برداشت بیت کوین از صرافی‌ها به بالاترین میزان از سال ۲۰۱۸ رسید

برداشت بیت کوین از صرافی‌ها به بالاترین میزان از سال ۲۰۱۸ رسید

ذخایر صرافی‌ها در حالی به کمترین میزان خود طی ۱۸ ماه گذشته رسیده‌‌اند که استخراج‌کنندگان با وجود کاهش درآمد پس از هاوینگ به فروش بیت کوین‌های خود ادامه می‌دهند.

به گزارش کوین تلگراف، داده‌های جدید ۱۰ روز پس از هاوینگ نشان می‌دهند که بیت کوین به علت موج جدید فروش از سوی استخراج‌کنندگان، در رسیدن دوباره به نرخ ۱۰,۰۰۰ دلار ناکام مانده است.

طبق آمار ارائه‌شده از منبع نظارتی کریپتوکوانت (CryptoQuant)، طی پنج روز گذشته جریان خروجی کوین از سوی استخرهای استخراج بیت کوین، جهشی ۶۰۰ درصدی داشته و از ۱,۰۶۶ بیت کوین به ۷,۴۲۶ بیت کوین در ۲۰ می (۳۱ اردیبهشت) رسیده‌ است.

این تغییرات مشابه تغییراتی هستند که یک هفته پیش از هاوینگ در ۱۱ می نیز مشاهده شد، هنگامی که جریان خروجی و فروش کوین توسط استخراج‌کنندگان از حدود ۲,۱۰۰ بیت کوین به حدود ۵,۰۰۰ بیت کوین در ۱۰ می رسید.

داده‌های کریپتوکوانت همچنین حاکی از ارتباط بین افزایش فروش کوین از سوی استخراج‌کنندگان و روند نزولی قیمت بیت کوین هستند.

فروش هفته پیش از هاوینگ با افت بیش از ۱,۲۰۰ دلار قیمت بیت کوین در آن زمان مرتبط بود. این هفته نیز قیمت عملکردی منفی داشت و از ۹,۹۵۰ دلار در ۱۸ می (۲۹ اردیبهشت) به ۹,۲۷۴ دلار در زمان نگارش این مقاله رسیده است.

فروش مستمر می‌تواند تاثیری منفی بر رشد قیمت بیت کوین داشته باشد، روند صعودی را آهسته کند و بازار را در برابر پنج‌رقمی شدن قیمت مقاوم‌تر کند.

برداشت بیت کوین از صرافی‌ها به بالاترین میزان از سال ۲۰۱۸ رسید
نمودار یک‌ساله فروش واحدهای بیت کوین توسط استخرهای استخراج. منبع: CryptoQuant

در عین حال، علاوه بر موج فروش گسترده، صرافی‌ها نیز دستخوش تغییر شده‌اند. طبق آمار کریپتوکوانت، موجودی کل صرافی‌ها نه‌ تنها در ۱۲ مارس (۲۲ اسفند) و به‌هنگام سقوط قیمت بیت کوین به‌شکلی خیره‌کننده کاهش یافت، بلکه پس از آن و هنگامی که قیمت در حال اوج ‌گرفتن بود نیز به روند کاهشی خود ادامه داد.

روز چهارشنبه هفته گذشته، منابع بیت کوین در ۱۷ صرافی مهم در مجموع ۱.۱۸ میلیون دلار برآورد شد که کمترین میزان ثبت‌شده از نوامبر سال ۲۰۱۸ (آبان ۹۷) است. در آن زمان، بیت کوین به کف قیمت رسیده بود و ۳,۱۰۰ دلار معامله می‌شد.

برداشت بیت کوین از صرافی‌ها به بالاترین میزان از سال ۲۰۱۸ رسید
نمودار دوساله ذخایر صرافی‌های بیت کوین. منبع: CryptoQuant

کاهش علاقه به معاملات بیت کوین سیگنالی واضح در خصوص احساسات بازار ارائه می‌کند. این در حالی است که رابطه این تغییرات با عملکرد قیمت می‌تواند شرایط حال حاضر را در تضاد با رفتار قبلی بازار قرار دهد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
محمود
محمود
۴ سال قبل

دوستان من توی بایننس مقداری bitcoin دارم به نظرتون ممکنه مشکل پیش بیاد؟

ثریا
ثریا
۴ سال قبل
پاسخ  محمود

به نظر من ریسک نکن و به ولت امن منتقل کن شاید بینانسهم قربانی شد و ورشکستگیشا اعلام کنه

مسعود میرزایی
مسعود میرزایی
۴ سال قبل

دوستان اگر پولی یا سرمایه ایی در صرافی های ارز دیجیتال دارید از حساب صرافی سریعا برداشت و خارج کنید
نه تنها در ایران بلکه در کله دنیا مردم دنیا و جامعه ارز های دیجیتالی در حال خروج سرمایه های خود از صرافی های ارز دیجیتال هستند
بسیاری نهنگ های بازار سرمایه های خودشون و بیت کوین هاشون را از صرافی ها خارج کردند
چون مثله اینکه خبر هایی به گوششون رسید دیر بجنبید پولتون رفته مثله صرافی کریپتوپیا و خیلی صرافی های دیگر

شما هم برداشت کنید و به دوستان دیگر خودتان هم بگویید این موضوع حساس و مهم را خبر هایی در راه هست
شاید چند وقت دیگر بسیاری از صرافی ها ورشکست بشند و پول هاتون نابود بشه
در والت نگهدارید یا تبدیل کنید به پول حالا دلار یا غیره
با تشکر از ارز دیجیتال +++

Aidin
Aidin
۴ سال قبل

اگر همه چیز درحال فروش و کاهشه پس چرا قیمت بالا رفت؟ نباید میومد پایین؟

اس بی
اس بی
۴ سال قبل

این صرافی ها حقشون هست و باید به ورشکستگی گسترده در بازار به زودی برسند تا اصول بازار طبق یک اصل پیش بره
اینها اصول معیاری بازار را با شارلاتان گری اشتباه گرفتند
اصولا صراف یا اکسچنج بدین معنا و واقعیت هست که تبدیل کند و یک کمیسیون ریزی این وسط از معامله حالا چ فروش چ خرید یا چ تبدیل هست بگیرد
Exchange for Cash
اینکه صرافی بیاد از خودش کوین اسکم منتشر کنه بازار را دستکاری کنه آی سی او های کلاه برداری اجرا کنه
پروژه های مختلف بی اصول بلاک چینی اجرا کنند و غیره ذالک جز کلاهبرداری و جیب خالی کردن و ضربه به بازار چیزی پشتش نیست
و یا مثله بیت فینکس از خودش دلار بسازه به اسمه دلار تتر و همینطوری چاپ کنه بده بیرون و گند بزنه به بازار و مارکت عاقبتی در آینده جز ورشکستگی و مال باختگی کاربراش نداره
ذخایر را باید بانک ها و یا اتاق های کارگزار داشته باشند نه یک صراف این معیار اگر در کریپتو بود الان ما شاهد بازار با کیفیت تر و با نقدینگی بهتر بودیم
نه اینکه یک صراف بیاد با هزار نوع دود و کلک از ملت پول و بیت کوین بگیره و ذخیره کنه و هیچ کاری هم نکنه که جز ضرر و آسیب به بازار چیز دیگری نداره