دیفای، توکن‌های غیرمثلی و حالا توکن‌های بازی؛ ۹ مورد از ۱۵ ارز دیجیتال محبوب کاربران در حوزه بازی فعالیت دارند

دیفای، توکن‌های غیرمثلی و حالا توکن‌های بازی؛ ۹ مورد از ۱۵ ارز دیجیتال محبوب کاربران در حوزه بازی فعالیت دارند

داده‌های جدید وب‌سایت کوین گکو (CoinGecko) نشان می‌دهد که بیشتر ارزهای دیجیتال محبوب کاربران در حال حاضر در حوزه بازی فعالیت می‌کنند. کارشناسان معتقدند که پدیده جدید حوزه ارز دیجیتال پس از دیفای و توکن‌های غیرمثلی می‌تواند بازی‌های مبتنی بر بلاک چین باشد.

به گزارش یوتودی، ارزهای دیجیتال فعال در صنعت بازی‌های رایانه‌ای پیوسته در حال محبوب‌تر شدن هستند. برای نمونه، ۹ مورد از ۱۵ ارز دیجیتال محبوب کاربران در پلتفرم کوین گکو در حوزه بازی‌های رایانه‌ای فعالیت دارند.

لارک دیویس (Lark Davis)، بلاگر مشهور ارزهای دیجیتال، اخیراً اطلاعاتی را در رابطه با جریان محبوب شدن توکن‌های بازی منتشر کرده است. او گفت از تابستان سال گذشته با عنوان «تابستان دیفای» یاد می‌شود و تابستان سال جاری «تابستان توکن‌های بازی» خواهد بود.

می‌توان جریان رشد محبوبیت توکن‌های بازی را به طور جداگانه در فهرست ارزهای محبوب وب‌سایت کوین گکو مشاهده کرد. همان طور که از این فهرست پیداست، توکن‌های بازی از نظر ارزش بازار و حجم معاملات پیشتاز هستند.

باید به این نکته توجه داشت که سازندگان ارزهای دیجیتال، تولیدکنندگان پردازنده‌های کامپیوتری و کارت‌های گرافیک و همچنین بنیان‌گذاران صرافی‌های ارز دیجیتال، به تدریج در حال توجه به صنعت بازی‌های بلاک چینی هستند.

اشخاص و صنایع نام‌برده‌شده به طور ویژه در حال ارائه طرح‌های بازی‌وارسازی (Gamification) شده‌ای هستند که کاربران می‌توانند از طریق آنها ارز دیجیتال دریافت کنند.

بازی‌های مبتنی بر بلاک چین مزایای متعددی دارند. در بازی‌های بلاک چینی کاربران می‌توانند دارایی‌های درون بازی‌ها را بدون نیاز به واسطه مبادله کنند.

از طرفی دیگر، توسعه‌دهندگان می‌توانند به کمک بلاک چین کاربران جدیدی را جذب کرده و از فروش آیتم‌ها و توکن‌های درون بازی کسب درآمد کنند. به همین خاطر است که روز‌به‌روز بازی‌های بلاک چینی بیشتری در بازار عرضه می‌شود.

لارک دیویس همچنین گفته است که استودیو‌های بازی‌سازی بزرگ هم این حوزه را زیر نظر گرفته‌اند و قرار است به زودی بازی‌هایی بزرگ و جدی به بازار عرضه شود.

از این گذشته، اصطلاح کریپتو گیمینگ (Crypto Gaming) مدت‌هاست که در این صنعت از محبوبیت بالایی برخوردار شده و داده‌های کوین گکو فقط این موضوع را مجدداً تأیید کرده است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
کاردانوجان
کاردانوجان
2 سال قبل

الان توی گوشی اندروید چه بازی هست که می شود بازی کرد وارز رد وبدل کرد