داده‌های درون‌زنجیره‌ای: اوج‌گیری انباشت بیت کوین میان سرمایه‌گذاران کوچک و متوسط

داده‌های درون‌زنجیره‌ای: اوج‌گیری انباشت بیت کوین میان سرمایه‌گذاران کوچک و متوسط

معامله‌گران باتجربه، معمولاً انباشت بیت کوین توسط نهنگ‌ها را نشانه‌‌ای از خرید در کف قیمت در نظر می‌گیرند. با این حال، داده‌های جدید نشان می‌دهد که روند رشد بیت کوین‌های در اختیار سرمایه‌گذاران کوچک و متوسط در ماه‌های اخیر به‌ حدی قابل‌توجه بوده است که نمی‌توان به‌سادگی از کنار آن گذشت.

به گزارش کریپتو اسلیت، کیف پول‌هایی که دارای ۱۰ تا ۱۰۰ بیت کوین موجودی هستند، طی سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ عرضه در اختیار خود را از ۲.۹۸میلیون به بیش از ۳.۲۶میلیون بیت کوین افزایش داده‌اند.

البته چند ایراد به صحت این داده‌ها وارد است. مثلاً مشخص نیست چه تعداد از این کیف پول‌ها به‌جای افراد به صرافی‌ها، میزهای معاملات فرابورس (OTC) یا سایر سازمان‌ها مربوط است.

علاوه بر این، داده‌های آن‌چین (On-chain) مربوط به روند نسبت سود خروجی‌های خرج‌شده تعدیل‌شده (aSOPR) بیت کوین نیز تسلیم (فروش دسته‌جمعی) شدید و با ضرر در سراسر باز را به تصویر می‌کشد.

داده‌های درون‌زنجیره‌ای: اوج‌گیری انباشت بیت کوین میان سرمایه‌گذاران کوچک و متوسط
نمودار نسبت سود خروجی‌های خرج‌شده تعدیل‌شده (aSOPR) بیت کوین.

همچنین مشخص نیست که کاربران کنونی یا جدید (تا این لحظه) این کیف پول‌ها را در اختیار داشته باشند. با این همه، این داده‌ها دربردارنده بینش جالبی درباره روند قیمت بیت کوین هستند.

اول اینکه تعداد کیف پول‌هایی با موجودی کمتر از ۱٬۰۰۰ بیت کوین در ماه‌های اخیر به‌میزان قابل‌توجهی افزایش یافته است. این اتفاق نشان می‌دهد که تقاضای فزاینده‌ای برای بیت کوین در میان سرمایه‌گذاران کوچک و متوسط و اشتهای روبه‌رشدی برای نگهداری بیت کوین به‌عنوان سرمایه‌گذاری وجود دارد.

همچنین رشد سرمایه کیف پول‌هایی با موجودی ۱۰ تا ۱۰۰ بیت کوین بسیار بیشتر از رشد کیف پول‌هایی بوده است که ۱ تا ۱۰ بیت کوین دارند. این نشان می‌دهد کدام گروه در این مدت به‌طور فزاینده‌ای سرمایه‌گذاری خود را روی ارزهای دیجیتال افزایش داده‌اند.

این داده‌ها می‌تواند نشان دهد که بیت‌ کوین به‌آرامی در حال تبدیل‌شدن به جریان اصلی سیستم مالی است و افراد بیشتری پتانسیل آن را برای سرمایه‌گذاری به رسمیت می‌شناسند. نمودار زیر عرضه در اختیار کیف پول‌هایی را نشان می‌دهد که ۱۰ تا ۱۰۰ بیت کوین دارند.

داده‌های درون‌زنجیره‌ای: اوج‌گیری انباشت بیت کوین میان سرمایه‌گذاران کوچک و متوسط
نمودار عرضه در اختیار نهادهایی با موجودی ۱۰ تا ۱۰۰ بیت کوین.

این شاخص، انباشت بیت کوین توسط دو دسته از سرمایه‌گذاران کوچک را پس از سقوط صرافی FTX نشان می‌دهد.

دسته اول، معامله‌گرانی که از اهرم‌های معاملاتی یا بازارهای مشتقه برای معاملات ارز‌های دیجیتال استفاده می‌کنند، و از ابتدای نوامبر (اواسط آبان) شروع به انباشت بیت کوین کرده‌اند.

دسته دوم نیز از سرمایه‌گذاران کوچک‌تر (غیر از نهنگ‌ها) تشکیل شده است. این سرمایه‌گذاران از اواسط اکتبر (اواخر مهر) که بازار شروع به سقوط کرد، در حال خرید مقادیر زیادی بیت کوین هستند. به نظر می‌رسد که این سرمایه‌گذاران کوچک و متوسط تحت‌تأثیر ترس و شک و تردید ناشی از سقوط صرافی FTX و بازار نزولی قرار نگرفته‌اند.

علاوه بر این، این داده‌ها نشان می‌دهد که تعداد سرمایه‌گذاران فعال کوچک و متوسط (غیر از نهنگ‌ها) از اواسط اکتبر (اواخر مهر) به‌طور قابل‌توجهی افزایش یافته است که می‌تواند بیانگر اعتماد بیشتر سرمایه‌گذاران کوچک به بازار ارزهای دیجیتال باشد.

سرمایه‌گذاران کوچک و متوسط احتمالاً در حال خرید در کف‌های قیمتی هستند و در چند هفته گذشته مقدار قابل‌توجهی بیت کوین انباشته‌ کرده‌اند. رفتار این دسته از سرمایه‌گذاران می‌تواند نشانه‌ای از شکل‌‌گیری احساسات صعودی قریب‌الوقوع در بازار باشد که احتمالاً در کوتاه‌مدت به بازیابی قیمت بیت کوین منجر خواهد شد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
کمیل اسماعیل زاده
کمیل اسماعیل زاده
1 سال قبل

سلام خسته نباشید خدمت ادمین عزیز .. من یه انتقاد از شما دارم که خودتون هم پست هاتون رو ببینید خودتون میگیره .‌ دیروز یه پست گزاشتید سرمایه گزارهای خرد متوسط نمیدونم درشد با ضرر در حال فروش هستن امروز این پست رو گزاشتید که سرمایه گزارها در حال خرید هستن و فلان قدر به موجودیشون اضافه کردن .. آدم نمیدونه قسم ابولفضل باور کنه یا دوم خروس رو ..

Collector
Collector
1 سال قبل

روز به روز قدرت نهنگ ها داره کمتر میشه
الان قدرت بندی در شبکه بیتکوین بین {نهنگ - صرافی - خریدارکوچک - دولت - شرکت} هست
و بیتکوین تنها شبکه ای هست که این گونه هس
وگرنه بقیه فقط تابع نهنگ هستن (همچنین تابع شبکه بیتکوین)