وضعیت استخراج بیت کوین SV؛ ماینرهایی که به دنبال کسب درآمد نیستند!

وضعیت استخراج بیت کوین SV؛ ماینرهایی که به دنبال کسب درآمد نیستند!

بر اساس گزارشی که توسط بخش تحقیقاتی صرافی بایننس منتشر شده، پاداش استخراج بیت کوین اس‌ وی (Bitcoin SV) از نظر اقتصادی به صرفه نیست.

بر اساس گزارشی که روز چهارشنبه، ۱۸ دسامبر (۲۷ آذر) در کوین تلگراف منتشر شد، بخش تحقیقاتی بایننس، در پژوهشی سودآوری استخراج ارزهای دیجیتال بیت کوین، بیت کوین کش و بیت کوین اِس‌وی را محاسبه کرده و تخمین زده است.

نکته جالب اینجاست که محاسبات انجام شده در این گزارش نشان می‌دهد که ماینرهای بیت کوین اِس‌وی ضرر زیادی را متحمل شده‌اند و در نتیجه می‌توان گفت کار این ماینرها در ماه‌های گذشته، سودآوری نداشته است.

طبق این گزارش، از نوامبر ۲۰۱۸ تا آگوست امسال، سودآوری استخراج بیت کوین اِس‌وی کمتر از سودآوری استخراج بیت کوین و بیت کوین کش (BCH) بوده است. به گفته محققان، این موضوع پیامدهای واضحی نیز داشته است:

به طور خلاصه، الگوی نسبت پاداش استخراج بیت کوین اِس‌وی به سختی شبکه آن حاکی از آن است که بخش قابل توجهی از توان هش آن تا آگوست ۲۰۱۹، احتمالا توسط ماینرهایی که بر اساس سودآوری و به صرفه بودن استخراج می‌کنند، صرف نشده است.

مقایسه بین سودآوری استخراج بیت کوین اس وی و بیت کوین
تفاوت بین سودآوری استخراج بیت کوین اِس‌وی و بیت کوین که در بازه زمانی از ۱۵ نوامبر ۲۰۱۸ تا ۱۵ نوامبر ۲۰۱۹ تخمین شده است – منبع: مرکز تحقیقاتی بایننس

مرکز تحقیقاتی بایننس همچنین ضرر و زیانی که ماینرها با استخراج بیت کوین اِس وی به جای بیت کوین در این مدت متحمل شده‌اند را محاسبه کرد. طبق این گزارش، در بازه زمانی از نوامبر ۲۰۱۸ تا دسامبر ۲۰۱۹، ماینرهای بیت کوین اِس وی در مجموع بین ۱۲ تا ۱۳ میلیون دلار ضرر کرده‌اند. محققان بایننس یکی از دلایل احتمالی چنین رفتار غیرمنطقی توسط ماینرهای بیت کوین اِس‌وی را اینگونه عنوان کرده‌اند:

ماینرهای بیت کوین اِس‌وی، در طول شش ماه اول سال ۲۰۱۹ احتمالا با ضرر استخراج نکرده‌اند و سودهای نسبی اعطا شده به آنها، (به عنوان مثال، داشتن تعداد زیادی از سکه‌های BSV) به احتمال زیاد بیشتر از هزینه فرصتِ ضررهایی که بابت استخراج نکردن بیت کوین یا بیت کوین کش به جای بیت کوین اس وی متحمل شده‌اند، بوده است. سودهای اعطا شده به ماینرها این انگیزه را به آن‌ها داده است تا به امنیت شبکه BSV کمک کرده و بخش قابل توجهی از سرمایه آنها نیز در امان بماند.

طبق این گزارش، سودآوری استخراج بیت کوین کش نیز در بازه زمانی بین ژوئن تا آگوست از سودآوری استخراج بیت کوین کمتر بوده است. در نتیجه، بخش تحقیقاتی بایننس تخمین می‌زند که ماینرهای BCH با استخراج این ارز به جای بیت کوین در این بازه زمانی، فرصت بدست آوردن ۷.۷ میلیون دلار را از دست داده‌اند.

این اولین باری نیست که ماینرهای بیت کوین کش با قرار دادن قدرت پردازش (هش ریت) خود، در جهت نامناسب زنجیره اصلی متحمل ضرر می‌شوند. بر اساس گزارشی که کوین تلگراف در اواسط ماه نوامبر منتشر کرد، به نظر می‌رسد که ماینرهای BCH، با استخراج ۱۴ بلوک در یک زنجیره اشتباه، پس از اینکه این ارز دیجیتال در معرض یک هارد فورک قرار می‌گیرد، متحمل ضرر شده‌اند.

اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
شهریار
شهریار
1 سال پیش

باینسس شدیدا در پی نابودی بیت کوین اس وی هستش. ابتدا معاملات بیت کوین اس وی رو متوقف کرد. بعد اکثر صرافی ها رو ترغیب کرد از صرافی هاشون حذفش کنن.

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off