآمد از بازی‌های بلاک چینی و کریپتویی وجود دارد، استفاده از بازی‌های روی شبکه تلگرام یا تون (TON) است. در حال ۲ ربات برای کسب درآمد در تلگرام وجود دارد:

در این ۲ ربات هر روز با چرخاندن چرخ شانس می‌توانید برنده جایزه‌های مختلف شوید. مثلاً اگر شانس‌تان خوب باشد در پلی دک می‌توانید تلگرام پریمیوم ۳ ماهه برنده شوید.

در ربات گیمی هم با هر بار چرخاندن چرخ شانس می‌توانید تا ۱۰۰ تن کوین، جایزه ببرید. البته فراموش نکنید که داستان انقدرها هم ساده نیست!

درآمد روزانه بازی‌های کریپتویی چقدر است؟

بسته به بازی‌ای انتخابی شما و مدل درآمدزایی بازی، درآمد روزانه شما هم متغیر خواهد بود. مثلاً به طور میانگین شما می‌توانید به ازای هر دستگاهی که اکسی اینفینیتی دارد ۵ تا ۱۰ دلار درآمد داشته باشید. بازیکنان همچنین می‌توانند از فارم SLP درآمدی بین ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در ماه داشته باشند.

توکن‌هایی هم که بازی در اختیار شما می‌گذارد متفاوت است. برخی از توکن‌ها را نمی‌شود معامله کرد و تنها راه کسب درآمد شما، استیک‌کردن توکنی است که از بازی به دست آورده‌اید.

بیشتر بخوانید: استیکینگ (Staking) چیست؟

برای نمونه، گیمری فیلیپینی به نام جان آرون راموس (John Aaron Ramos) مدعی شده است فقط با درآمدی که از بازی اکسی اینفینیتی به‌دست آورده، دو خانه خریده است. چنین درآمدی از بازی اکسی اینفینیتی سبب شده است تا آن را در فهرست بهترین بازی‌های بلاک چینی خود قرار دهیم.

پاداش‌های درون‌ بازی

بازی‌های بلاک چینی که از روش پاداش درون‌‌ بازی استفاده می‌کنند، به گیمرها امکان می‌دهند از فعالیت‌هایی که حین بازی در آن‌ مشارکت می‌کنند، درآمد به‌دست آورند. این یعنی هرچه بیشتر بازی کنید، ارز دیجیتال بیشتری ازآنِ خود می‌کنید.

بازی لایت‌نایت (Lightnite) نمونه‌ای از بازی‌های با پاداش درون‌‌ بازی است. در لایت‌نایت که ازجمله بازی‌های جنگی چندنفره است، بازیکنان در مسابقه مرگ مشارکت و در ازای کشتن حریفان، بیت کوین دریافت می‌کنند. پس از پایان بازی، گیمر می‌تواند مقدار بیت کوینی را که پاداش گرفته است، به یکی از کیف پول‌های مبتنی‌بر شبکه لایتنینگ منتقل کند.

بیشتر بخوانید: شبکه لایتنینگ بیت کوین چیست؟

خریدوفروش توکن‌های NFT

خریدوفروش و معامله توکن‌های غیرمثلی یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد از بازی‌های بلاک چینی است. این روش برای بسیاری از گیمرها آشناست؛ چراکه در بازی‌های قدیمی نیز باید اقلامی مثل سلاح و قدرت را برای استفاده آواتارشان در بازی می‌خریدند.

اقلام مذکور در بازی‌های بلاک چینی هم وجود دارند، با این تفاوت که در این بازی‌ها می‌توان با به‌دست‌آوردن و فروختن آن‌ها کسب درآمد کرد. از این گذشته معامله این اقلام در خارج از فضای بازی هم امکان‌پذیر است.

بازی‌هایی مثل اکسی اینفینیتی و دیسنترالند (Decentraland)، ازجمله بهترین بازی‌های بلاک چینی، برای تسهیل خریدوفروش توکن‌های غیرمثلی خود از بلاک چین اتریوم استفاده می‌کنند. موجوداتی به نام اکسی و زمین‌هایی به نام لند (LAND) به‌ترتیب توکن‌های غیرمثلی اکسی اینفینیتی و دیسنترالند هستند که می‌توان آن‌ها را در بازارهای ثانویه و پلتفرم‌های خریدوفروش توکن غیرمثلی معامله کرد.

آینده بازی‌های بلاک چینی

آینده بازی های بلاک چینی روشن و پر از نوید است. این فناوری نوظهور پتانسیل عظیمی برای دگرگونی صنعت بازی را دارد و مزایای متعددی برای بازیکنان و توسعه دهندگان ارائه می دهد.

مالکیت واقعی دارایی های درون بازی

با استفاده از بلاک چین، بازیکنان مالکیت واقعی دارایی های درون بازی خود را به دست می‌آورند. این دارایی ها به عنوان توکن های ان‌اف‌تی ثبت می شوند که منحصر به فرد و قابل معامله در بازارهای آزاد هستند. این امر به بازیکنان آزادی و انعطاف پذیری بیشتری در نحوه استفاده و مدیریت دارایی های خود می دهد.

کسب درآمد از طریق بازی

بازی های بلاک چینی مدل جدیدی از Play to Earn را معرفی می‌کنند. در این مدل، بازیکنان می‌توانند با انجام بازی، ارزهای دیجیتال و NFTهای ارزشمندی را به دست آورند. این امر فرصتی جدید برای بازیکنان ایجاد می‌کند تا از طریق بازی کردن به طور بالقوه درآمد کسب کنند.

حاکمیت جامعه

با استفاده از بلاک چین، بازی ها می توانند به صورت غیرمتمرکز اداره شوند. این به معنای آن است که بازیکنان در تصمیم گیری‌های مربوط به آینده بازی نقش دارند. این امر به ایجاد جوامعی قوی‌تر و پایدارتر در بازی‌ها کمک می‌کند.

پرسش‌های متداول

آیا بازی‌های کریپتویی رایگان هستند؟

در حال بیشتر این بازی‌ها رایگان هستند. برای ورود به برخی بازی‌ها مثل اکسی، ابتدا باید توکن‌های NFT بخرید تا بتوانید با دیگران بازی کنید.

آیا GTA6 توکن دارد؟

نسخه جدید GTA یک بازی بلاک چینی نیست، ولی شایعات منتشرشده نشان می‌دهد که این بازی توکن دارد و می‌توان با آن کسب درآمد کرد.

آیا بازی های بلاک چینی صنعت بازی را دگرگون می‌کنند؟

با توجه به تأثیر گسترده بلاک چین و محبوبیت بازی‌های بلاک چینی این احتمال وجود دارد که این بازی‌ها انقلابی در صنعت گیمینگ ایجاد کنند.

جمع‌بندی

بازی‌های درآمدزا برای بسیاری از افراد، به‌ویژه در کشورهای در‌حال‌توسعه، منبع ارزشمندی برای درآمد هستند؛ به‌همین‌دلیل، تقاضای روزافزون مردم این کشورها برای آن‌ها وجود دارد. بازی با هدف کسب درآمد ایده جالب و ارزشمندی است که می‌خواهد در حوزه‌ای انقلاب کند که شاید تا پیش‌از‌این چندان به آن اهمیت داده نمی‌شد.

در سال‌های اخیر، کمتر با بازی‌هایی روبه‌رو بودیم که وقت بازیکنان را در نظر بگیرند و در ازای مشارکت، برایشان درآمدزا باشند. بااین‌حال، درباره بازی‌های بلاک چینی قضیه کاملاً متفاوت است.

این بازی‌ها کنترل کامل دارایی‌های درون بازی را در‌اختیار کاربران قرار می‌دهند و به آنان امکان می‌دهند که تنها از‌طریق بازی‌کردن، به درآمد مناسبی برسند. به‌همین‌دلیل، بسیاری معتقدند بازی‌های بلاک چینی آینده صنعت بازی هستند.

در این مطلب، بهترین بازی های بلاک چینی را به شما معرفی کردیم تا از این بازار آینده‌دار عقب نمانید. بدیهی است که این تازه شروع راه است و مسلماً هرچه رقابت در این فضا بیشتر شود، فرصت‌های بیشتری هم پدیدار می‌شوند و گزینه‌های متنوع‌تری پیش روی بازیکنان قرار می‌گیرند.

باید منتظر بود و دید که هم‌زمان با پیشرفت فناوری بلاک چین و افزایش محبوبیت بازی‌های درآمدزا، چه بازی‌های جدید و فرصت‌های دیگری در این فضا ظهور خواهند کرد و چه رقبایی برای بازی‌های محبوب فعلی پا به عرصه خواهند گذاشت.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

20 دیدگاه
مرضیه صمیمی فرد
مرضیه صمیمی فرد
10 ماه قبل

بازی غیرمتمرکز بلاک چینی asid online وب ۳ را از قلم انداختید ! به نظرم درآمد زایی گیمرهای واقعی و تخصصی با بازی هایی که قراردادهوشمند دارند و خودکار هستن تضمین میشه.

mamali
mamali
1 سال قبل

ی سوال از نویسنده گرامی از چه سنجشی استفاده کردید که این بازی ها معرفی کردید؟

mamali
mamali
1 سال قبل

اول برید ببینید سر بازی ها که دوسال پیش ترند شدن چی اومده بعد سرمایه خودتون رو بندازید تو آب

مهرداد دائی
مهرداد دائی
2 سال قبل

سلام نمادهای این بازیها چیه چون مثلا sand که میزنی چندین بازی میاد که نمی دونم کدومه ممنون میشم نمادهاشون رو بزارین و تو گوگل پلی هستش یا نه؟

وحید
وحید
2 سال قبل

سلام. دوستان لطفا بازی هایی رو معرفی کنید که موقع ثبت نام و ورود بهشون هزینه ای دریافت نمیکنن و به صورت رایگان میتونیم شروع به بازی و کسب درامد داشته باشیم

احسان محسن پور
احسان محسن پور
2 سال قبل

بازی‌هایی مثل Ccar و bomb crypto هم عالی هستن

محمد صفاییان
محمد صفاییان
2 سال قبل

سلام و عرض ادب بازیهای رایگان هم هست؟

علی
علی
2 سال قبل

سلام عزیزم چرا ک ن بازی رایگانم هستش میتونین با حالت رایگان درآمد داشته باشین تا بتوانین بیشتر سود کنین

عسل
عسل
2 سال قبل
پاسخ  علی

اسمشونو لطف میکنین

طاها
طاها
2 سال قبل
پاسخ  علی

چه بازی هایی هست

مهدی
مهدی
2 سال قبل

خیر باید سرمایه گذاری کنید

نیما
نیما
2 سال قبل
پاسخ  مهدی

اتفاقا هست . گادز آنیند و crazy defense نیاز به سرمایه اولیه ندارند

اسد اسدی
اسد اسدی
2 سال قبل

میشه اموزش کامل بازی ها رو بذارید ؟ صفر تا صد یه بازی رایگان رو بگید

Elyas
Elyas
2 سال قبل

بسیار عالی

پویا
پویا
2 سال قبل

raca