کاهش ۲۵ درصدی تعداد ICOها در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸

کاهش ۲۵ درصدی تعداد ICOها در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸

به گزارش سرویس رتبه‌بندی ICO به نام آی سی او بنچ (ICObench) در ۶ فوریه، رشد تعداد ICOها در سه ماهه‌ی چهارم، ۲۵ درصد به نسبت سه ماهه‌ی سوم در سال ۲۰۱۸ کمتر بوده است. این درحالی است که تعداد کلی آنها افزایش یافته است.

 این گزارش حاکی از آن است که تعداد ICOهای صورت گرفته در سه ماهه‌ی چهارم، ۵۹۴ عدد به نسبت سه ماه سوم که ۵۵۴ بوده، افزایش یافته است. تعداد ICOهایی که موفق به جذب سرمایه نشده‌اند نیز در سه ماهه‌ی چهارم افزایش یافته است. این در حالی است که تعداد ICOهای تکمیل شده ثابت باقی مانده است.

طبق این گزارش، میزان کل سرمایه‌ای که در ICOها در سه ماهه‌ی چهارم جمع‌آوری شده، ۱.۴ میلیارد دلار بوده که به نسبت سه ماهه‌ی سوم که ۱.۸ میلیارد دلار جمع‌آوری شده،کاهش یافته است. میزان سرمایه‌ی متوسط برای هر پروژه نیز از ۸.۹ میلیون دلار به ۶.۷ میلیون دلار کاهش یافته است.

با توجه به بازار نزول ICOها در سه ماهه‌ی چهارم، آی سی او بنچ گزارش کرده که ۸۸ درصد از پروژه‌ها در پلتفرم خود برای جذب سرمایه، اتر می‌پذیرند. این شرکت همچنین به کاهش ۴۳ درصدی قیمت اتریوم از نوامبر ۲۰۱۸ تاکید کرده و آن را عامل اصلی کاهش جذب سرمایه در سه‌ماهه‌ی چهارم برشمرده است.

کاهش 25 درصدی تعداد ICOها در سه ماهه چهارم سال 2018

با وجود اینکه بازار ICO در سه ماهه‌ی چهارم به لحاظ جذب سرمایه افت داشته اما عملکرد ICOها در رسیدن به سرمایه‌ی حداکثری (Hardcap) در این زمان نسبت به سه ماهه‌ی سوم بهتر بوده است. این بدین معنی است که پروژه‌های ICO، در تعیین میزان سرمایه‌ی حداکثری که ضمانت آن را بر عهده‌ دارند، بهتر عمل کرده‌اند.

به گزارش آی سی او بنچ، کشور سنگاپور به لحاظ تعدد ICOهای تکمیل شده و میزان سرمایه‌ی جذب شده رتبه‌ی نخست را با ۸۵ ICO و سرمایه‌ی ۲۵۱ میلیون دلار دارد. سوئیس نیز با جذب ۲۳۸ میلیون دلار رتبه‌ی دوم را دارد. ایالات متحده نیز ۱۵۹ میلیون دلار در سه ماهه‌ی چهارم ۲۰۱۸، سرمایه جذب کرده است.

گزارش دیگری از آی سی او بنچ نشان می‌دهد که کشور کانادا در جذب سرمایه در نیمه‌ی اول ژانویه، با ۸۰ میلیون دلار پیشتاز بوده و ایالات متحده نیز بیشترین تعداد ICO در این بازه‌ی زمانی را داشته است.

منبع: cointelegraph

 

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه