۳ اتفاق مهم این هفته در فضای ارزهای دیجیتال

۳ اتفاق مهم این هفته در فضای ارزهای دیجیتال

در شرایطی که هیجان ناشی از تأیید ETFهای اسپات بیت کوین در ایالات متحده در حال فروکش کردن است، در این هفته شاهد سه اتفاق در فضای ارزهای دیجیتال هستیم: آخرین رویارویی کوین‌بیس با کمیسیون بورس و اوراق بهادار، عرضه بیش از ۱۵۰میلیون دلار توکن قفل‌شده و نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد در سوئیس.

دادگاه کوین‌بیس در برابر کمیسیون بورس

به گزارش دبلاک، کوین‌بیس در روز چهارشنبه، ۱۷ ژانویه (۲۷ دی)، در دادگاه فدرال منهتن برای رسیدگی به پرونده شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه این شرکت حاضر خواهد شد.

کمیسیون بورس، کوین‌بیس را به نقض قوانین فدرال اوراق بهادار به‌دلیل ارائه خدمات بدون مجوز استیکینگ و فروش ۱۳ توکن متهم کرده است که این رگولاتور ادعا می‌کند اوراق بهادار بدون مجوز هستند. 

درمقابل، کوین‌بیس استدلال می‌کند که آژانس، عملاً با ارائه مجوز به کسب‌وکار اصلی این شرکت به آن اجازه داده است تا سهامی عام شود، اما اکنون به‌دلیل فقدان دستورالعمل از سوی کنگره از حد خود فراتر رفته است.

به گفته جیمز مورفی، وکیل متخصص ارزهای دیجیتال با نام مستعار MetaLawMan، چهار احتمال برای نتیجه دادگاه روز چهارشنبه وجود دارد. با توجه به اینکه کمیسیون بورس صرفاً باید ادعای خود را قابل‌قبول نشان دهد، احتمال رد درخواست کوین‌بیس و پیروزی آژانس زیاد خواهد بود.

با‌این‌حال، کوین‌بیس تنها یک شانس برای پیروزی قطعی دارد. ازآنجایی‌که قاضی درخواست کوین‌بیس را با پیش‌داوری و بدون ارائه شواهد پذیرفته است، کمیسیون بورس برای ادامه رسیدگی به پرونده باید در دادگاهی عالی‌تر درخواست تجدیدنظر کند.

ممکن است کوین‌بیس یک پیروزی نسبی به دست آورد، مثل اینکه قاضی درخواست این صرافی را در رابطه با ارواق بهادارنبودن توکن‌ها را بپذیرد، اما درباره ارائه سرویس استیکینگ بدون مجوز رد کند. به عقیده مورفی، این حالت که قاضی درخواست کوین‌بیس را بپذیرد اما به کمیسیون بورس اجازه دهد تا برخی از کاستی‌های پرونده را اصلاح کند، بعیدترین حالت خواهد بود.

مورفی تخمین می‌زند که درصورت رد درخواست کوین‌بیس، چه به‌طور کلی یا جزئی، پرونده یک سال به سمت تحقیقات پیش خواهد رفت که مقدمه قضاوت خواهد بود. این وکیل افزود که درحال‌حاضر انتظار صدور حکمی در این پرونده را ندارد.

عرضه توکن‌های قفل‌شده

طبق داده‌های توکن آنلاکس (Token Unlocks)، ۱۵.۶میلیون توکن ایپ‌کوین به ارزش حدود ۲۳میلیون دلار، وابسته به اکوسیستم یوگا لبز در ساعت ۲۲:۳۰ (به‌وقت تهران) ۲۶ دی آزاد خواهند شد. ۳.۳۴میلیون توکن آکسی اینفینیتی به ارزش حدود ۲۸میلیون دلار در ساعت ‍‍۱۱:۴۰ (به‌وقت تهران) ۲۸ دی عرضه می‌شوند.

آزادسازی ۳.۶۷میلیون توکن بومی بلاک چین لایه یک اینجکتیو به ارزش حدود ۱۴۰میلیون دلار برای ساعت ۲۲:۳۰ (به‌وقت تهران) ۳۰ دی برنامه‌ریزی شده است و ۵۳میلیون توکن اسپیس آی‌دی به ارزش حدود ۱۶میلیون دلار در ساعت ۲۲:۳۰ یکم اسفند عرضه می‌شوند.

نشست مجمع جهانی اقتصاد

مجمع جهانی اقتصاد که بیشتر به خاطر نشست‌های سالانه‌اش در داووس سوئیس شناخته می‌شود، قرار است بار دیگر در این هفته برگزار شود. طبق گزارش فایننشال نیوز، انتظار می‌رود که چندین شرکت ارز دیجیتال از جمله ریپل، سیرکل، کوین‌بیس، استلار و هدرا در این نشست حضور داشته باشند؛ زیرا شرکت‌های ارز دیجیتال برای افزایش مشروعیت خود در صحنه مالی جهانی در تلاش هستند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه