نهنگ‌های دوج کوین وارد میدان شده‌اند؛ جابه‌جایی‌های غول‌آسا

نهنگ‌های دوج کوین وارد میدان شده‌اند؛ جابه‌جایی‌های غول‌آسا

قیمت دوج کوین دیروز و پس از رشد شدید و رسیدن قیمتش به ۰.۶۹ دلار، جای ریپل را در جایگاه چهارم ارزهای دیجیتال بازار گرفت. این در حالی است که داده‌های درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهد که حجم بالایی از دوج کوین‌های موجود در اختیار تعداد کمی از سرمایه‌گذاران است.

به گزارش کوین تلگراف، جهش اخیر آن طور که تصور می‌شود، یک حرکت دسته‌جمعی نبوده است. داده‌های درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهد که تعداد نه چندان زیادی از افراد از بلاک چین این ارز دیجیتال استفاده می‌کنند و بخش عمده‌ای از نوسانات بازار را هم همین افراد ایجاد می‌کنند.

روز سه‌شنبه چیزی بیش از ۵۸ میلیارد دلار دوج کوین در بلاک چین این ارز دیجیتال منتقل شد. نکته جالب اینجاست که این میزان ۷۰ درصد بیشتر از حجم بیت کوین‌های منتقل‌شده (۳۴ میلیارد دلار) و ۲۶۰ درصد بیشتر از اتریوم‌های منتقل‌شده (۱۶ میلیارد دلار) در همان روز بوده است.

این داده‌ها همچنین نشان می‌دهد که با وجود ارزش بالای تراکنش‌های دوج کوین نسبت به تراکنش‌های اتریوم بیت کوین، تعداد تراکنش‌ها تنها کسری از تراکنش‌های دو ارز دیجیتال بزرگ بازار بوده است.

داده‌های بیت اینفو چارتز (Bitintocharts) نشان می‌دهد که روز سه‌شنبه بیش از ۱.۴ میلیون تراکنش در بلاک چین اتریوم ثبت شد. این میزان برای بیت کوین ۳۰۰,۰۰۰ تراکنش بوده است. این در حالی است که تعداد تراکنش‌های روز سه‌شنبه دوج کوین تنها ۷۶,۰۰۰ تراکنش بوده است؛ موضوعی که نشان‌دهنده توزیع ثروت ناهمگون در این شبکه است.

اگر به میانگین ارزش تراکنش‌های دوج کوین در روز سه‌شنبه نگاه کنیم، خواهیم دید که ارزش آنها تقریباً دوبرابر ارزش تراکنش‌های بیت کوین است. به‌عبارت دیگر، میانگین ارزش تراکنش‌های دوج کوین ۸۰۰,۰۰۰ دلار برآورد شده است و این عدد برای بیت کوین ۴۲۰,۰۰۰ دلار بوده است. در مورد اتریوم هم داده‌ها یکسان است، با این تفاوت که میانگین ارزش تراکنش‌های دوج کوین، ۸,۰۰۰ درصد بیشتر از ارزش تراکنش‌های اتریوم است و این در حالی است که از حیث تعداد، میزان تراکنش‌های دوج کوین تنها ۵ درصد تعداد تراکنش‌های اتریوم بوده است.

حالا بیایید این داده‌ها را با توزیع ثروت دوج کوین مقایسه کنیم، در حال حاضر یک آدرس ۲۸ درصد دوج کوین‌های در چرخه را در اختیار دارد و ۶۷ درصد دوج کوین‌های موجود در اختیار ۱۲ حساب است؛ این موضوع نشان‌دهنده آن است که دوج کوین آن طور که عموم مردم فکر می‌کنند، ارز مردم نیست!

گزارش تازه گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital)، ادعا می‌کند که دوج کوین را نمی‌توان یک پروژه ارز دیجیتال با اصالت دانست. این گزارش باعنوان «دوج کوین: صادق‌ترین شت کوین» عنوان می‌کند که تعداد مشترکان مخزن گیت‌هاب دوج کوین تنها ۲۶ درصد تعداد نودهای این ارز دیجیتال است؛ این یعنی تعداد کمی از افراد به‌دنبال بهبود امنیت و نگه‌داری شبکه دوج کوین هستند.

ولی با وجود اینکه صفحه گیت‌هاب دوج کوین شبیه به شهر ارواح است، ولی همچنان این ارز دیجیتال بهترین عملکرد را در میان ارزهای دیجیتال بازار داشته است. از ابتدای سال ۲۰۲۱ میلادی تا به حال، قیمت دوج کوین ۱۴,۰۰۰ درصد بیشتر شده است. در آن زمان قیمت هر واحد دوج از یک سنت هم کمتر بود!

به‌گفته بسیاری، دوج کوین رشد شدید قیمت خود را مدیون توییت‌های ایلان ماسک در طول سال جاری میلادی است. او بارها در توییتر و خطاب به ۵۲ میلیون دنبال‌کننده از دوج کوین صحبت کرده بود و در یکی از توییت‌های اخیرش، خودش را «دوج فادر» خوانده بود.

نباید فراموش کرد که قیمت ۰.۶۹ دلاری، همان هدفی است که معامله‌گران ردیت برای دوج کوین پیش‌بینی می‌کردند. صد البته آنها در ابتدا قرار گذاشته بودند که ۲۰ آوریل (۲۰/۴) قیمت دوج کوین را به ۰.۴۲۰ دلار برسانند. حالا و بعد از دو هفته قیمت بیت کوین به یکی دیگر از اهداف خود رسیده است. معامله‌گران ردیت در حال حاضر به‌دنبال تحقق هدف اصلی خود و رساندن قیمت دوج کوین به ۱ دلار هستند.

اگر به‌دنبال شواهد بیشتری هستید که بفهمید چرا بازارها همیشه منطقی عمل نمی‌کنند، کافی است به جریان سهام گیم استاپ (GameStop) نگاه کنید. سهام این شرکت در عرض مدت کوتاهی ۹,۰۰۰ درصد رشد کرد.

الکس تورن (Alex Thorn)، پژوهش‌گر گلکسی دیجیتال، در گزارش خود می‌نویسد:

دوج کوین همیشه یک شوخی بوده است و این شوخی هر روز بامزه‌تر می‌شود.

او در ادامه به این خاطر که دوج کوین ادعای بیهوده ندارد تمجید کرد. به‌عقیده وی، جهش قیمت دوج کوین هیچ ارتباطی به اخبار پیرامون این ارز دیجیتال یا توسعه‌های شبکه آن نداشت. او استنباط یک عکس‌العمل را دلیل اصلی این جهش عنوان کرد و گفت:

عمر دوج کوین تا زمانی که این صحبت وجود داشته باشد، طول می‌کشد: مردم شوخی خوب را دوست دارند.

اشتراک
اطلاع از
guest
30 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بهروز
بهروز
6 ماه پیش

ارزی که صرفا به خاطر یه توییت آیلن ماسک بخواد اینجوری رشد کنه باید بش… توش
ایلن ماسک رو چه حساب و منطقی از این ارز حمایت کرده من نمیدونم اونم تازه ارزی که معلوم نیست چه تعداد ازش هست و واسه جوک ساخته شده به گفته خود سازندگان ارز.
ببین کی با ما تحت بخوره زمین اونوقت قیافه هاتون دیدنی میشه…
این همه ارز خوب داریم نمونش کاردانو
چی توی دوج دیدن من موندم
به شت کوین خریدنتون ادامه بدین موفق باشین

مدافعان داش سعید
مدافعان داش سعید
6 ماه پیش

مصاحبه ای با یک نهنگ:

_ شما نهنگید ؟
_ خیر. ما هولفکیم
_ هولفک چیه ؟
_ هولفک یعنی “هولدر فکار”
_ هولدر فکار چیه ؟
_ یعنی کسی که با فکر هولد میکنه
بیبین هولدر عادی فقط یادش دادن اینو بیگیر نیگهدار اصن نمیدونه کی بفروشه اینقدر نیگه میداره که فاسد میشه
اما فکار میدونه چرا هولد میکنه. همین فکار هان که ثبات رو تو بازار نیگهداشتن
وقتی تا تقی به توقی میخوره ملت ندید بدید یهو میریزن میفروشن و میخرن و همه چارتا رو میریزن به هم
ماییم که میایم دوباره بازار و متعادل میکنیم و به اون چارتای تخیلی که میکشین جون میدیم

Ostad
Ostad
6 ماه پیش

دوستان یکبار وتمام.
حجم دوج هرسال اضافه میشه درست. شوخی بوده وشت بوده درست ولی دوستان مگه یک گوشی اپل یا لباس مارک فلان به اندازه جنسشون ارزش دارن. نع این برندشونه. که بیشتر قیمتش بخاطر برنده
برند چیه کشک فقط یک اسمه
دوج الان برنده ارزشش خیلی بیشترازیناست نامحدود بودنش حسن هست مثل دلاری که هرسال چاپ میشه وزیادتر میشه دوج الان واحدپوله گوش نکنید به حرف بقیه بخرید هولد کنید ونتیجشو ببینید که بیت کوین درمقابلش زانو بزنه نه اینکه قیمتش برسه به اون ولی بجای پول واحد درکل دنیا براجتی خرج میشه شایدم در ماه ومریخ

arya
arya
7 ماه پیش

سلام به همه هموطنان ،برای فروختن دوج هاتون کیسه دوختن مراقب باشید،این اسامی که دوجها دستشونه اسامی کیف پولها و شرکتهایی هستند که هزاران نفر در اونها سهیمند و این مطالب بخاطر این پخش میشه که شمارو به فروش وادارندو قیمت پایین بیارند تا خودنامردشان بخرند اصلا نفروشید

نیما
نیما
7 ماه پیش
پاسخ  arya

واقعا فکر کردی دوج بنیادش بهتر از این عددهاست؟ :)))))))))))

بهرام
بهرام
7 ماه پیش

حالا بیایید این داده‌ها را با توزیع ثروت دوج کوین مقایسه کنیم؛ در حال حاضر یک آدرس ۲۸ درصد دوج کوین‌های در چرخه را در اختیار دارد و ۶۷ درصد دوج کوین‌های موجود در اختیار ۱۲ حساب است؛ این موضوع نشان‌دهنده آن است که دوج کوین آن طور که عموم مردم فکر می‌کنند، ارز مردم نیست!

حالا بازم سنگ ایلان ماسک رو به سینتون بزنید

امـیر 🍇
امـیر 🍇
7 ماه پیش
پاسخ  بهرام

اون 28درصد برای صرافی رابین‌هوود هست.
ضمن اینکه فروختن و تبدیل این حجم دوج کوین حداقل سه چهار سال زمان لازم داره و تازه بعد از سه ماه سکه نابود و بی ارزش میشه.
این حجم ها فقط باید بلوکی به صرافی ها فروخته و منتقل بشه تا اونها بندازنش توی گردش و توزیع بشه در نتیجه باز هم ارزشش کم نمیشه و بیشتر هم میشه.
در بیت کوین هم 4 کیف پول 31میلیارد دلار سرمایه دارن و 80 نفر 120میلیارد دلار.
دوج کوین و بیت کوین و ارزهای دیگه هیچ کدام توزیع شده نیستند.
حتی یک نفر با دارایی 500 میلیون دلاری، در بیت کوین، در اتریوم برای کل بازار کریپتو یک خطر محسوب میشه.

Mathew
Mathew
7 ماه پیش

واسه ما که خوب بوده و یه سوناتا ازش کشیدیم بیرون ، درود بر نهنگ عنبر

مجتبی
مجتبی
6 ماه پیش
پاسخ  Mathew

میشه بگید بهذچه روشی فروختین؟ مبلغ بالا تو صرافی ها چطور منتقل میشه؟

Fx trader
Fx trader
7 ماه پیش

الان کل دنیا میگن دوج میرسه به یک دلار خوب بعید هم نیست این حرکت، ولی تو یک دلار چی میشه فروش سنگین ممکنه به خاطر جو روانی سنگینی که هست اتفاق بیوفته. البته این یه احتماله

سارایادگاری
سارایادگاری
7 ماه پیش

دوج رو تاکی نگه داریم؟

تنهای تنها
تنهای تنها
7 ماه پیش

درسته که نهنگ برا یه ارز میتونه خطرناک باشه ولی حدود دو و نیم میلیون واحد بیت کوین هم در ۸۵ آدرس اول ذخیره شده…

Mz
Mz
7 ماه پیش

حسن میدونم اینجا داری کامنتها رو چک میکنی تو راه میایی دو تا نون بگیر .از بس به فکر بیانیه ایلان ماسک بودم نون یادم رفت بگیرم . نون رو با موشک ایلان ماسک بفرست گنبدکاووس .جنب برج قابوس خیلی کشنمه .سریع برفست بیاد

Dogefather
Hadi
7 ماه پیش
پاسخ  Mz

خیابان کسری بفرستم😅

A ———S
A ———S
7 ماه پیش

شك نكني. دوج به اين قيمت برسه نزديك به شش هزار. دوچ داشتم مفت فروختم يك ماه پيش هيچ وقت فكر نميكردم اين جاي جدول جا بگيرده وبه اين مبلغ برسه وباز مجبور شدم هر دوچ را بالاي دوارده هزارتومان خريدم وشك ندارم تا با يك دلارو يك سنت تا صحبت پدر دوچ ايلان ماسك ميرسه وبعد از شوخي ايلان ماسك بايد منتظر دوم يا اول جدول را بزودي دوچ تسخير كند شاد پيرو. باشيد سريزدي

sadi
sadi
7 ماه پیش

28% از ساپلای دوج در دست یک نفره
47% از ساپلای دست 13 نفر
و 79% از ساپلای دست 685 نفر
https://bitinfocharts.com/dogecoin/address/DH5yaieqoZN36fDVciNyRueRGvGLR3mr7L

Afra
Afra
7 ماه پیش
پاسخ  sadi

شاید من اشتباه کنم ولی جمع اینا از 100 گذشت ها

ارغوان
ارغوان
6 ماه پیش
پاسخ  Afra

با هم اشتراك دارند.مثلا اوم 13 نفر شامل نفر اول هم هست و اون 685 نفر شامل اون 13 نفر هم ميشه

Mojtaba Ahmadi
Mojtaba Ahmadi
7 ماه پیش
پاسخ  sadi

از سقف رد شدی 😆😆😆😆😆

ارغوان
ارغوان
6 ماه پیش
پاسخ  Mojtaba Ahmadi

با هم اشتراك دارند.مثلا اوم 13 نفر شامل نفر اول هم هست و اون 685 نفر شامل اون 13 نفر هم ميشه

بهزاد
بهزاد
7 ماه پیش

بیشتر چیزهای مهم در زندگی ادمها اولش شوخی هستن. مثلا شما برای سرگرمی با یه نفر وارد رابطه میشین و خیلی سریع میبینید چنتا بچه ازش دارین و چند ساله دارین با هم زندگی می کنید. از روی سرگرمی یک رشته تحصیلی رو برای اینکه خونه نمونید و از دیگران جا نمونید انتخاب می کنید و میبینید چقدر از سرمایه و زندگیتون توی اون رشته گذشته، زندگی هیچ شوخی بامزه ای نداره، همه چیزها خیلی زود جدی میشه. چه دشمنهای این ارز ناراحت بشن چه خوشحال بشن، واقعیت اینه این اخرین پامپهای دوج کوین نیست و فعلا با حضور ثروتمندترین ادمهای دنیا توی این ارز رشد ادامه داره.

Ali
Ali
7 ماه پیش

منم سال 96 سه نیم میلیون دوج داشتم که متاسفانه با کمی سود فروختم الان اگه داشتمشون یه بچه نهنگ بودم

Alireza-A
KING🤴🏻
7 ماه پیش

به هر حال من و خیلی ها این ارز رو دوست داریم

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.