بنیان‌گذار نظام صنفی رایانه‌‌ای: مصوبه ماینینگ یک لکه ننگ است

بنیان‌گذار نظام صنفی رایانه‌‌ای: مصوبه ماینینگ یک لکه ننگ است

امیر حسین سعیدی نائینی، بنیان‌گذار نظام صنفی رایانه‌‌ای با حضور در پنل ماینینگ کنفرانس مدیریت دانش، بلاک چین و اقتصاد از جنگ اقتصادی ایران و آمریکا گفت و ماینرها را سربازان اقتصادی این جنگ توصیف کرد.

بنیان‌گذار نظام صنفی رایانه‌‌ای در این خصوص گفت:

ما یک جنگ اقتصادی با آمریکا داریم. طبق گفته‌های مقام معظم رهبری بخش خصوصی سربازان اقتصادی ما هستند و از هر دیدی که به این قضیه نگاه کنیم باید به این سربازان کمک شود.

سعیدی نائینی در ادامه افزود:

اگر این مسئله جنگ اقتصادی را رها کنیم، شما به عنوان شخصی که در یک دولت در هیئت وزیران رفت و آمد دارید و اثر گذارید، ماینر را بعنوان یک اسلحه از دست سربازان اقتصادی که فشنگ آن همان تولید است گرفته‌اید.

سعیدی نائینی با اشاره به اینکه آمریکا به شدت بر روی تضعیف دلار خود حساس است ادامه داد:

ده سال است که پدیده‌ای به نام رمزارزها آمده و اگر ۲۵ تا ۳۰ درصد انرژی‌ را به این پدیده اختصاص می‌دادیم الان حداقل ۵۰ تا ۶۰ میلیارد دلار ذخیره ارزی داشتیم ولی این کار انجام نشد و این فرصت از دست رفت.

سعیدی نائینی با نخبه خواندن ماینرها و سرمایه‌گذاری آن‌ها در این فعالیت صنعتی گفت:

این مصوبه چندین بار از هیئت دولت برگشت یعنی تماما بغیر از آقای اردکانیان مخالف بودند. وقتی وزارتخانه این تصمیم را گرفت که در اوج جهالت نسبت به این موضوع بود و معاون وزیر نیرو گفتند که مساجد دارند از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند. من کاری ندارم که ایشان اطلاع ندارند که این دستگاه‌ها صدای زیادی دارند و نمی‌توان در محیط مسجد از آن‌ها استفاده کرد.

سعیدی نائینی صحبت‌هایش را با انتقاد از دولت درباره این مصوبه به پایان برد:

وزارت خانه در صداوسیما ریپورتاژ می‌دهد بیت کوین در کره جنوبی که مرکزش هست با هزینه ۲۶,۰۰۰ دلار تولید می‌شود و در ایران هزینه تولیدش کمتر است که انحراف اذهان است. در جنگی که توسط رهبری جنگ اقتصادی نام گرفته تصمیم آقای اردکانیان در راستای آن بوده ولی آقایان بالای برگه می‌زنند سال رونق تولید و پایین آن ماینینگ را غیر قانونی می‌کنند. شک نکنید که این مصوبه لکه ننگی است بر پیشانی دولت.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

8 دیدگاه
علی افتخاری
علی افتخاری
4 سال قبل

دمت گرم ..... کجارو دیدی اعلام کردن هرکی مکان ماینرها رو اعلام کنه 20 درصد پاداش میگیره .... مردم انداختن به جون هم////////////////

قاسم
قاسم
4 سال قبل

حرف حق
به همین سادگی!

محمد خواجوی
محمد خواجوی
4 سال قبل

قوربون آدم چیز فهم

علی نوری
علی نوری
4 سال قبل

دمشگرم.حرف حق زده

علی جهان
علی جهان
4 سال قبل

لمه ی ننگ رو پیشونی ماست که اینجا متولد شدیم!!

ممد
ممد
4 سال قبل

این قضیه استخراج برق در مساجد واقعا خیلی جالب بود. یه از خدا بی خبری یه تیکه از تصویر یه فارم رو مونتاژ کرد داخل تصویر محیط یه مسجد. اینقدر این مونتاژ بچه گانه انجام شده بود که علاوه بر ایراد فنی حتی نسبت تصاویر و پرسپکتیو هم توش رعایت نشده بود. گذشته از اینکه در تصویر حدود 100 تا ماینر ام3 دیده میشد که حتی مسجد الحرام عربستان هم توان تامین برق این تعدا ماینر رو نداره چه برسه به مسجد محله!!!
همین تصویر بچه گانه و بهتر بگیم ابلهانه به مدت یک ماه خوراک شانتاژ خبری کانالاهای سفارشی و کانالاهای ناآگاه بود.
جالب اینجاست که مدیران بلندپایه دولتی میان به این خبر کذب استناد میکنن و اثبات میکنن چقدر اطلاعاتشون پایینه

احسان
احسان
4 سال قبل
پاسخ  ممد

منتاژ نبود عزیز ولی مسجدم نبود همین شهرک صنعتی اراک خیر آباد رو شما برو یه برسی کن از هر 10 تاسولهر2 تاش سبک ساخت داخلش مثل مسجد میمونه صوله صنعتی ها ولی داخلش رو مثل مسجد نماکاری کردن ? آدم میره اونجا مار میکنه خیلی روحیش معنوی میشه، ولی حیف که طرف گفته مسجده اگه 1 درصد از عمرش رو رفته لود تو سوله ها کارگری کرده بود متوجه میشد مسجد نیست

الهام
الهام
4 سال قبل

خداپدرمادرشو بیامرزه بالاخره یکی حرف حق زد