یکی دیگر از شرکت‌های متمرکز بر ارزهای دیجیتال در آمریکا تبدیل به بانک ملی این کشور می‌شود

یکی دیگر از شرکت‌های متمرکز بر ارزهای دیجیتال در آمریکا تبدیل به بانک ملی این کشور می‌شود

کنترل‌کننده ارزی آمریکا (OCC) وزارت خزانه‌داری ایالات متحده از اعطای موافقت مشروط به یکی از شرکت‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال برای فعالیت در قالب یک بانک ملی خبر داد.

به گزارش «The Block» و بر اساس اعلامیه این نهاد نظارتی بانکی ایالات متحده، پروتگو (Protego) پس از انکوریج (Anchorage)، دومین شرکت فعال در حوزه ارزهای دیجیتال است که موفق به اخذ مجوز از سوی OCC‌ می‌شود.

آن‌طور که پیداست، پروتگو درصدد ارائه خدمات به مشتریان سازمانی در حوزه دارایی‌های دیجیتال است. این شرکت مستقر در سیاتل می‌خواهد تا به یک بانک تمام بلاک چینی قانونی تبدیل شود. اکنون این شرکت با دریافت مجوز مشروطِ فعالیت در قالب یک بانک ملی می‌تواند در زمینه نگهداری، دادوستد، اعطای وام و صدور دارایی‌های دیجیتال به مشتریان خدمات ارائه دهد. این حوزه‌ها، چهار حوزه اصلی خدمات‌رسانی این بانک را تشکیل خواهد داد.

مطابق با اعلامیه OCC، پروتگو هنوز در فاز سازمانی توسعه است و ۱۸ ماه فرصت دارد تا شرایط مندرج در موافقت‌نامه مشروط را برآورده کند. پس از این مدت، پروتگو می‌تواند فعالیت خود را به‌عنوان یک بانک ملی آغاز کند. گفتنی است که در حال حاضر، این شرکت، یک شرکتی امانی است و تحت قوانین ایالت واشنگتن فعالیت می‌کند.

صدور این موافقت‌نامه مشروط یکی دیگر از دستاوردهای برایان بروکس (Brian Brooks) است. بروکس در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ، سرپرستی دفتر کنترل امور ارزی ایالات متحده را بر عهده داشت و پیش از آن، دبیر شورای حقوقی شرکت کوین بیس بود. وی در زمان حضور در دفتر کنترل امور ارزی، گام‌های مهمی را در حوزه سیاست‌گذاری ارزهای دیجیتال برداشت که از جمله آنها می‌توان به اعطای مجوز مشروط بانکی به یک شرکت فعال در حوزه ارزهای دیجیتال و همچنین شفاف‌سازی در زمینه امکان ارائه خدمات امانی دارایی‌های دیجیتال از سوی بانک‌های فدرال اشاره کرد. گفتنی است که پیش‌تر در اواسط ماه ژانویه (اواخر دی)، شرکت انکوریج توانسته بود موافقت مشروط OCC را دریافت کند.

اکنون بلیک پالسون (Blake Paulson)، ارزیاب حوزه بانکی، عهده‌دار سرپرستی اداره کنترل‌کننده ارزی آمریکا شده است. وی تا تأیید نامزد ریاست این دفتر از سوی سنا به کار خود ادامه خواهد داد.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off