پس از ۷ سال از هک Mt. Gox شرایط برگشت سرمایه کاربران در حال فراهم شدن است

پس از ۷ سال از هک Mt. Gox شرایط برگشت سرمایه کاربران در حال فراهم شدن است

نوبواکی کوبایاشی (Nobuaki Kobayashi)، متولی پرداخت خسارت‌های صرافی مت گاکس (Mt. Gox)، اعلام کرده است که قربانیان هک این صرافی حالا و پس از چند سال پیگیری قضایی می‌توانند نسبت به دریافت بخشی از ارزهای از دست رفته خود اقدام کنند.

به گزارش دیکریپت، کوبایاشی در نامه‌ای که سه روز پیش به سرمایه‌گذاران ارسال کرد، از تأیید اصلاحیه برنامه جبران خسارت صرافی توسط دادگاه ناحیه‌ای توکیو خبر داد. با تأیید این اصلاحیه، راه برای فعال‌سازی مکانیزم جبران خسارت باز خواهد شد. کوبایاشی در این نامه نوشت:

خرسندیم که اعلام کنیم رأی‌گیری آنلاین در سیستم ثبت مطالبات کار خود را آغاز کرده است.

مت گاکس زمانی بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در دنیا بود و بیش از ۷۰ درصد تراکنش‌های بیت کوین در این صرافی انجام می‌شد. مت گاکس در چندین نوبت مورد حمله هکرها قرار گرفت. در آخرین حمله که فوریه سال ۲۰۱۴ رخ داد، بیش از ۸۵۰,۰۰۰ بیت کوین از این صرافی به سرقت رفت.

از آن زمان تا به حال بیش از ۲۰,۰۰۰ مال باخته برای جبران خسارت درخواست داده‌اند. شایان ذکر است که کوبایاشی وکیل مال‌باختگان این پرونده است.

بخش حقوقی مت گاکس می‌گوید در حال حاضر ۱۶۵,۰۰۰ بیت کوین در کیف پول سرد کوبایاشی قرار دارد. ارزش این ارزها ۶ میلیارد دلار برآورد شده است.

از دسامبر سال ۲۰۱۷، چیزی در حدود ۳۵,۸۰۰ بیت کوین، معادل ۱.۳ میلیارد دلار، و ۳۴,۰۰۰ بیت کوین کش، معادل ۲۳.۱ میلیون دلار، از طریق متولی فروخته شده است.

طبق برنامه جبران خسارت، مال‌باختگان می‌توانند نسبت به دریافت ۹۰ درصد بیت کوین‌های باقی‌مانده درخواست بدهند. پرداخت خسارت‌ها به‌صورت ین ژاپن، بیت کوین و بیت کوین کش خواهد بود.

هر درخواست به ین ژاپن تبدیل خواهد شد. هر بیت کوین هم معادل ۷۴۹,۳۱۸ ین یا معادل ۷,۲۰۵ دلار است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

8 دیدگاه
ابراهیم باقری مهرورز
ابراهیم باقری مهرورز
۳ سال قبل

اینهایی که بیت کوین دارند براشدن سخته که بپذیرن تا خرخره ضرر کردن. منظورم اونهایی هست که بالای 45 هزار وارد شدن. مردم دیگه ترسیدن. برگشت به اون روزها، بسیار طول خواهد کشید. بکشید بیرون بابا ازین منجلاب توهمی مجازی. حالا شاید در دفعاتی سود کرده باشید اما یکهو همشو ازتون پس میگیره جوجه ها

شاکی
شاکی
۳ سال قبل

این خبر باعث کاهش قیمت بیت کوین شده چون حجم فروش بالا میره

deleted user
deleted user
۳ سال قبل

من هم ۴۰۰۰ تا بیت داشتم

عادل
عادل
۳ سال قبل

من 5000بیت کوینم هک شده بود میشه گرفت

مجتبی
مجتبی
۳ سال قبل
پاسخ  عادل

من وال بودم

بهداد بهرامی
بهداد بهرامی
۳ سال قبل
پاسخ  عادل

اگر بشه گرفت که تو خودت یه نهنگ میشی.قبول داری داداش😳

ghasedak
ghasedak
۳ سال قبل
پاسخ  عادل

من 5001 هک شده

محمد
محمد
۳ سال قبل

بازار صعودی شروع میشه