ارزهای دیجیتال مرده سال ۲۰۲۳؛ چرا ارزهای دیجیتال از بین می‌روند؟

ارزهای دیجیتال مرده سال ۲۰۲۳؛ چرا ارزهای دیجیتال از بین می‌روند؟

داده‌های گزارش اخیر کوین گیکو نشان می‌دهد که حدود ۱۴٬۰۰۰ مورد از کل ارزهای دیجیتال عرضه‌شده از سال ۲۰۱۴ تاکنون مرده‌اند. این به معنای ازبین‌رفتن بیش از ۵۰درصد از ۲۴٬۰۰۰ کوین و توکنی است که طی این مدت در این وب‌سایت فهرست شده‌اند.

به گزارش کوین گیکو، بیشتر این ارزهای دیجیتال مربوط به پروژه‌هایی هستند که در طول بازار صعودی ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ راه‌اندازی شدند.

ارزهای دیجیتال مرده سال ۲۰۲۳؛ چرا ارزهای دیجیتال از بین می‌روند؟
بیش از ۵۰درصد ارزهای دیجیتال عرضه‌شده از سال ۲۰۱۴ تاکنون مرده‌اند

در طول این دوره بیش از ۱۱٬۰۰۰ ارز دیجیتال در کوین گیکو فهرست شده بودند که حدود ۷۰درصد از آن‌ها از زمان تاکنون از بین رفته‌اند. این ۷٬۵۳۰ پروژه مرده، ۵۳.۶درصد از کل پروژه‌های مرده در کوین گیکو را تشکیل می‌دهند.

سادگی ایجاد عرضه و توکن و افزایش محبوبیت میم‌کوین‌ها، مهم‌ترین دلیل وجود تعداد بالای ارزهای دیجیتال مرده در دوره ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ است. همچنین، بسیاری از این میم‌کوین‌ها بدون محصول راه‌اندازی می‌شدند که باعث می‌شد بیشتر آن‌ها پس از مدت کوتاهی رها شوند.

از کل ارزهای دیجیتالی که در سال ۲۰۲۱ عرضه شدند، ۵٬۷۲۴ مورد تا ژانویه ۲۰۲۴ (دی ۱۴۰۲) از بین رفته‌اند. بیش از ۷۰درصد از ارزهای دیجیتال لیست‌شده در کوین گیکو در سال ۲۰۲۱ از بین رفته‌اند که آن را به بدترین سال برای راه‌اندازی پروژه‌‌ها تبدیل می‌کند.

در سال ۲۰۲۲ نیز ۳٬۵۲۰ ارز دیجیتال از بین رفته‌اند که معادل حدود ۶۰درصد از ارزهای مرده فهرست‌شده در کوین گیکو در این سال است. بااین‌حال، در سال ۲۰۲۳ شاهد ازبین‌رفتن ۲۸۹ کوین و توکن فهرست‌شده در این وب‌سایت بوده‌ایم. به عبارت دیگر کمتر از ۱۰درصد از بیش از ۴٬۰۰۰ ارز دیجیتالی از بین رفته‌اند که در طول سال گذشته عرضه شدند. 

تعداد ارزهای دیجیتال مرده در هر سال

در جدول زیر می‌توانید تعداد پروژه‌های شکست‌خورده بر اساس هر سال را مشاهده کنید:

سال راه‌اندازیتعداد ارزهای دیجیتال مرده
۲۰۱۴۳۷
۲۰۱۵۲۷
۲۰۱۶۳۲
۲۰۱۷۳۴۶
۲۰۱۸۱٬۱۰۴
۲۰۱۹۱٬۱۵۴
۲۰۲۰۱٬۸۰۶
۲۰۲۱۵٬۷۲۴
۲۰۲۲۳٬۵۲۰
۲۰۲۳۲۸۹

چه ارزهای دیجیتالی مرده در نظر گرفته می‌شوند؟

این گزارش تعداد کل کوین‌ها و توکن‌هایی را بررسی می‌کند که زمانی در کوین گیکو فهرست شده‌اند و اکنون غیرفعال هستند (شکست خورده‌اند یا مرده‌اند) و بر اساس سال فهرست‌شدن‌شان از ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۳ دسته‌بندی شده‌اند.

ارزهای دیجیتال ممکن است بر اساس شرایط زیر غیرفعال یا از فهرست کوین گیکو حذف شوند:

  • ارزهای دیجیتالی که هیچ گونه فعالیت معاملاتی در ۳۰ روز گذشته نداشته‌اند
  • پروژه‌های که بر اساس اخبار یا گزارش‌های مستقیم منابع قابل تأیید به کوین گیکو، به‌عنوان کلاهبرداری یا راگ پول دسته‌بندی شده‌اند
  • پروژه‌هایی درخواست می‌کنند که غیرفعال شوند؛ مانند زمان‌هایی که تیم منحل می‌شود، نام تجاری تغییر می‌کند، پروژه تعطیل می‌شود یا توکن‌های تحت اورهال اساسی قرار می‌گیرند، طبق استانداردهای کوین گیکو به‌عنوان توکن مرده یا نقدنشونده دسته‌بندی می‌شوند
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه