خطر سقوط بیت کوین به ۳۸هزار دلار؛ دلیل ریزش اخیر قیمت چه بود؟

خطر سقوط بیت کوین به ۳۸هزار دلار؛ دلیل ریزش اخیر قیمت چه بود؟

بیت کوین به‌دلیل چرخش سرمایه‌گذاران به سمت ETFهای اسپات جدید، از سوی عرضه‌کنندگان آن‌ها، ازجمله «گری‌اسکیل بیت کوین تراست»، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری نهادی مبتنی بر این ارز دیجیتال، با فشار فروش قابل‌توجهی مواجه شده است.

به گزارش کوین‌تلگراف، پس از کاهش ۲۰درصدی ارزش جفت BTC/USD در مقایسه با بالاترین قیمت در ماه  ژانویه (دی) و افزایش حجم معاملات لیکوئیدشده، برخی معامله‌گران انتظار دارد روند نزولی کنونی برای زمان بیشتری تداوم یابد.

خطر سقوط بیت کوین به ۳۸هزار دلار؛ دلیل ریزش اخیر قیمت چه بود؟
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین

آرتور هیز:  ضررهای بیشتری در راه است

آرتور هیز، مدیرعامل پیشین صرافی بیت‌مکس، پس سقوط قیمت بیت کوین به ۴۰٬۰۰۰ دلار به‌طور خلاصه گفت:

هنوز ضررهای بیشتری در راه است…

کیت آلن (Keith Alan)، یکی از بنیان‌گذاران «متریال ایندیکتورز»، با انتشار نموداری از سیگنال‌های لانگ و شورت از یکی از ابزارهای معاملاتی اختصاصی پلتفرم خود، هشدار داد که اگر خریداران نتوانند قیمت کنونی را از محدوده ۴۰٬۰۰۰ دلاری افزایش دهند، می‌‌تواند انتظار کاهش قیمت به ۳۸٬۰۰۰ دلار را داشت.

خطر سقوط بیت کوین به ۳۸هزار دلار؛ دلیل ریزش اخیر قیمت چه بود؟
نموداری که کیت الان از قیمت بیت کوین به اشتراک گذاشته است

نموداری که حجم نقدینگی سفارشات خرید جفت بیت کوین/تتر در صرافی بایننس را نشان می‌دهد، بیانگر علاقه سفارش‌گذاران در محدوده‌ای کمی پایین‌تر از قیمت کنونی و نبود فروشندگان تا محدوده ۴۴٬۰۰۰ دلار است.

خطر سقوط بیت کوین به ۳۸هزار دلار؛ دلیل ریزش اخیر قیمت چه بود؟
حجم نقدینگی دفتر سفارشات جفت BTC/USDT در بایننس

متریال اندیکاتورز همچنین به دسته‌ای از نهنگ‌های بیت کوین اشاره می‌کند که ارزش خریدهای مستمر آن‌ها در طول ماه گذشته به ۸۰۰میلیون دلار رسیده است.

ایجاد فشار فروش به‌دنبال خروج سرمایه از GBTC

جیمز سیفارت (James Seyffart)، تحلیلگر بلومبرگ اینتلیجنس، با ترسیم جریان جاری سرمایه در میان ETFهای اسپات نوپا، خاطرنشان کرد که هنوز چالش فروش بیت کوین از سوی گری‌اسکیل بیت کوین تراست وجود دارد.

این صندوق با فروش مجموعاً ۶۴۰میلیون دلار بیت کوین تا روز گذشته، تمام سیگنال‌های پیشین مبنی بر کندشدن این روند را نقض کرد.

باین‌حال، سیفارت به افزایش سرمایه ورودی به سایر ETFها، به‌ویژه ‌آی‌شیرز بیت کوین تراست بلک‌راک اشاره کرد که شاهد ورود ۲۷۲میلیون دلار در آن روز بود. او خاطرنشان کرد:

حجم سرمایه ورودی به ETFهای بیت کوین قابل‌توجه است. ورود بیش از ۲میلیارد دلار دیگر امروز. گری‌اسکیل بیت کوین تراست هنوز هم کمی بیش از نصف این رقم را به خود اختصاص داده است. حجم کل معاملات ETFها، تنها در ۷ روز معاملاتی معادل ۱۹میلیارد دلار بود.

البته، مارتی‌پارتی (MartyParty)، تحلیلگر محبوب در شبکه‌های اجتماعی، به بهبود روند امیدوار است. او در ۲۱ ژانویه (۱ بهمن) گفته بود که باتوجه به اینکه که آشفتگی اولیه پس از راه‌اندازی ETFهای اسپات، جای خود را به یک روند صعودی ثابت‌تر می‌دهد، فروش آن‌ها نیز اکنون باید کاهش یابد.

او با انتشار داده‌های لیکوئیدشدن از پلتفرم تحلیل آن‌چین کریپتوکوانت افزود:

با افزایش قیمت به ۴۲٬۵۰۰ دلار حدود ۲.۱۳۵میلیارد دلار موقعیت معاملاتی شورت لیکوئید خواهند شد.

خطر سقوط بیت کوین به ۳۸هزار دلار؛ دلیل ریزش اخیر قیمت چه بود؟
هیت مپ لیکوئیدشدن جفت BTC/USDT در بایننس

مارتی‌پارتی خاطرنشان کرد:

بایننس توجه خود را به ایجاد فشار فروش استقراضی معطوف خواهد کرد که موفو معامله‌گران خرد و خریداران نهادی جدید به آن دامن می‌زند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه