پایان مرحله انباشت؛ بیت کوین در مسیر صعود به ۱۰۰هزار دلار با کمک ETFها

پایان مرحله انباشت؛ بیت کوین در مسیر صعود به ۱۰۰هزار دلار با کمک ETFها

داده‌های حاکی از آن است که روند یک ساله انباشت بیت کوین به پایان رسیده است. عبور از این مرحله که با پایان بازار نزولی سال ۲۰۲۲ آغاز شده بود، نشان‌دهنده یک حرکت کلاسیک پیش از صعود پارابولیک قیمت این ارز دیجیتال است.

به گزارش کوین‌تلگراف، داده‌های پلتفرم تحلیل آن‌چین گلس‌نود نشان می‌دهد که موجودی بیت کوین آدرس‌های انباشت‌کننده برای اولین بار از سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ کاهش یافته است.

کاهش موجودی کیف پول‌های انباشت‌کننده بیت کوین

اگرچه جهش قیمت بیت کوین به بالاترین سطح خود در این هفته می‌توانند موجی از فروش گسترده را به همراه داشته باشد، اما در واقعیت، سرمایه‌گذاران آن در پشت پرده مشغول ذخیره سود هستند.

داده‌های گلس‌نود نشان می‌دهد که سکه‌هایی که در آدرس‌های انباشت‌کننده نگهداری می‌شوند – کیف‌پول‌هایی بدون تراکنش‌های خروجی و حداقل دو ورودی غیر صفر – در حال کاهش هستند.

از ۱۱ فوریه (۲۲ بهمن)، این تغییر شروع به شکستن یک روند یک ساله کرد که با بازگشت قیمت بیت کوین به ۴۸٬۰۰۰ دلار، بالای محدوده کلیدی بلند‌مدت معاملات، آغاز شد.

از آن زمان، موجودی آدرس‌های انباشت‌کننده با کاهش ۲.۶درصدی به ۳٬۱۷۶٬۲۹۳ بیت کوین معادل حدود ۲۱۲میلیارد دلار رسیده است و هیچ نشانه‌ای از تغییر این روند وجود ندارد.

پایان مرحله انباشت؛ بیت کوین در مسیر صعود به ۱۰۰هزار دلار با کمک ETFها
نمودار موجودی بیت کوین آدرس‌های انباشت کننده (میانگین متحرک ۷ روزه)

با نگاه به تصویر بزرگتر می‌توان دید که ارتباطی به روند نزولی ندارد.

با‌وجود این کاهش، کیف‌پول‌های انباشت‌کننده در از دیرباز دوره‌های طولانی را صرف انباشت سکه‌ها با تخفیف کرده‌اند. این آدرس‌ها فقط در آغاز روند‌های صعودی پارابولیک و نه در پایان آن‌ها شروع به فروش دارایی‌های خود کرده‌اند.

با بررسی تغییرات موجودی‌ این کیف پول‌ها می‌توان دید که یک روند بزرگتر انباشت از اواسط سال ۲۰۱۸ در جریان است که به‌شدت با روند کاهش قیمتی در تضاد است در سال ۲۰۱۶ آغاز شده بود؛ درست زمانی که بیت کوین شروع به حرکت برای رسیدن به اوج ۲۰٬۰۰۰ دلاری خود در آن زمان کرده بود.

پایان مرحله انباشت؛ بیت کوین در مسیر صعود به ۱۰۰هزار دلار با کمک ETFها
نمودار روند تغییرات موجودی آدرس‌های انباشت‌کننده

آیا قیمت بیت کوین تا پایان سال به ۱۰۰هزار دلار خواهد رسید؟

راه‌اندازی ETFهای اسپات بیت کوین در ایالات متحده در ماه ژانویه (دی) تأثیری منحصر‌به‌فرد بر پویایی عرضه داشت.

فشار خرید پایدار کنونی منجر به ایجاد پدیده‌هایی شده است که تاکنون شاهد آن نبودیم، از‌جمله رسیدن قیمت بیت کوین به اوج جدید پیش از رویداد هاوینگ.

تیموتی پترسون (Timothy Peterson)، بنیان‌گذار و مدیر سرمایه‌گذاری در کن آیلند، با تحلیل مسیر کنونی می‌گوید که افزایش تقاضا برای ETFهای می‌تواند قیمت بیت کوین را در سال ۲۰۲۴ شش رقمی کند. او اظهار داشت:

به نظر می‌رسد که عرضه ETF‌های اسپات بیت کوین روندی از انباشت را آغاز کرده است که درصورت تداوم قیمت بیت کوین را تا ماه اکتبر (مهر) به ۱۰۰هزار دلار می‌رساند.

پایان مرحله انباشت؛ بیت کوین در مسیر صعود به ۱۰۰هزار دلار با کمک ETFها
مقایسه UTXO بیت کوین در برابر روند قیمت

نمودار بالا با مقایسه مقادیر خروجی خرج‌نشده تراکنش (UTXO) با عملکرد قیمت بیت کوین به رشد ۰.۳۴درصدی روزانه این نسبت اشاره می‌کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه