نئوراشی؛ شبکه‌ای برای اعتبارسنجی مدل‌های هوش مصنوعی

نئوراشی؛ شبکه‌ای برای اعتبارسنجی مدل‌های هوش مصنوعی

با توسعه هوش منصوعی و پیچیدگی بیشتر سیستم‌های مبتنی بر آن، درک ما از شیوه کارکرد این فناوری نیز مبهم‌تر می‌شود. روندی که می‌تواند باعث ایجاد نتایج نادرست و دستکاری‌شده شود که بدون وجود راه‌حل‌هایی موثر پیامدهایی به همراه خواهد داشت. در حقیقت، پرداختن به این مسئله برای اعتبارسنجی و بررسی اخلاقی خروجی‌های هوش مصنوعی بسیار اهمیت دارد.

به گزارش کوین‌وایر، نئوراشی (Neurashi)، یک راه‌حل غیرمتمرکز است که با هدف اعتباربخشیدن به فرآیندهای هوش مصنوعی طراحی شده است. این بلاک چین، ویژگی‌های فناوری بلاک چین را با یک سیستم پاداش مبتنی بر اقتصاد ارزهای دیجیتال تلفیق می کند که مهم‌ترین هدف آن ارزیابی دقیق نتایج حاصل از مدل‌های هوش مصنوعی مختلف است.

این شبکه که اساس آن بر زنجیره بایننس اسمارت چین استوار است، نتایج اعتبارسنجی یک مدل هوش مصنوعی را به کدی قابل درک تبدیل می‌کند. این کد به معیاری برای شبکه‌ای از ماینرها تبدیل ‌خواهد که فرآیندهای اعتبارسنجی را انجام می‌دهند.

این بلاک چین از سازوکار اثبات هوشمندی (Proof of Intelligence) استفاده می‌کند که در آن ترکیبی از مدل‌های هوش مصنوعی آن‌چین و اعتبارسنجی انسانی به‌طور جمعی میزان صحت خروجی‌های هوش مصنوعی را تأیید می‌کنند. نمرات ایجادشده در این سیستم یک رتبه اصالت جمعی را فراتر از تعصبات فردی برای دستیابی به یک نتیجه جهانی قابل اعتماد ایجاد می‌کنند.

نئوراشی با عرضه توکن بومی خود به نام NEI امکان پرداخت پاداش به استخراج‌کنندگان را فراهم می‌کند. البته، کاربران با اعتبارسنجی عملکرد مدل‌های هوش مصنوعی، می‌توانند امتیازات اعتماد شبکه را در بالاترین حد خود نگه دارند. این پروژه همچنین، محصولات دیگر مانند چارت‌مایند (ChartMind) را عرضه کرده است که تصاویر را و تجزیه‌و‌تحلیل می‌کند. چِین‌کدر (ChainCoder) نیز امکان ایجاد قرارداد هوشمند بدون نیاز به دانش کدنویسی را فراهم می‌کند.

در دوره‌ای که پلتفرم‌های هوش مصنوعی همچنان در حال ظهور هستند و تلاش می‌کنند راهی جدید برای ایجاد تحول در‌ صنعت ارزهای دیجیتال معرفی کنند، نئوراشی با کمک به اعتبارسنجی این پروژه‌ها به این جریان کمک می‌کند تا به سمت نسل بعدی فناوری گام بردارد.

این گزارش به منزله مشاوره سرمایه‌گذاری نیست. لطفاً پیش‌از قبل هر‌گونه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، به‌طور کامل تحقیق کنید. در نتیجه، مسئولیت هر گونه سود یا ضرر احتمالی شما بر عهده ارز دیجیتال نخواهد بود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه