پیتر برنت: قیمت بیت کوین ظرف ۳ سال به اوج جدیدی می‌رسد، اما پیش از آن تا ۱۳هزار دلار پایین خواهد آمد

پیتر برنت: قیمت بیت کوین ظرف ۳ سال به اوج جدیدی می‌رسد، اما پیش از آن تا ۱۳هزار دلار پایین خواهد آمد

پیتر برنت (Peter Brandt)، معامله‌گر کهنه‌کار و تحلیلگر بازارهای مالی، عقیده دارد سیاست‌های سخت‌گیرانه فدرال رزرو باعث خواهد شد بیت کوین در چند سال آینده به روند فعلی خود ادامه دهد. او فکر می‌کند قیمت بیت کوین پیش از شروع روند صعودی و رسیدن به یک اوج قیمتی جدید احتمالاً تا محدوده ۱۳٬۰۰۰ دلار کاهش خواهد یافت.

پیتر برنت، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت معاملاتی فکتور ال‌ال‌سی (Factor LLC)، روز دوشنبه در مصاحبه‌ای با کوین دسک گفت که قیمت بیت کوین در حال حاضر راکد است و احتمالاً تا یک سال و نیم آینده نیز همین ‌طور خواهد بود؛ البته پس از گذشت این دوره در نهایت به اوج‌های قیمتی تازه‌ای خواهد رسید.

برنت گفته است:

قیمت جایی بین ۱۷٬۰۰۰ دلار تا ۲۳٬۰۰۰ دلار در نوسان خواهد بود… فکر می‌کنم بیت کوین در یک مقطع زمانی، احتمالاً اوایل سال آینده [میلادی]، به پایین‌ترین سطح خود خواهد رسید؛ اما پس از آن نیز انتظار ندارم قیمت در یکی دو سال آینده رشد کند.

قیمت بیت کوین روز دوشنبه در محدوده ۱۹٬۲۰۰ دلاری در نوسان بود و در بیش از دو هفته گذشته زیر ۲۰٬۰۰۰ دلار باقی مانده است.

این معامله‌گر تکنیکال برجسته که از دهه ۱۹۷۰ وارد این کسب‌وکار شده، پیش‌بینی کرده است که ۳۲ ماه طول می‌کشد بیت کوین به رکورد تاریخی جدید قیمت خود برسد. برنت گفته است تا آن زمان انتظار دارد که ارزش بزرگترین ارز دیجیتال بازار تا مرز ۱۳٬۰۰۰ دلار کاهش یابد.

سیاست سخت‌گیرانه افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) برای مهار نرخ بالای تورم در سال جاری، قیمت بیت کوین را تحت فشار قرار داده است. معامله گران و سرمایه‌گذاران در تمامی بازارها منتظر نشست بعدی کمیته سیاست پولی این سازمان، کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) هستند. بر اساس داده‌های بورس کالای شیکاگو از قراردادهای آتی صندوق سرمایه فدرال، وال‌استریت انتظار دارد که شاهد چهارمین افزایش متوالی ۰.۷۵ واحد درصدی نرخ بهره در ماه نوامبر (آبان) و پس از آن نیز احتمالاً افزایش این نرخ به میزانی نسبتاً کمتر در ماه‌های بعد باشد.

با این حال، برنت گفت تصور نمی‌کند سرعت رشد نرخ بهره به این زودی کاهش یابد و انتظار افزایش ۰.۷۵ واحد درصدی نرخ بهره در ۲ نوامبر (۱۱ آبان) و به‌دنبال آن یک افزایش ۰.۷۵ واحد درصدی دیگر در ۱۴ دسامبر (۲۳ آذر) را خواهد داشت.

او دراین‌باره گفته است:

فکر می‌کنم فدرال رزرو می‌داند تورم مخرب است. این بانک باید اعتبار خود را دوباره به‌ دست آورد و تصور می‌کنم برای انجام این کار باید نرخ تورم را به حداقل ۴درصد کاهش دهد.

گفتنی است آخرین نرخ تورم سالانه ایالات متحده در ماه سپتامبر (شهریور) ۸.۲درصد اعلام شده بود.

هم‌بستگی بیت کوین با بیت کوین!

بیت کوین به‌عنوان یک دارایی ریسک‌پذیر شناخته می‌شود که نشانه‌ای از تمایل بازار به پذیرش ریسک است. البته، با اینکه آشفتگی در بازارهای سنتی ادامه یافته، بیت کوین در مقایسه با بازار سهام شاهد نوسانات کمتری بوده است. در همین حال، هم‌بستگی بیت کوین و طلا که در زمان نوسانات بازار به‌عنوان یک دارایی امن در نظر گرفته می‌شود، به بالاترین سطح خود در بیش از یک سال گذشته رسیده است.

با این حال، برنت انتظار دارد که ارزش بیت کوین از هر چیزی که در بازارهای دیگر رخ می‌دهد جدا شود.

او می‌گوید «بیت کوین در نهایت با بیت کوین هم‌بسته خواهد شد».

برخلاف روایت کنونی که سرنوشت بیت کوین را به تمایل برای حضور در بازار پرریسک گره زده، برنت عقیده دارد که این ارز دیجیتال، طی ۱۰ سال آینده در نهایت به ابزاری برای ذخیره ارزش تبدیل خواهد شد.

error in loading comments. please attention