تحلیل قیمت مونرو؛ XMR می‌تواند امسال به ۱۰هزار دلار برسد

تحلیل قیمت مونرو؛ XMR می‌تواند امسال به ۱۰هزار دلار برسد

مونرو در طول هفت روز گذشته و هم‌زمان با سقوط قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتال، روند صعودی خوبی داشته است. با این حال، برخی از تحلیلگران با استناد به نمودار قیمت مونرو، معتقد هستند که این ارز دیجیتال می‌تواند تا پایان سال به هدف ۱۰٬۰۰۰ دلاری برسد.

به گزارش کوین تلگراف، پرایوسی کوین مونرو، هفته گذشته هم‌زمان با افت ۸.۵ درصدی بازار ارزهای دیجیتال، نزدیک به ۹.۵ درصد رشد کرد. علاوه بر این، مونرو از مقاومت خط روند چندماهه خود عبور کرده است که نشان می‌دهد در آینده صعود بیشتری خواهد داشت.

قیمت مونرو در ۲۴ ساعت گذشته از اوج ۲۴۵ دلاری دو ماه اخیر خود که روز قبل ثبت کرده بود، حدود ۴ درصد افت کرده است. با این حال، این ارز دیجیتال همچنان در بازه زمانی هفتگی از رقبای اصلی خود، مانند بیت کوین و اتریوم عملکرد بهتری داشته است.

گمانه‌زنی‌ها درباره شرکت‌هایی که از مونرو برای دور‌زدن تحریم‌ها استفاده می‌کنند احتمالاً جذابیت آن را برای سرمایه‌گذاران افزایش داده است. در همین حال، بروکینگز (Brookings)، گروه تحقیقاتی آمریکایی، ماه گذشته هشدار داد که از مونرو می‌توان «به‌عنوان روشی برای فرار از تحریم‌ها استفاده کرد».

بروکینگز توضیح داده است:

 به‌خاطر مشکلاتی که در ردیابی تراکنش‌های پرایوسی کوین‌ها وجود دارد، سازمان امور مالیاتی آمریکا (IRS) برای افرادی که بتوانند مدل مبتنی بر حریم خصوصی مونرو، زی‌کش (Zcash) و سایر ارزهای دیجیتال مشابه آنها را دور بزنند [و تراکنش‌های آن را ردیابی کنند]، مبلغ ۶۲۵٬۰۰۰ دلار پاداش تعیین کرده است.

ارزش بازار مونرو از ماه فوریه (بهمن) تقریباً ۸۵ درصد افزایش یافته و به ۴.۳ میلیارد دلار رسیده است. این در حالی است که شاخص‌های تکنیکال نشان می‌دهند مونرو می‌تواند در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۲ رشد بیشتری داشته باشد.

نمودار ارزش بازار مونرو از ماه فوریه (بهمن)
نمودار ارزش بازار مونرو از ماه فوریه (بهمن).

همچنین بخوانید: آشنایی با پرایوسی کوین ها ، ارزهای دیجیتال حریم خصوصی محور

شکل‌گرفتن الگوهای صعودی روی نمودار مونرو

مونرو در هفته جاری، خط روند نزولی‌ای را که از مه ۲۰۲۱ (۱۱ اردیبهشت) مانع از جهش قیمت شده بود، شکست.

قسمت جالب ماجرا اینجاست که از ترکیب خط روند بالایی و پایینی روی نمودار مونرو، چیزی شبیه به الگوی پرچم صعودی تشکیل شده است. مهم‌ترین اصل الگوی پرچم صعودی این است که قیمت از محل شکست سقف پرچم، در جهت روند صعودی قبلی که اصطلاحاً میله پرچم نامیده می‌شود، جهش خواهد داشت.

الگوی پرچم صعودی در نمودار قیمت مونرو (در نمای هفتگی)
الگوی پرچم صعودی روی نمودار هفتگی قیمت مونرو.

به‌عنوان یک قاعده کلی، هدف الگوی پرچم پس از شکستن مقاومت الگو، جهش به‌اندازه ارتفاع میله اول است. بنابراین احتمال جهش تقریباً ۱۱۰ درصدی (افزایش ۲۳۵ دلاری) مونرو و رسیدن به قیمت ۴۸۰ دلار وجود دارد.

با این حال، دان یاکا (Don Yakka)، تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال، مدعی است در بازه‌های زمانی طولانی‌تر اگر الگوی «فنجان و دسته» ایجاد شود، قیمت مونرو می‌تواند تا ۱۰٬۰۰۰ دلار نیز رشد کند.

الگوی فنجان و دسته در نمودار مونرو (در نمای ۱ روزه)
الگوی فنجان و دسته در نمودار ۱ روزه مونرو.

تشکیل الگوی فنجان و دسته نشان‌دهنده ادامه روند صعودی است. در این الگو ابتدا قیمت در روندی به شکل حرف «U» انگلیسی نوسان می‌کند و به‌دنبال آن اصلاح شدیدی وجود دارد که نشان‌دهنده تثبیت قیمت است و با عنوان «دسته» الگو از آن یاد می‌شود. الگوی فنجان و دسته شباهت زیادی با الگوی پرچم دارد.

باید این نکته را هم در نظر داشته باشیم که پرایوسی کوین‌هایی مانند مونرو، به‌دلیل افزایش فشار نظارتی از سوی دولت‌های مختلف در سراسر جهان، همواره با خطر سقوط روبه‌رو هستند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
farhad
farhad
۲ سال قبل

ميتونيد از همه جا بخريد

مسعود دانشور جعفری
مسعود دانشور جعفری
۲ سال قبل

از کجا بخریم این رمز ارز مونرو؟

رضا صالحی
رضا صالحی
۲ سال قبل

همه صرافی هه دارن، coinex, hotbit, بهتره ابتدا تتر بخرید، منتقل کنید به صرافی‌ها، و همونجا، مونرو بخرید.با علامت اختصاری، XMR خرید و فروش میشه