ارزهای دیجیتال در نمودار بنیادی وضعیت بهتری نسبت به دوره‌های نزولی قبلی دارند

ارزهای دیجیتال در نمودار بنیادی وضعیت بهتری نسبت به دوره‌های نزولی قبلی دارند

دن مورهد، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری پنترا کپیتال در یک مصاحبه اخیر اعلام کرد که دیدگاه این شرکت نسبت به فضای کریپتو، بلند مدت است. او معتقد است که نمودار بنیادی بازار کریپتو هم اکنون در مسیر درستی قرار گرفته؛ بدان معنا که موسسات تا حد قابل توجهی در دارایی های دیجیتال سرمایه گذاری خواهند کرد.

بنیان گذار و مدیر عامل پنترا کپیتال – یک شرکت سرمایه گذاری مستقر در سان فرانسیسکو، متمرکز بر ارائه خدمات سرمایه گذاری در بیت کوین و دارایی های دیجیتال- گفته است که او دیگر به اندازه زمان بازار نزولی ارز دیجیتال بین سال های ۲۰۱۴-۲۰۱۵، نگران ماندگار بودن یا نبودن فناوری بلاک چین نیست.

صحبت های اخیر دن مورهد در خصوص وضعیت بازار ارز دیجیتال، در جریان مصاحبه او با سردبیر سابق مجله فوربز، لاورا شین، که هم اکنون برنامه پادکست «Unchained» را آغاز کرده، شنیده شدند. وی ضمن توضیح این دیدگاه که چرا صنعت نوپای بلاک چین و ارز دیجیتال از پس طولانی ترین بازار نزولی در تاریخ دارایی های دیجیتال بر می آید، اظهار داشت:

به نظر من نمودار بنیادی کریپتو هم اکنون نسبت به زمستان ارزهای دیجیتال در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵، در وضعیت بهتری قرار گرفته است.

«نگاه» به ۵ تا ۱۰ سال آینده

دن مورهد که شرکت او از مارس ۲۰۱۴ تاکنون، «منحصرا بر روی بیت کوین» و سایر دارایی های دیجیتال متمرکز شده، اظهار داشت که پنترا کپیتال به سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال یک دید بلند مدت دارد. به گفته مورهد، این شرکت از زمان تاسیس، با یک دید بلند مدت ۵ تا ۱۰ ساله، در پروژه های مختلف سرمایه گذاری کرده است. دن مورهد در توصیف رویکرد غیر مبتنی بر چرخه بازار در شرکت پنترا کپیتال گفت:

ما همیشه سعی می کنیم که در سرمایه گذاری، به ۵ تا ۱۰ سال آینده نگاه کنیم و موقعیت هایی را در نظر بگیریم که در بلند مدت جایگاه خوبی در آن ها خواهیم داشت. ما سعی نداریم که در چرخه حرکت قیمتی گرفتار شویم.

ارزهای دیجیتال در نمودار بنیادی وضعیت بهتری نسبت به دوره‌های نزولی قبلی دارند

دن مورهد، موسس و مدیر عامل پنترا کپیتال

دیدگاه دن مورهد مشابه صحبت های سرمایه گذار میلیاردر دنیای ارز دیجیتال، مایکل نووگراتز، بود. مدیر عامل پنترا کپیتال معتقد است که موسسات سرمایه گذاری حجم زیادی از سرمایه را به بازار کریپتو تزریق خواهند کرد. به گفته دن مورهد، کاهش شدید قیمت ارزهای دیجیتال از ورود بسیاری از موسسات سرمایه گذاری به صنعت ارز دیجیتال جلوگیری کرده است.

راه حل‌های نظارتی ضروری هستند

رییس سابق بازار بین المللی ارز (Forex) در بانک دویچه لندن معتقد است که صنعت کریپتو به حدی رشد کرده که موسسات سرمایه گذاری، مقدار قابل توجهی از سرمایه را به آن تزریق کنند. مورهد در خصوص انتظار موسسات سرمایه گذاری می گوید:

نهادهای سرمایه گذاری واقعا می خواهند که یک متولی شناخته شده و تنظیم شده داشته باشند. ما واقعا در گذشته چنین متولی نداشتیم.

مدت هاست که از ورود سرمایه نهادهای سرمایه گذاری به بازار ارز دیجیتال صحبت می شود، من فکر می کنم که اکنون شرایط لازم برای وقوع این امر موجود است.

ظاهرا، مورهد معتقد است که نهادهای سرمایه گذاری تا زمان بهبود وضعیت بازار، شانس خود را در ارزهای دیجیتال امتحان نخواهند کرد. او می گوید که موسسات سرمایه گذاری به طور کلی ریسک-گریز هستند که این احتمالا با استراتژی «خرید در قیمت پایین و فروش در قیمت بالا» در تضاد است.

در سال ۲۰۱۳، سرمایه گذاران پنترا کپیتال تمایل زیادی برای ورود به سرمایه گذاری های مربوط به ارزهای دیجیتال نداشتند. با این حال، مورهد یادآور شد که سرمایه گذاران با عبور بیت کوین از قیمت ۶۵ دلار و صعود آن به بالای ۱۰۰۰ دلار، علاقه بیشتری به دارایی های دیجیتال پیدا کردند.

منبع: cryptoglobe
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه