جمع‌آوری امضا برای بررسی عملکرد وزارت نیرو در صنعت برق

جمع‌آوری امضا برای بررسی عملکرد وزارت نیرو در صنعت برق

گروهی از اهالی صنعت و شهروندان معترض برای درخواست بررسی ضعف عملکرد وزارت نیرو در صنعت برق توسط مجلس و قوه قضاییه، کارزار آنلاین تشکیل دادند.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از زومجی، جمعی از صنعت‌گران و عموم مردم با تشکیل یک کارزار آنلاین، خواستار بررسی ضعف عملکرد وزارت نیرو در صنعت برق از سوی مجلس و قوه قضاییه شده‌اند. این کارزار که چهارشنبه هفته گذشته (۱۲ خرداد) آغاز شد، تا ۱۲ تیرماه برقرار خواهد بود.

طبق متن بیانیه این کارزار، مردم اعلام کرده‌اند که صدمات قطعی‌های اخیر و ارائه «عذرهای بدتر از گناه» و «فرافکنی‌های غیرواقعی» از سوی وزارت نیرو باعث سلب اعتماد آنها شده است؛ این در حالی است که کارشناسان صنعت برق می‌گویند این صنعت در کشور متوقف شده است و «نيروگاه‌ها در تأمين هزينه‌ها و ادامه حیات اقتصادی خود، با مشكلات لاینحل مواجه شده‌اند.»

طبق پیش‌بینی وزارت نيرو، باید سالانه پنج هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق در کشور اضافه شود؛ اما در چند سال اخیر جلوی مشارکت بخش خصوصی در توسعه زیرساخت‌های مهم انرژی کشور به‌ شکل وسیع و «با عذرهای غیر کارشناسی» گرفته شده است. در بخشی از متن بیانیه‌ی کارزار می‌خوانیم:

انباشت بدهكارى‌ها به تولیدکنندگان برق، عدم كاربرى فناورى‌هاى نوین و مقابله با توسعه زیرساخت‌های شبکه با سرمایه بخش خصوصی، موجب فرصت‌سوزی‌های سنگینی برای کشور شده است.

بسیاری از نیروگاه‌ها و صنایع نوین دیجیتال با چوبی به نام «تعیین نرخ» سرکوب و از دور خارج شده‌اند و تولیدکنندگان فعال نیروگاهی، قطعاتی در انبارها برای تعمیرات دوره‌ای ندارند و خطر خاموشی‌های بیشتر در آینده نزدیک بسیار جدی به نظر می‌رسد.

بر همین اساس، این کارزار مدعی شده که ضعف مدیریت عمدی یا سهوی، در بدنه برخی مدیران تصمیم‌گیرنده وزارت نیرو کاملاً مشهود است و امضاکنندگان کارزار از محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی و ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه درخواست می‌کنند که پاسخ چند سؤال را از وزارت نیرو مطالبه کنند:

چه کسانی مسئول توقف سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه تولید صنعت برق بوده‌اند؟

چه کسانی مسئول ناامید کردن بخش خصوصی برای مشارکت در تولید برق بوده‌اند؟

چه کسانی مسئول عملکرد خسارت‌بار وزارت نیرو در سال‌های گذشته بوده‌اند؟

تا به اینجا بیش از ۵,۰۰۰ نفر در این کمپین شرکت کرده‌اند. در صورتی که تعداد امضاها به بیش از ۳۰,۰۰۰ برسد، کارگروهی ویژه برای پیگیری مستمر تشکیل خواهد شد. افرادی که تمایل به شرکت در این کمپین و امضای نامه مذکور را دارند می‌توانند تا ۱۲ تیر با مراجعه به این لینک، نسبت به شرکت در آن اقدام کنند.

اشتراک
اطلاع از
guest
3 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
علی
علی
3 ماه پیش

درهرجاوهرکشوری که بخش خصوصی تضعیف بشه یاحمایت نشه اون مملکت به بن بست میرسه‌.دولتهای موفق، بخش خصوصی راتقویت میکنندوازآنهامالیات میگیرند.متاسفانه درمملکت ما بابی مدیریتی کارها وسنگ اندازیها، بخش خصوصی تضعیف شده وصاحبان ثروت ، ثروت خودرابه کشورهای دیگرانتقال میدن..مگرکم هستن پولدران بزرگی که درکشورامارات سرمایه گذاریهای کلانی کردن؟
حتی اگردرتولیدنیرو مشارکت داده بشوند، دولت طلب آنهاراآنقدردیرپرداخت میکنه که میشه نوشداروی بعدازمرگ سهراب..ورشکسته میشن برای همیشه.

بهار
بهار
3 ماه پیش

امضاء کنید لطفآ…🙏🙏🙏

کولر گازی با گاز کار نمی‌کنه
کولر گازی با گاز کار نمی‌کنه
3 ماه پیش

لینک شرکت در کمپین کجاست؟

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off