کاهش ۹۶ درصدی کارمزد تراکنش‌ها در مونرو

کاهش ۹۶ درصدی کارمزد تراکنش‌ها در مونرو

هزینهٔ تراکنش‌های مونرو، دهمین شبکهٔ بزرگ ارزهای دیجیتال، روز پنجشنبه پس از به‌روزرسانی گستردهٔ سیستمی، به‌صورت قابل ملاحظه‌ای کاهش یافت.

این کاهش، در نتیجهٔ فعال‌سازی گونهٔ جدیدی از رمزنگاری، بنام ضدگلوله‌ها یا «bulletproofs» در این پلتفرم، به وجود آمد که فناوری جدیدی برای مقیاس‌پذیرتر کردن حریم خصوصی موجود در شبکهٔ مونرو، از طریق بازسازی نحوهٔ تأیید تراکنش‌های محرمانهٔ این ارز می‌باشد.

طبق آمار منتشرشده توسط BitInfoCharts، میانگین هزینهٔ تراکنش‌های مونرو از ۰٫۵۴ سنت در روز پنجشنبه، به تنها ۰٫۰۲۱ سنت در روز شنبه سقوط کرد که کاهشی ۹۶ درصدی را به ثبت رساند. این تغییرات چشمگیر در هزینه، پیش از این توسط تیم توسعهٔ مونرو پیش‌بینی شده بود. یکی از توسعه‌دهندگان هستهٔ مرکزی این ارز، بنام moneromooo هفته پیش اظهار کرده بود:

به نظر من، با خیال راحت می‌توانیم بگوییم که هزینهٔ یک تراکنش عادی بیشتر از ۹۵ درصد کاهش خواهد یافت.

همچنین moneromooo خاطرنشان کرد که بسته به نوع تراکنشی که کاربر ایجاد می‌کند، هزینه تراکنش، امکان کاهش بیشتر را دارد.

کاهش 96 درصدی کارمزد تراکنش‌ها در مونرو

علاوه بر bulletproofs، به‌روزرسانی جدید، از طریق مکانیزمی بنام هارد فورک انجام‌شده است که شامل ویژگی‌های دیگری از جمله بهبود حریم خصوصی پلتفرم و ایجاد کد جدید برای جلوگیری از تولید سخت‌افزارهای تخصصی ماین مونرو می‌باشد. هفتهٔ گذشته در گفت‌وگو با IRC، توسعه‌دهندگان مونرو به همراه رهبر تیم تحقیقات پروژهٔ bulletproofs، سارانگ نوئتر، اتمام این بروز رسانی را جشن گرفته و اظهار داشتند که مشاهده رشد نمودارهای بلاک چین، بسیار عالی خواهد بود.

همچنین پیش‌بینی می‌شد که کاهش هزینه‌ها می‌تواند درهای جدیدی را به روی استفاده گسترده از XMR، ارزی که بلاک چین مونرو را تغذیه می‌کند، بگشاید. توسع دهندهٔ هستهٔ مونرو بنام hyc خاطرنشان کرد که بروز رسانی جدید، قطعاً مفهوم قابل‌قبول‌تری به پرداخت‌های کوچک بخشیده است.

منبع: coindesk
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
ناشناس
ناشناس
5 سال قبل

صد در صد روی قیمتش در دراز مدت تاثیر خواهد گذاشت و الان زمان مناسبی برای خریدشه.