متن لایحه نماینده جنجالی پاراگوئه لو رفت؛ خبری از پذیرش بیت کوین نیست!

متن لایحه نماینده جنجالی پاراگوئه لو رفت؛ خبری از پذیرش بیت کوین نیست!

متن لایحه قانونی ارائه شده توسط یکی از نمایندگان پارلمان پاراگوئه که وعده داده بود بیت کوین و ارزهای دیجیتال را وارد اقتصاد این کشور کند، ساعاتی پیش از رونمایی رسمی لو رفته است. این لایحه به جای آنکه بحث پذیرش بیت کوین را بررسی کند، بیشتر در مورد فعالیت‌های مربوط به استخراج و صرافی‌های ارز دیجیتال است.

به گزارش کریپتو نیوز، ایده این لایحه مربوط به کارلوس رخالا (Carlos Rejala)، نماینده حزب اقلیت مخالف هاگاموس (Hagamos) در پارلمان پاراگوئه است. او هنوز توضیحی در رابطه با نشت اطلاعات مربوط به این لایحه نداده است.

پس از آنکه نایب بوکله، رئیس‌جمهور السالوادور، اعلام کرد که قصد دارد بیت کوین را در کنار دلار به‌عنوان ارز قانونی این کشور معرفی کند، نماینده پارلمان پاراگوئه هم اعلام کرد که در حال تدوین قانونی مشابه برای پذیرش بیت کوین است.

رخالا اوایل این ماه هم پس از جلب حمایت فرناندو سیلوا فاچتی (Fernando Silva Facetti)، سناتور حزب رادیکال لیبرال، مجدداً به این لایحه اشاره کرده بود.

در تألیف این فایل لو رفته که با رمزگشایی به دست آمده است، شخص دیگری به نام فرناندو آریولا (Fernando Arriola) مشارکت داشته که ظاهراً یکی از مدیران شرکت استخراجی بی‌سی ماینینگ (BC Mining) است. همچنین گفته می‌شود که این لایحه توسط گروهی از شرکت‌های فعال در زمینه بلاک چین که «دفتر فینتک پاراگوئه» نام دارد هم پشتیبانی می‌شود.

متن این لایحه به جای آنکه بحث پذیرش بیت کوین را به‌عنوان یک ارز قانونی، مانند آن‌چه در السالوادور رخ داد بررسی کند، بیشتر شامل موضوعاتی مانند استخراج ارزهای دیجیتال و قانونی کردن آن در پاراگوئه با استفاده از سیستم صدور مجوز و اخذ مالیات از ماینرها است.

پیش‌نویس این لایحه شامل بندهای متعددی است که مسائلی مانند مبارزه با پول‌شویی با استفاده از ارزهای دیجیتال و تنظیم مقررات فعالیت صرافی‌ها را دربرمی‌گیرد. بندی در این لایحه وجود دارد که پیشنهاد می‌کند معاملات ارزهای دیجیتال کاملاً قانونی و آزاد شود. با این حال این لایحه هیچ اشاره مستقیمی به بیت کوین و یا دیگر ارزهای دیجیتال نکرده است.

در توییت اول رخالا مشخصاً به بیت کوین اشاره شده بود. او اواخر هفته گذشته هم با انتشار توییتی در رابطه با پیش‌نویس لایحه پذیرش بیت کوین، به‌طور مشخص به این ارز دیجیتال اشاره کرده بود.

نام فرناندو فاچتی در فهرست دست‌اندرکاران این لایحه ذکر نشده بود. به هر حال این لایحه در صورتی که همان نسخه اصلی باشد، باید ابتدا مرحله بازبینی کمیته مجلس را پشت سر بگذارد و قبل از ارائه به سنا در مجلس به رای گذاشته شود، جایی که حزب هاگاموس تنها ۲ نماینده دارد.

گفتنی است که رجالا پیش از این قول یک «سورپرایز بزرگ برای پاراگوئه و جهان» را داده بود و گفته بود که «اتفاق بزرگی» در راه است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
Re66za
Re66za
2 سال قبل

بهتر.

مهدی بدری بلقان
مهدی بدری بلقان
2 سال قبل

اول قانونی بعد پذیرش. البته قانونی کردنش هم برگ سبز بزرگی هست